Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Visszamennétek a helyemben...

Visszamennétek a helyemben ehhez a pszichológushoz?

Figyelt kérdés

Vidéken élek, itt egyetlen egy pszichológus elérhető számomra. Tavasz végén voltam nála egy alkalommal és az nem volt túl jó élmény, ezért nem mentem többször. Nem ismertük egymást személyesen, de kisváros révén mindketten tudtunk a másikról, vannak közös ismerőseink, a családomat is ismeri stb. Alapból nagyon nehezen beszélek a problémáimról, de így egyáltalán nem tudtam előtte megnyílni, mert nem bíztam benne és kellemetlennek éreztem az egész szituációt (pl. hogy a családomról kell beszélnem vele miközben ő is ismeri őket). Néha picit túl személyesnek is éreztem a beszélgetést (pl. mikor a tanulmányaimról volt szó, amiről tulajdonképpen értékítéletet mondott). Nem tudtam így mindent elmondani neki és őszintén válaszolni a kérdéseire sem, hanem sokszor inkább csak a legegyszerűbb, legkézenfekvőbb választ adtam reflexből, ami nem is minden esetben volt igaz. Rajta is láttam, hogy nem mindig érti vagy olyan furán veszi ki magát (hiszen az ember nem akkor megy pszichológushoz, ha minden rendben van) és végül nem is pontosan oda lyukadtunk ki, amit én gondoltam volna.

Végül nem is mentem hozzá többet, viszont a problémáim nem szűntek meg és továbbra sem találtam más pszichológust. Online is körülnéztem, viszont nagyon drágák, nem tudok kifizetni. Alapesetben nem mennék hozzá vissza, de ez elbizonytalanít (úgy érzem szükségem van rá és ő még a megfizethető kategória, viszont nem biztos, hogy segít is, hogy tudnék vele együtt dolgozni és a múlt alkalom után is kellemetlennek érezném).

Ebben az esetben visszamennétek hozzá vagy sem?


2023. jan. 1. 14:59
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
A közös ismeretség alapból kizáró ok. El sem vállalhat. Nem véletlenül olcsó, hanem azért, mert sz*r szakember, a kutya se keresi. Nem tudsz megbízni benne, biztos, hogy nem fog működni. Szervezd át a gazdálkodásodat, mindig van miről lemondani, és keress egy online-t, vannak nem méregdrágák.
2023. jan. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
Keress olyan pszichológust aki vállal neten keresztül is pácienst. Rengetegen vállalnak Skypeon beszélgetést, fizetés pedig utalással történik.
2023. jan. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
Nem, mert ennek így semmi értelme és hiába olcsó, csak ablakon kidobott pénz lenne. Akkor inkább járj fele olyan gyakran egy drágábbhoz, akivel viszont tudsz őszintén beszélni és úgy érzed, hogy tud neked segíteni. Én se mennék olyanhoz, aki ismeri a családomat vagy bárkit, akiről beszélnék neki.
2023. jan. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
Nem, ha nincs őszinteség akkor felesleges.
2023. jan. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én még tanulok, ezért nem tudok alkalmanként 15 ezer forintokat kifizetni sajnos.
2023. jan. 1. 15:43
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Milyen szinten tanulsz? Felsőoktatás? Vállalj diákmunkát. Megéri. Egy rossz szakember nem oldja meg a problémádat, sőt, ez még tetézi is. Még azt se tudhatod, hogy nem pletykál-e ki. Ez mennyiért dolgozik?
2023. jan. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Dolgozok, de amit így meg tudok keresni az el is megy a megélhetési költségeimre, sőt még azt sem fedezi teljes mértékben.
2023. jan. 1. 16:41
 8/10 anonim ***** válasza:
70%
És meddig fogsz még tanulni? Rossz pszichológushoz ne menj. Van, aki kedvezményesen vállal diákot. A facebookon van pszichológuskereső csoport, ott tömegesen ajánlgatják magukat.
2023. jan. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Még két évig biztosan.
2023. jan. 1. 16:51
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Megértem a problémádat, de így tényleg semmi értelme, ne menj ehhez a pszichológushoz.
2023. jan. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!