Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mihez kezdjen az a borderline...

Mihez kezdjen az a borderline nő, aki képtelen a hagyományos értelemben vett munkára?

Figyelt kérdés

Az egész eddigi életem arról szólt, hogy szenvedek a pénztelenségtől, anyám vagy az éppen aktuális pasim segít anyagilag, hogy meglegyek. Állandóan másoktól függök, és ezt egyre nehezebben bírom. Alkalmi munkáim vannak, azokból szedem össze a plusz pénzt. Hagyományos 8 órás munkára alkalmatlan vagyok, csináltam pár évig, de kikészültem idegileg attól a kötöttségtől, amit jelent. Így jobb híján tanulok, egyik szakmát a másik után. De nem dolgozom egyikben sem,mert kevés pénzt adnának,és ugyanígy kötött munkarend, stb. Ezért egyetemre készülök, mert komolyan szeretnék változtatni az életemen. Csak mindig szét vagyok csúszva,nagyon lassan haladok a tanulással, gyakori érzelmi hullámzásaim vannak. De ebből az állandó pénz kuncsorgásból elegem van. Még otthon lakom.

Orvos nem kezel, pszichológusnál voltam, de nem segített.

Úgy érzem,alkalmatlan vagyok olyan dolgokra, amik másoknak simán mennek. Egyedül egy művészeti ágban vagyok tehetséges, de azokból meg azt mondja mindenki, hogy nem lehet megélni. Így most elmegyek egy piacképes egyetemi szakra, de évek, amíg abból érdemben pénz lesz. Ha egyáltalán végig bírom csinálni ilyen hullámzó lelkiállapottal.

Tudnátok valami bíztatót írni,hogy hozzam helyre az életem?


28N



2022. dec. 27. 10:38
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

1-esnek: egy évig jártam pszichológushoz, de nem tudott segíteni, nem tudtam neki megnyílni teljesen. Férfi lévén flörtölt velem, meg ilyenek. Zavarba hozott folyton.


2-esnek: volt pénzes pasim, egy jó ideig működött, de aztán pár dologgal úgy kiborított, hogy nem bírtam elviselni tovább. Sajnos visszaélt azzal, hogy rá vagyok utalva. Már fizikai tüneteim voltak a stressztől, amit okozott, ezért szakítottam vele.


3-asnak: mire gondolsz? A művészeti vonalra? Azt a mai napig szoktam csinálni, és örömet okozok az embereknek vele, meg szeretem is nagyon, de pénzt nem hoz.


4-esnek: említettem, dolgoztam már pár helyen, de vagy engem rúgtak ki pár hónap után, vagy én nem bírtam hosszú távon elviselni a közeget. Az a gond az ilyen sima érettségivel végezhető munkákkal, hogy kevés pénzért a lelket is kihajtják belőled, irreális elvárásokat támasztanak/ vagy amint letelik a próbaidő, egyszerűen lecserélnek. Ami fizut kaptam, az arra volt elég, hogy fenntartsam magam, de előrébb lépni nem lehet ezekkel. Nem látom értelmét, hogy visszamenjek ilyenekbe. Ráadásul tanulni se tudok, ha heti 40 órát dolgozom.


5-ösnek: volt sugar daddym, igen. Még szerintem ez volt a legjobb pénzkereseti forrás, vonzódtam is hozzá, el is tartott, csak voltak problémák és szétmentünk.

Sajnos itt is előjött a lelki instabilitásom, bizalmi problémák, sok vita, stb.

Alkalmi munkát azt most is végzek, heti 1-2 alkalommal. Ez nem igényel túl sok időt és energiát, akkor megyek amikor szeretnék, nincs semmi elvárás. Ez passzol hozzám, a lelki alkatomhoz, most pár évig arra jó, hogy ami kell a kaján/rezsin felül, azt meg tudom belőle venni.


7-esnek: azon vagyok jelenleg. Ezért mennék az egyetemre, más megoldást nem látok, csak ezt. Ez egy olyan szak, ami rendkívül piacképes és ugyanakkor rohadt nehéz. De bevállalom, mert nem bírom ezt a lézengést már.


9-esnek: köszönöm a kifejtő választ, sokat segítettél! Jó lenne, ha találnék én is egy módszert, amivel ezeket az egyre gyakrabban jelentkező érzelmi kilengéseimet meg lehetne szüntetni, mert jelenleg már ott tartok, hogy elzártam magam mindenkitől, szinte egész nap otthon ülök, és tanulok. De közben szenvedek, mert hiányoznak a barátok az életemből, de elküldtem az összeset, mert úgy érzem, ártani akarnak nekem. Hiányzik egy társ is, egy férfi, aki megért, de ugyanakkor azt érzem, képtelen lennék még egy férfit elviselni magam körül, mert nem tudnék megbízni egyikben sem. Utóbbi 2 párom nagyon mély sebeket ejtett az amúgy is gyenge önbizalmamon.

Szerinted érdemes lenne gyógyszert szednem? Az még a gondom, hogy nincs havi 60 ezrem magán pszichológusra, voltam államiban, de ott nem foglalkoztak rendesen velem, csak a csoportterápiát erőltették volna,azt meg nem akartam.

Ha tudnál esetleg egy jó magán pszichiátert, aki otthon van ebben a boderline-dologban, nagyon megköszönném! :)


10-esnek: mi az a rehab munka? Dehogy vagyok, igazából ezt a dolgot leszámítva egészségesnek tartom magam, és nem is szeretném annak a látszatát kelteni, hogy bármi gond lenne. Szeretnék úgy élni, mint bárki más.


Köszönöm amúgy mindenkinek a választ, aranyosak vagytok. Jólesik, hogy segíteni próbáltok, mindenkit felpontoztam! :)

2022. dec. 28. 20:01
 12/13 NTBS ***** válasza:
61%
Szerintem próbáld meg a home office munkalehetőségeket. Muszáj leszel valamit dolgozni.
2023. jan. 10. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudod rávenni magad a munkára, akkor miért tanulsz valami nehéz dolgot amivel nagy nehezen talán összejön egy diploma? Egyrészt még egy normál embert is rettenetesen megviselnek a vizsgaidőszakos hajtások, másrészt a szakdolgozathoz óriási erőfeszítés kell, alváshiány, stb

. És ha meglesz a diploma, a nagyon piacképes munkákbam ugyanez a hajtás várható. És rengeteg munka, strukturált napirendben. Én nem értem ezt a választásodat. Szerintem valami könnyebbel kéne indítanod, elmenni dolgozni egy olyan helyre ahol nincs magas elvárás, csak hogy ott legyél meg csinálj pár dolgot. Szoknod kéne ezt a közeget, szerintem ez a tanulás most megúszásnak tűnik de nincs ez realisztikusan átgondolva.

2023. jan. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!