Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Idegösszeomlás esetén mit tegyek?

Idegösszeomlás esetén mit tegyek?

Figyelt kérdés

alapbetegségek:pánikzavar, OCD, generalizált szorongás. Erre kapok gyógyszeres kezelést, járok terápiára. Következő időpont februárban van. Igazából nem túl hatékony, a doktornőnek nincs ideje terápiát folytatni, csak a gyógyszert egyeztetni. a pszichológiai tanácsadás ezesetben kevésnek bizonyult, a lelkisegély vonal is. Sématerápiára várólistán vagyok évek óta.

Az utóbbi hónapokban-években komoly egészségügyi-családi-anyagi krízisbe kerültem, segítő szervekhez fordultam, már azt is kimaxoltam. Mentálisan egészséges embert is kikezdett volna. Viszont valami teljesen elpattant bennem, már pár hónapja nem tudok 2-3 óránál többet aludni(bár az akut pajzsmirigy gyulladás&+covid is okozhatja), nem tudom, de annyira elhatalmasodott a folyamatos rettegés, agyalás és a tehetetlenség miatt, a bezártság(évek óta, bottal tudok csak járni, boltba menni se nagyon, nagyon fáj, műtétre várok, aminek nem sok esélyt ad a doki) hogy kezdem azt érezni, sosem lehet semmi jó és teljesen be fogok kattanni. Pedig igyekeztem mindent megtenni, pozitiv maradni, segítségért fordulni. Minden ilyen "alvás" után hányva, remegve ébredek. Nagyon betesz, hogy nem lehet normális életem es mindent elvesztettem, az álmaimba sem kapaszkodhatok, hiszen már nem tudom megvalósítani.


2023. jan. 4. 01:19
 1/2 anonim ***** válasza:
75%

"pszichológiai tanácsadás ezesetben kevésnek bizonyult, a lelkisegély vonal is."


Ha beletetted magad egy folyamatosan lefele menő spirálba, akkor ez le is fog húzni a mélybe. Nyilván ezért nem tud már rajtad segíteni sem a lelkisegely, sem a pszichológiai tanácsadás.


Próbálj meg apránként egy felfelé kúszó szárba kapaszkodni és felfelé haladni.


Ergo nem a betegségeidet és a bajaidat sorolod, mert ezzel csak még jobban lehuzod magad.


Hanem már ma reggeltől keresel valami pozitív dolgot vagy változást magadon, és folytatod tovább.. Például : ma jó volt a vérnyomásom, és bot nélkül eljutottam a konyhaig... Másnap pedig a postaládáig... Harmadnap pedig, hú de jó, aludtam 4 órát, holnap próbálok 5-öt.


Nem tudom atjott e, mire akarok kilyukadni. Szóval magadat kell kihúzni a bajból a saját hajadnal fogva.


Én ezt tudom neked tanácsolni azon kívül persze, hogy szeded a gyógyszereidet és hallgatsz az orvosaidra továbbra is.


Próbáld ki. Szerintem vesztenivalod semmi sem lesz.

2023. jan. 4. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
67%
Már az írásodból is látszik, hogy magadat hergeled.
2023. jan. 4. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!