Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lépjek ki egy kapcsolatbó...

Hogy lépjek ki egy kapcsolatból egy borderline-nal, hogy kevésbé sérüljön?

Figyelt kérdés
3 éve kapcsolatban vagyunk, ő huszonéves, én 14 évvel idősebb. A hatalmas veszekedések mindennaposak, nem szeretném folytatni. Mivel emberileg szeretem és tisztelem, nem szeretném úgy befejezni vele, hogy nagyon sérüljön. Emellett öngyilkosságra hajlamos, a kést számtalanszor csavartam ki a kezéből.

2023. jan. 1. 19:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
16%
Utaltasd meg magad vele. Sajnos nincs mas modja.
2023. jan. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
27%

Erzelmi zsarolas pipa, ongyilkossaggal fenyegetes szinten pipa - pszichopata, narcisztikus szemelyiseg.


Ne, ismetlem ne akarj neki 'jot', lepj ki az eletebol es soha semmilyen uzenetere ne reagalj soha tobbet. Akkor se ha masokon keresztul uzen, akkor se ha ejszaka hiv fel orjongve. Nem a te felelosseged, nem neked kell kikezelni, nem neked kell bele tonkremenni.

2023. jan. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Arra még nem gondoltál hogy helyrehozzatok a kapcsolatotokat egymással?
2023. jan. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
3: nem lehet, hiaba is probalkozna az utolso iteletig. Egy borderline-nal nem mukodik, a dolog termeszetebol adodoan, sajnos.
2023. jan. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
#3 borderline-ossal? Az nem ugy mukodik am...
2023. jan. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
46%

Arra készülj fel, hogy sokáig nem fogsz tudni tőle szabadulni. A borderline emberek nem nagyon tudnak egyedül lenni, és nem tudják elviselni a szeparációs szorongást. Folyamatosan zaklatni fog, keresni, írni. Ha nem így lesz, akkor átgondolnám a diagnózist.

Hagyni, kell hadd írjon, de nem szabad válaszolni, meg kell szakítani radikálisan minden kapcsolatot.

2023. jan. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
A pontosság végett: ha tud egyedül lenni, nem keres szakítás után, de a kapcsolat során drámázik, akkor inkább hisztrionikus.
2023. jan. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

Én elvileg az vagyok, sok szem.zavarbol vannak tuneteim.

Bár nekem meg sosem volt kapcsolatom, ha engem elhagynának maximum csak akkor próbálnám meg meggyőzni ha egy olyan ember lenne akit istenitettem, nem tudom ő hogy nézett rad

Egyébként én túl büszke vagyok, soha nem mennek férfi után…

Ha elhagyna egy, akkor pont hogy inkább megitalnam és azt mondanám hogy én hagylak el téged

Ezért nem kell betegeknek kapcsolat

Nekem már az egyik szülőm is beteg, 15 évvel a válás után is zaklatja az anyámat, meg bőg neki a telefonba 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️

2023. jan. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%
Borderline-nál központi tünet az elhagyástól való félelem, őket ez nagyon triggereli, sokáig stalkerkednek, zaklatnak, könyörögnek, fenyegetőznek.
2023. jan. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
85%
Nem fogsz tudni úgy kilépni ebből a kapcsolatból,hogy ne sérüljön. Lehetetlen. Pszichológushoz/pszichiáterhez jár? Legtöbbször csak fenyegetőznek azzal,hogy megölik magukat vagy úgy csinálják,hogy ne haljanak meg csak kórház legyen a vége.(biztosra nem lehet menni kitudja a barátnőd mit tenne) Az se jó ha te rokkansz bele ebbe a kapcsolatba muszáj lesz elengedni. Esetleg szólni a terapeutájának,hogy öngyilkossággal fenyegetőzik vagy te hívod rá a mentőt
2023. jan. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!