Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segít a szakember?

Segít a szakember?

Figyelt kérdés

Páran mondták, hogy a problémámra keressek szakembert, ellenben én magam nem látom azt, hogy hogyan tudna rajtam segíteni.


Mivel egy eléggé költséges szolgáltatásról van szó, ezért vonakodom a dologtól.


A helyzetet rontja, hogy nem kézzelfogható a folyamat. Nem lehet tudni, hogy van-e haladás, eredmény és hogy mikor tekinthető késznek a folyamat. Nagyon könnyű az időt húzni benne, ami a mi kárunkra megy.


Abszurdnak érzem, hogy egy bölcsész (pszichológus esetében) kérdései, amikhez nem társul konkrét tanács, javaslat, sőt még pártatlan nézőpont tetézi mindezt, segíteni fog a komolyabb problémákon.


Továbbá megoszlanak a vélemények a dologról. Van aki szerint nem is érdemes pszichológushoz fordulni komolyabb gondokkal, inkább pszichoterapeutát vagy klínikai szakpszichológusokt érdemes keresni. Van akik szerint segített, van akik szerint nem (vagy rontott). Van akik szerint mindenki el kellene menjen pszichológushoz, van aki szerint csak egyeseken tudnak segíteni.


Mindemki mást mond, minden tapasztalat pedig egyéni, konkrétan nem használható fel.


Érdekelne, hogy ki mit javasol.



2022. dec. 26. 22:57
1 2
 11/14 NTBS ***** válasza:
0%
Ha rendszeresen jársz, segít.
2022. dec. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
34%
Járok. Segít. Nem megold, nem tanácsol. Rávezet a saját eszközeimmel a megoldásra. De amíg nem tartasz ott, úgysem fogsz menni. Amikor meg majd ott fogsz, egy jobb BMW ára sem fog érdekelni, amit otthagysz.
2022. dec. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
18%

Engem az első pszichiáter magánban hazaküldött szorongásos tünetekkel. Szerinte konkrétan nem érdekelt az egész terápiás folyamat engem...


1 éve bekerültem állami ellátásba, mert a szorongástól pánikrohamaim lettek. Azóta gyógyszert szedek és sokkal komolyabban veszem a problémámat. Megoldás még nem született, de már azt érzem, van kiút!

2022. dec. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
18%
Megoldás alatt azt érzem, hogy a makrokörnyezetemet jelenleg nem tudom levàltani. Apró dolgokat tudok tenni mikro szinten, hogy jobban legyek. De egyszer elég erős leszek nagyobb életmódvaltáshoz is, most ez motivál. Tavaly ilyenkor felkelni se akartam reggel.
2022. dec. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!