Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás, hányinger, hidegráz...

Szorongás, hányinger, hidegrázás, vizsga, haldokló kutya, nagymama kórházban. Hogy lehet ezt kibírni?

Figyelt kérdés
23 éves lány vagyok, orvosi egyetemre járok és belgyógyászatból lesz vizsgám 22 nap múlva. Nemrég az alkoholista nagymamám leesett a házunkban a lépcsőn, összetörte mindenét, azóta is kórházban van, már egy hónapja. Nagyon szeretem őt és nagyon fáj minden ami vele történik. A kutyám karácsony előtt rosszul lett, szív és vese elégtelensége van, napok óta azt hittem meg fog halni, ma meg jobban van. Ezenkívül számtalan más apró gondom ia volt az elmúlt egy hónapban és pár napja feladta a testem és a lelkem a szolgálatot. 2 napja elkezdtem antidepresszánst szedni, de annak legalább 2 hét mire negjön a hatása. Addig bromazepam-ot szedek, mikor rámtör a szorongás. Refluxom van, állandóan bokákolok és ráz a hideg. Nincs kedvem semmihez. 22 nap vizsgáig, amire már azért tanultam valamit elég sok, se sürgősen javitanom kellene az állapotomon, mert így nagyon nem megy a tanulás. Mit csinálják hogy tudjak tanulni? Hogy ne legyek krónikusan fáradt, tudják koncentráln?

2023. jan. 3. 15:15
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Próbálj kicsit megnyugodni, szedd össze a gondolataid. Nagyid sérülése mennyire súlyos? (Combnyak?) A kutyusnak adj enalaprilt, az jó szív- és veselégtelenségre (bár ezt tanultad).
2023. jan. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mama borda,kullcsont, medencecsont, csigolya. De már lábra állt, stabil. Már jó úton van szerintem a felépülés irányába.

Kutyának otthon folyatom az infúziókat, injekciókat, ilyen táp, olyan paszta, amolyan gyógyszer. Igazából minden stabil most. Ma. Ma egy jó nap van. Én mégis idegileg kivagyok, és remegek, ráz a hideg, majd elalszok és olvasom a könyvet de olyan messze vagyok tőle lelkiekben hogy csak na.

2023. jan. 3. 16:33
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
Mivel még 22 napod van, szerintem 1 pihenőnap belefér, holnap hallgass kellemes zenét, igyál citromfű teát, nézz aranyos videókat cuki állatokról vagy kapcsolj be egy vígjátékot:) Jobb lesz, ha utána újult erővel folytathatod a tanulást, mint most fásultam bújni a könyvet.
2023. jan. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%
Tudom, hogy ilyenkor milyen nehéz, mikor nem vagy a topon, mert annyi a gond, de tanulni kell. Igazából probálj a vizsgádra koncentrálni, az valamennyire segít majd elterelni a figyelmed és attól, hogy te szorongsz, idegeskedsz, azzal nem segítesz se a nagyidnak, se a kutyának. Kitartás!
2023. jan. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
64%

Én is kihagynék egy-két napot, megpróbálnám magamat összeszedni lelkileg, utána pedig a tanulásra összpontosítanék.

Nem lehet egyszerű, de nyugtatót nem szednék, ha tanulni akarok.

A legjobbakat, kitartást!!

2023. jan. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!