Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi tévő legyek?

Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Már hosszú ideje gondolkozok azon, hogy esetleg autista vagyok/adhd-m van vagy valami hasonló.

Az utóbbi időben jobban utánanéztem a dolognak és körülbelül 98%-át azoknak a dolgoknak amit más (hivatalosan, pszichológus által diagnosztizált) hasonló emberek elmondtak, mint saját tapasztalat/tünet(?), teljesen át tudom érezni vagy konkrétan megtörténtek velem ugyanazok a dolgok.

Most itt nem arról van szó, hogy megnéztem 3 TikTok videót, és igen, én is szenvedek a szemkontaktussal beszélgetés közben és sok mindent gyűjtök, na, akkor már rögtön én is autista vagyok!

Nem, komolyan úgy gondolom hogy én is ilyen vagyok, de természetesen félek is, hogy esetleg csak bebeszélem magamnak valamiért. (Annak ellenére, hogy tényleg szinte minden stimmel, ha ezt lehet így mondani.)

(Elnézést ha valamit rosszul fogalmaztam meg stb., igazából nagyrészt angolul néztem/olvastam utána a dolgoknak, lehetséges hogy valami nem tud már úgy átjönni miután az agyam lefordította a gondolatokat magyarra. Igen, azzal is tisztában vagyok hogy ez nem a legjobb hely ilyen kérdések feltételére.)

Most pedig megválaszolom a saját kérdésemet, amiért majd jól kikapok a válaszokban.

Igen, jó lenne pszichológushoz fordulni, de az ugyebár nem egy olcsó mulatság, sajnos az anyagiak nem igazán engedik jelen pillanatban.(Ezen a ponton írják majd, hogy akkor ez a kérdés gyakorlatilag értelmetlen. Erre csak azt tudom mondani, valószínű. Viszont ha valaki tud adni akár egy apró tanácsot ami már csak egy kicsikét segíthet, akkor már megérte egy rakat vadidegennek kiönteni a szívemet:')



2023. jan. 1. 20:34
 1/3 anonim ***** válasza:
77%
Én azt tanácsolom, hogy ne diagnosztizáld magad, mert félrevezető lehet. Keress egy erre szakosodott szakembert. Elmondom, hogy rám az autisták összes jellemzője 100% illik, miközben nem vagyok az, és sose voltam. Nyugtató elvonás után vagyok, az is pontosan ilyen dolgokat okoz. Ráadásul a mentális betegségekben nagyon sok az átfedés. Sokszor még egy jó szakember sem tudja egyből megállapítani, több teszt, vizsgálat, és beszélgetés szükséges hozzá.
2023. jan. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az első válaszolóhoz, tényleg ne süsd rá magadra ezt a dolgot egy erre szakosodott ember segítsége nélkül. Ugyanebben a cipőben járok, tíz ismerősömből nyolc autistának tart; viszont egyéb magyarázatok is léteznek az ilyen személyiség kialakulására. Most például egy gyermekkori kötődési zavarokkal és szexualitással kapcsolatos könyvet olvasok, abban is írnak erről, hogy nagyon hasonló tüneteket okozhat egyfajta szülői viselkedés a felnövő gyermekben.


Persze ismerkedj csak meg az autisták világával, és ha ez segít elfogadni és kezelni saját magad, szíved joga neurodivergensként tekinteni önmagadra. (Még ha ezt gyűlölni is szokták itt a kommentelők.)


Meg tudod fogalmazni, hogy pontosan milyen jellegű segítségre van szükséged az életben?

2023. jan. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha "csak" az anyagiakkal van gond, érdemes lenne az Autizmus Alapítványhoz fordulnod (egyébként Mo.-on ők talán a legprofibbak is, évtizedek óta ezzel foglalkoznak, talán ők kezdték el itthon legelőször). Náluk az egyszeri költség 55 ezer Ft, ami persze nem kevés, de pszichológusra alkalmanként költ az ember tizenezer forintokat. Illetve van náluk ingyenes vizsgálatra is lehetőség TB alapon. A várólista hosszú, talán masfél év, de annál, hogy egyáltalán nem diagnosztizáltatod magad, szerintem ez mindenképpen jobb megoldás. www.autizmus.hu a weboldal címe, a telefont is felveszik, kedvesek, segítőkészek.
2023. jan. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!