Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon pánikba estem a világvé...

Nagyon pánikba estem a világvége gondolatától. Hogyan lehet ez ellen védekezni?

Figyelt kérdés
Részletesen levezetett jóslatok szerint állítólag 5 év múlva elkezdődik egy globális összeomlás (megszűnik az élelmiszerellátás, tömegpánik és migráció szabadul el, kiszámíthatatalan és szélsőséges időjárási jelenségek jönnek, stb.) melynek nyomán életünk káoszba fog fulladni. Én ettől igen erősen szorongok. Az éjszaka közepén. Más is érez így? Mit lehet tenni? Ha megoldási javaslatokról (pl. deep adaptation) olvasok, még inkább rám tör a rettegés.

2023. jan. 2. 20:46
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Pszichológussal, durvább szorongás esetében pszichiáterrel, a szorongás sohasem normális jelenség.
2023. jan. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
2012ben is megjósolták a maják a világ végét, mégsem lett semmi. Jelenleg is vannak a világban problémák, de úgysem tudsz ellene semmit se tenni, a stresszel csak a saját életed rövidíted
2023. jan. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Nem vagyok még 40 éves, de már vagy öt világvégét megéltem.

Te biztos nagyon fiatal vagy még, ha nem alakítottál ki immunitást az ilyen "jóslatokkal" szemben...

Majd megszokod te is, és megtanulod ignorálni a hülyeséget.

2023. jan. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
2000, 2002, 2012, 2020.. ezek mind világvégének voltak kikiáltva.
2023. jan. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az a helyzet hogy tényleg valami lesz, mert ez törvényszerű.

Viszont nem olyan lesz mint ahogy most elképzeljük. Ez is elég valószínű. Tehát realizálni kell hogy amitől félünk az csak a gondolatink kivetülése. A valóságban biztos nem úgy lesz. Ha pedig nem tudjuk hogy lesz, akkor nem is érdemes előre félelemben élni...

2023. jan. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

Ha összeomlik a világ, semmit sem tehetsz ellene. Tehát kár aggódnod.


Ha nem omlik, akkor meg feleslegesen aggódtál.

2023. jan. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A klímaváltozás ugyan elkerülhetetlen, de gondolj arra, már most is rengetegen dolgoznak azon, hogy tudjunk adaptálódni és tompuljon majd a hatás. Hozzászokunk. Hitted volna 3 évvel ezelőtt, hogy jön egy hónapokig tartó kijárási tilalom, nem utazhatsz, nem járhatnak a gyerekek iskolába, nem lehetnek nyitva a boltok, le kell csavarni a fűtést, stb?

Már most is sok mindent megéltél, de túlélted.

Hát, majd túléled azt is. Rettegni tőle felesleges, csak magadat bünteted. Nincs minden veszve és nem egyik napról a másikra jön el a változás.

2023. jan. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez ellen csak egy védekezés van, ha többet nem olvasol ilyeneket, évente hirdetnek világvégét, aki idősebb már megszokta, oda sem figyel.
2023. jan. 3. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ennyi erővel azért is aggódhatnál, hogy bármelyik nap meghalhatsz, bármi miatt.


Miért pont egy világvége miatt félsz? Így is úgyis meghalsz, ez nem kerülhető el.

2023. jan. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!