Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem foglalkoznak magán...

Miért nem foglalkoznak magán pszichológusok ezzel? Lent

Figyelt kérdés

Skizofrén vagyok, sokat szorongok. Magán pszichológushoz szeretnék járni, de amikor elolvasom milyen betegségekkel foglalkoznak a skizofréniát senki nem említi, csak a depressziót, szorongást, gyászfeldolgozást...stb


Vajon mi az oka annak, hogy semelyik magán pszichológusnak nincs a hatáskörébe ez a betegség? Hogyan kaphatok így segítséget?



2023. jan. 1. 09:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
48%

A skizofrénia altalaban az elutasitas miatt , egyrb traumak miatt kialakult harag ,utalat, gyűlölet miatt alakul ki, olyasmi amit nem tudsz feldolgozni. Ezek sokszor tudat alatt vannak, egy jo pszihologus, pszichiáter ezt kezeli hogy feldolgozd es ujat tudj kezdeni.

A gyogyszerek ha hiszed ha nem csak ideig óráig veszik el a tuneteket, de nem fogsz meggyogyulni, csak akkor ha az okot feltárják es azt kezelik.

Ehez jo szakember kell

De szerencsés esetekben egy jó barát, testvér is sokat segíthet aki megért, segít.

Ez igen rotka

2023. jan. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
44%
#ritka igy marad a pszichológus
2023. jan. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

11-es: a skizofrénia mint a legtöbb súlyos mentális betegség NEM gyógyítható, NEM múlik el magától, és mindegy mennyire tárják fel az okot, akkor is megmarad. Csak gyógyszerrel lehet KEZELNI.

Ezt nehéz elfogadni, de ez van. Gyógyszerrel tünetmentes lehet a beteg, de gyógyszer nélkül hamar romlani fog az állapota. Skizofréniánál a beteg agyi működése nem szokványos. Sajnos sokkal több ez a betegség mint hangok hallása.


Sima pszichológus azért nem foglalkozik skizofrénekkel, bipolárisokkal, egyéb súlyos mentális zavarral küzdő emberekkel, mert gőze sincs arról, hogyan kellene. Egy sima pszichológus beszélgetésre van, de másra nem jó. Aki épp nehezebb élethelyzetben van, azon segíthet az, hogy kibeszélheti a problémáit egy pszichológussal.


Akik foglalkoznak pszichés betegekkel, azok a "komoly" pszichológusok: klinikai szakpszichológusok, pszichoterapeuták. Nekik az egyetemi diploma mellett több éves szakmai képzettség kell ahhoz, hogy egyáltalán foglalkozhassanak mentálisan beteg emberekkel. Ők értik a személyiségzavarokat, mentális betegségek pszichológiai oldalát. Ők tudnak terápiás üléseket tartani. Mindezekre egy mezei pszichológus képtelen.


A sima pszichológus (a tipikus fiatal, jól szituált hölgyike) köpni nyelni nem tud, ha egy valóban komoly problémával állnak eléje. (Persze értem én, a gyász meg minden más is komoly, de nem egy élethosszig tartó súlyos mentális betegségről van szó)



Kérdező: keress klinikai szakpszichológust, vagy beszélj az orvosoddal, hogy szeretnél valahova terápiára járni. Opció még pl valamilyen szanatóriummal felvenni a kapcsolatot (Tündérhegy, Thalassa ház) és tőlük érdeklődni.

2023. jan. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Klinikai pszichológust sem fog jobban találni a kérdező, mert tök ugyanez a helyzet velük is.

Vagy azóta találtál?

üdv egy skizoaffektív akinek ugyanez a rohadt problémája.


És arra is számíts, hogy a bizarrabb dolgokra, teszem azt pl azt hiszem hogy én vagyok az ördög és hasonló járású emberek hasonlóan gondolkodnak, na ezekre mind azt fogja mondani hogy akkor most beszéljünk másról, és másra fogja terelni a szót (persze csak a te feszkód enyhítése érdekében)


és a pszichológus meg a pszichiáter sem szokott ám minden esetben együttműködni, az én kórházi orvosom , konkrétan kiröhögött amikor én ezt megpendítettem


kicsit negatív lett ez a komment, de leszarom, ez az én tapasztalatom

2023. márc. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!