Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A fogyatékossággal élő emberek...

A fogyatékossággal élő emberek tudnak munkát vállalni?

Figyelt kérdés
Ha igen, milyet? (Itt alapvetően a szellemi fogyatékossággal élőkre gondolok, hogy nekik milyen munkalehetőségek elérhetőek, ha vannak egyáltalán.)

2023. jan. 11. 22:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Enyhe szellemi fogyatékosok egyszerű, repetitív munkát el tudnak végezni.
2023. jan. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Vannak védett munkahelyek a számukra, egyszerű, kétkezi munkára sokuk alkalmas. Amikor a kilencvenes évek elején állami gondozott voltam, sok értelmi fogyatékos lány volt a kóterban, szinte mind dolgozott, mert egyszerűek voltak, válogatni sem jutott eszükbe, meg amúgy sem tudták volna magukat mással elfoglalni. Két nsgyon enyhe értelmi fogyatékos segédápolóként dolgozott, ők inkább határesetek voltak, barátkozni is az épértelműekkel barátkoztak.
2023. jan. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De akkor komolyabb pozíciaókra, karrierépítésre nincs is esélyük? Be kell érniük az alacsonyabb bérrel? Hisz enyhébb képességeket igénylő munkakörökben alighanem keveset fognak keresni.
2023. jan. 11. 23:04
 4/9 A kérdező kommentje:
Ezzel csak arra utaltam, hogy szinte biztos, hogy kell még valaki melléjük (egy családtag, ismerős, barát), aki kisegíti őket, mert abból a kevéske pénzből, amit kapnak, kétlem, hogy egyedül fent tudnák tartani magukat.
2023. jan. 11. 23:06
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Régebben még fent tudták, akkor is, ha nem a családjuknál laktak, a mai körülmények között nyilván nem valószínű, hacsak nem önkormányzati lakásban lakik, mint az egyik szomszédom, aki még utcaseprőnek sem volt alkalmas. Biztosan akad egy-kettő, aki sokat keres, mondjuk nehéz fizikai munkával, vagy gyorsan jár a keze, és teljesítményre fizetik, de milyen komoly pozícióra gondolsz, amiben el tudsz képzelni egy értelmi fogyatékost?
2023. jan. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Komolyabb pozíció alatt persze nem arra gondoltam, hogy topmenedzser vagy vezérigazgató lesz egy fogyatékosból, mert arra a szintre még egy nem fogyatékos sem valószínű, hogy el tud jutni. Ha (ahogy az első is említette) csak enyhébb fogyatékosságról van szó, akkor esetleg egy jó burkoló, ács, asztalos stb. is lehet belőle, aki nagyon jó munkát végez, így kiemelkedő fizetést is tudhat magáénak. Vannak magasan funkcionáló fogyatékosok is, akik az élet alapvető dolgaiban gyengék (például a többi emberrel való kommunikációban, ügyintézésben stb.), de van egy vagy több olyan terület, amiben viszont sokkal jobb és ügyesebb, mint az átlag.
2023. jan. 11. 23:47
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok. Azért a burkoló, asztalos, ács munka összetettebb annál, mint amire én gondoltam. Egy burkoló, asztalos, ács mellé segédnek esetleg.


"Vannak magasan funkcionáló fogyatékosok is, akik az élet alapvető dolgaiban gyengék (például a többi emberrel való kommunikációban,"


Na várjál, most akkor miről van szó? Te most az autizmusra gondolsz, ami más téma, mint az értelmi fogyatékosság. Egy magasan funkcionáló autista (pl. aspergeres) simán lehet építhet karriert, sőt egyes pletykák szerint Bill Gates is aspergeres!

2023. jan. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Fárasztó96 ***** válasza:
100%
Az egyik ismerősöm az enyhénél picit beljebb van, de annyira nem, hogy ne tudjon egyedül élni. Van egy csak fogyatékosokat alkalmazó cég, oda jár szivacsot tépkedni. Úgy tudom elég jól keresnek 4órában. Mivel buszmegállóban dolgozom, nem egy fogyatékos elmesélte, hogy ott dolgozik, 80e a fizetésük (4órában). (erre még rájön az árvasági, a nyugdíjuk, az egyéb pénzbeli juttatás.)
2023. jan. 12. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Fárasztó96 ***** válasza:
100%
De a többség vagy idősotthonba kerül, ha a szülők meghalnak vagy a családtagok nem tudják ellátni már őket (egy ismerős család Down-kóros gyereke, aki ma már 50 körül van, azért került be, mert a szülők elhaltak, a testvér meg nem vállalta, de az otthonban meg segít). 8as voltam.
2023. jan. 12. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!