Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Beszéljek a pszichiáteremmel...

Beszéljek a pszichiáteremmel vagy szégyellenem kellene?

Figyelt kérdés
Erős öngyilkossági vágyam van pár napja. És nagyon fáradt is vagyok, csak aludnék egész nap. Amúgy meg mindenki azt hiszi hogy úgy sem merem megtenni. Meg úgy mondják nekem hogy nem érdekel senkit ha meg is teszem. Anyám is a bátyám is ezt mondta. Rezeg az egész testem és széldülgetek az idegektől. Amúgy meg merem tenni.

2022. dec. 27. 16:10
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
10. Aki nincs velem az ellenem van, azt mondja az Isten. Ha ő a teremtő, akkor őt kéne választanunk. Mi a gond ezzel? Általa élünk elvégre. Tudtommal csak a gonosz embereket fogja elpusztítani. Akik már menthetetlenek. Gyerek korom óta az ellen küzdök hogy ne legyek öngyilkos. Pedig csak a puszta túlélésről szól az egész életem. Isten miatt nem merem megtenni, mert neki az élet szent. Csak ő veheti el tőlem. Néhány évvel ezelőtt azért könyörögtem neki hogy vegye el az életemet. Ha megölném magam akkor nem támaszt majd fel.
2022. dec. 27. 22:44
 12/17 A kérdező kommentje:
4. Ha kérném az Istent hogy segítsen akkor Sátán még jobban támadna engem. Álmomban megjelentek a démonok és azt mondták hogy a lelkemet akarják, és megkóstolták a véremet, azt mondták hogy nagyon jó! Várnak a pokolban! Drukkolnak hogy öngyilkos legyek. Sokszor megjelentek, és láttam a poklot is. Onnan nincs kiút. Mentem, ki akartam jutni, de akadályok, végtelen útvesztő. Hiába mész nem jutsz ki soha. Egyszer álmomban Jézus nevét hívtam, mikor álmomon keresztül megtámadtak. Vagy jobban mondva ízlelgettek. De mivel ártatlan vagyok és tiszta, semmit sem tudtak tenni velem. Idővel eltűntek. Ez azt jelenti hogy nem tudnak maguk mellé állítani. Még nem nyelt el engem teljesen a sötétség.
2022. dec. 27. 23:04
 13/17 anonim ***** válasza:
18%

Wow, ilyen álmom nekem is volt!!

De legutóbb már megtámadtak a démonok. :(


Anno én azért nem gondolkoztam az öngyilkosságon komolyabban, mert az volt a fejemben, hogy ha a pokolra kerülök, akkor örökre ebben az állapotban maradok. Ha már úgyis eldobnám az életem, akkor már hagyhatnám is, hogy az történjen, ami csak történhet. Kit izgat. Így is volt.


Most azért vagyok újra súlyosabban depressziós, mert más életet akarok. Azt érzem, hogy ezt annyira nem akarom, utálom, igazságtalannak érzem, hogy már sértem az Istent.

2022. dec. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Én sem ilyen életet akartam. De ez van. Az érzéseidre ne hallgass, mert félre vezetnek. Ezeknek az érzéseknek semmi valóság alapjuk nincsen. Nekem el hiheted. A depresszió nagyon alattomos betegség, és nagyon kimerítő a szervezet számára. Én nem félek a démonoktól. Engem már nem támadnak, legalábbis már nem álmomban. Most úgy támadnak, hogy az érzéseimet felerősítik, vagyis elhitetik velem hogy én akarom megölni magam. Persze erről nem beszélhetek a pszichiáteremmel, mert akkor beírja hogy skizofrén vagyok. Gyakran amikor álmodok, akkor tudom hogy csak álmodok. És akkor is tudtam, mikor megjelentek álmomban. Ennek már egy éve van. Úgyhogy tudtam mit kell tenni. Jézus nevét hívtam tudatosan. És bevált. Majd kiíratom magam a kórházba, de még szabin van az orvosom. Három hétig szoktak ott tartani. Addig ki kell tartanom. Önként bevonulok. De igazából mikor legutóbb voltam még infúziót sem adtak. De azért megéri. Megismerek embereket. Elhülyéskedek velük.
2022. dec. 28. 10:46
 15/17 anonim ***** válasza:
4%

Ha már vallás!

Elvileg egyetlen élőlény sem-tehát az ember sem-akar meghalni. Magunktól nem akarunk meghalni. A Sátán kísérti meg az öngyilkosokat. Ha megölöd magad akkor a lelked a Sátáné.

2022. dec. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
4%

#4-es vagyok.

Nagyon örülök, hogy már nem piszkálnak álmodban. Az ébrenlétedből ugyanígy el fognak tűnni, ha ismét Isten segítségét kéred és hiszel, hogy segít.

És nagyon jól teszed, hogy nem félsz tőlük. Jézus már rég legyőzte az összes gonosz szellemet, lényt és minden erejüket feltámadásával.(Itt egy idézet is hozzá: "Lefegyverezvén a fejedelemségeket és a hatalmasságokat, őket bátran mutogatta, diadalt vévén rajtok abban." - Kolossé 2:15) És aki Krisztusban hisz, annak szabad akarata van és nyilván nem kér belőlük. És nem kell rájuk figyelni és/vagy bizonyítékot kell találni, amivel meg lehet cáfolni, meg lehet akadályozni tevékenységüket. Ennyi. A hit ehhez bőven elég. És ha válasz kell, ami segít, az Istentől azt is megkapod, ha hiszel.

Legyél áldott Jézus nevében.


Különben pedig, aki Istentől született, az nem tud szándékosan gonoszt tenni:

"Mindaz, aki hiszi, hogy Jézus a Krisztus, Istentől született" - János 1. levele 5:1


"Senki sem cselekszik bűnt, aki az Istentől született, mert benne marad annak magva; és nem cselekedhetik bűnt, mivelhogy Istentől született." - János 1. levele 3:9


Az lehet, hogy még nem elég erős, nem értett meg valamit eléggé, még bizonyos démonikus gondolkodások nem hagyták el a fejét teljesen, vagy hogy nem adta át az élete adott területét konkrétan Istennek(mert ha külön megteszi az ember, az egy döntés és lépés). Ez az utolsó, ha szívből teszi az ember és komolyan gondolja, mindent megold. Az Isten segít. Akár hirtelen távozik el minden, akár idővel.


És aki hisz Jézusban, annak örök élete van és ő megtart minket:

"Az én juhaim hallják az én szómat, és én ismerem őket, és követnek engem:

És én örök életet adok nékik; és soha örökké el nem vesznek, és senki ki nem ragadja őket az én kezemből." - János evangéliuma 10:27-28


"Bizony, bizony mondom néktek, hogy aki az én beszédemet hallja és hisz annak, aki engem elbocsátott, örök élete van; és nem megy a kárhozatra, hanem általment a halálból az életre." - János evangéliuma 5:24

2022. dec. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
4%

Szintén #4-es vagyok.

"ha ismét Isten segítségét kéred" -> vagy kérted

2022. dec. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!