Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez már idegösszeomlás?

Ez már idegösszeomlás?

Figyelt kérdés
Az utóbbi 2 évben sok dolog összejött. Pl szerelmem halála, csalódás olyan emberekben, akiket több évtizede ismerek, munkahelyen hátba szúrás, és sorolhatnám. Lényeg, hogy eddig kizárólag akkor sírtam, ha egyedül voltam, vagy Édesanyám előtt. Az utóbbi pár napban viszont már sírással alszom el, és ébredés után 30 perccel már sírnom kell. Amikor reggel kiviszem a kutyámat, akkor hazafelé jövet, már az utcán is sírok. Egyszerűen már nem tudom moderálni magam, nincs bennem önuralom ahhoz, hogy majd csak otthon, a lakásban sírjak. Gyakran fáj a fejem, és néha pánik szerű tüneteim vannak. Igazán semmihez sincs kedvem, de mivel muszáj megcsinálni a dolgokat, ezért megteszem azokat. Szerintetek ez már idegösszeomlás?
2022. júl. 21. 08:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
13%

Nem vagyok benne biztos, de aligha mi vagyunk arra hivatottak, hogy e kérdésre érdemben válaszoljunk. Mennyi idős vagy? - felteszem, nem 18 éves... Mikor kezdődtek a gondok?

annyi, meg annyi ismeretlen tényező van, ami befolyásolhatja a választ, hogy félő, csak találgatni lehet ezekből.

2022. júl. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
40 múltam.
2022. júl. 21. 08:50
 3/13 A kérdező kommentje:
Írtam hogy az utóbbi 2 évben kezdődtek azok amiket leírtam. Folyamatosan: szerelmem halála, csalódás olyanokban akikben mindig megbíztam és a többi. Megállás és szünet nélkül jöttek ezek.
2022. júl. 21. 08:52
 4/13 anonim ***** válasza:
5%
Nem ez "csak" mely depresszio, az idegosszeomlasnal azt sem tudod megcsinálni amit meg kell..
2022. júl. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Mivel muszáj elvégezni a házi munkát, a munkába járást, mert helyettem senki sem teszi meg, ezért erőt veszek magamon, és megteszem ezeket, de belül közben szét szakadok.
2022. júl. 21. 09:07
 6/13 anonim ***** válasza:
15%
Mindenesetre érdemes lenne elmenned egy pszichológushoz.
2022. júl. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Sportolni is kellene, az intenzív mozgás endorfint termel, amire nagy szükséged lenne. Persze eleinte erre iszonyatosan nehéz rávenned magad, de fontos, hogy rendszeresen sportolj, aktívan kikapcsolódj.

A folyamatos "hadiállapot" meríti ki a tartalékaidat.

2022. júl. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
7-es lefoglalod magam: verseket írok, képzőművészettel is foglalkozom. Mozogni sportolni meg gyerekként sem szerettem.
2022. júl. 21. 09:58
 9/13 anonim ***** válasza:
20%
Nincs olyan, hogy idegösszeomlás, mert azonnali halált okozna. Olyan van, hogy depresszió, szorongás, kiégés, elfáradás, apátia, stb. Többféle gyógymód van, a házi praktikáktól a komoly gyógyszeres kezelésekig. Orvos majd részletesen elmondja, addig is a teljesség igénye nélkül: pihenés, tartalmas kikapcsolódás, alkoholt, koffeint elhagyni, kellemes-feltöltő filmek, zenék, könyvek, kisállatok, természet, könnyű sport. Ha ezek sem segítenek, akkor pszichiáter, antidepresszánsok, nyugtatók.
2022. júl. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Ez még bőven nem idegösszeomlás, azt nem hordanád ki lábon.
2022. júl. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!