Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyetemista sorstársak,...

Egyetemista sorstársak, hogyan élitek túl a vizsgaidőszakot?

Figyelt kérdés
Még csak most kezdődik a vizsgaidőszakom, jövőhéten egymás után 2 vizsgával. December vége óta reggeltől estig folyamatosan tanulok, próbálok kikapcsolódni néha, de akkor bűntudatom van hogy nem tanulok. Iszonyat stresszes vagyok, alig bírok enni, ha nekiállok tanulni már nem fog az agyam. Ugyan már 2 vizsgaidőszakon túlvagyok, de mind2 katasztrófa volt, mert már olyan depis, stresszes voltam hogy többször kellett tolni a vizsgáim mert már nem volt erőm elmenni. Ünnepek után alapból nagyon mélyen vagyok lelkileg, és sajnos nemrég elvesztettem az egyik közeli hozzátartozómat, ami nagyon a padlóra dobott. Úgy érzem most képtelen vagyok teljesíteni. Bármi tanács?

2023. jan. 6. 11:07
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

Pontosan mit szeretnél hallani?

Mert most mondhatom, hogy ne stresszelj, de ha ilyen vagy, akkor tök mindegy, úgyis fogsz :)


Viszont ne egyhuzamba tanulj, hanem 2-3 óránként iktass be 10-15 perc szünetet, vagy monjuk 10 tételenként egy sétát.

Kell az agyadnak a friss levegő.


Ezen kívül nem kell és nem is lehet reggeltől estig tanulni. PErsze, hogy nem fog az agyad 5-6 óra magolás után.


Én anatómiára pl olyan 8-13-ig tanultam (közben néha szünet), aztán még lefekvés előtt 1-2 tételt, és ennyi.

1,5 héten keresztül ez volt a menetrend, és tök bevált. Friss aggyal 2x olyan gyorsan megvoltam a tételekkel, mint már 10 tétel után a 11-kel.

2023. jan. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem csak úgy megy, hogy az első 2 héten nagyon megerőltetem magam (egész nap tanulok, ez kb 10-12 óra nettó tanulást jelent naponta, de van vizsgánként egy pihenőnapom) és mindent megcsinálok.

Nálunk decemberben volt 1-2 hét vizsgaidőszak, akkor letudtam a 4 vizsgámat (22 kredit), a többi tárgyból meg elfogadtam a megajánlott jegyeket.


Nekem csak így megy. Ha eltolódik, abból csak a szenvedés van. Nem bírom az egyenletes folyamatos terhelést.


Ez az 5. vizsgaidőszakom.

2023. jan. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Én is az első taktikáját követem. Napi 6 óránál nem tanulok többet,az is bőven elég. Most például úgy készülök egy vizsgámra (mérnöki szak), hogy 9-11 és 12-14 óra között tanulok, meg még este 1-1,5 órát. Eddig mindig le tudtam vizsgázni ezzel a technikával. Egy vizsgára 3-7 ilyen napot szoktam szánni felkészülésnek, nehézségtől, mennyiségtől függően.
2023. jan. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem sajnos a legtöbb vizsga még hátravan. Valahol elengedtem az egészet és csak át akarok menni, ennyi.
2023. jan. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
1 vizsgám van meg, most lesz egymás utáni 3 nap 3 vizsga. Kétségbe vagyok esve, mert nem így terveztem. Borult a vizsgaidőszak… 2 hét volt decemberben, ott beteg voltam és nem tudtam úgy és annyit tanulni, amennyit kellett és szerettem volna. Ott 1 vizsgám meglett, 1 volt karácsony előtt online, lefagyott és kidobott a rendszer és nem sikerült. Szóval 1 hetem van csak 3 tanulós nehéz vizsgára, ha nem lesz meg ezen a héten van még 2-ből javító, utána marad a vizsgakurzus. Tanulok és készülök, de nem is tudom, hogy melyikre fektessem a legnagyobb hangsúlyt. Csak annyit tudok mondani, hogy kitartást, ha lenne tuti tippem én sem lennék most így
2023. jan. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!