Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrén vagyok, ez normális?

Skizofrén vagyok, ez normális?

Figyelt kérdés

Próbálok mindig gondolkodni, hátha hat egy gondolat, vagy koncentrálni egyre. Valami olyasmire, hogy "egészséges vagyok", ezt átérezni, koncentrálni rá, stb. Van, hogy egy ideig működik, jobban vagyok tőle, de egy idő után már csak üres szavak lesznek, nem lesz hatása. Más eszközöm nincs, a gyógyszerek nem segítettek soha. Maga a betegség is így kezdődött részben, hogy gondolkodtam, lehet, hogy ez maga az egyik probléma, és sosem fog segíteni semmilyen gondolat?

Amúgy fizikailag szerintem ezek a gondolatok működnek, ha fáj valamije az embernek, beteg, stb., sokszor nagyon jó hatással van, ha arra gondol az ember, hogy meggyógyul.

Talán maga a motiváció is fontos lenne, de ez is mindig elillan. Hiába gondolok valamire, hogy miért kéne meggyógyulnom, pl. gyorsan meg fogok halni így, stb., egy idő után nincs hatással, talán megszokja az ember a gondolatot, helyzetet, és már nem hat rá. Maga a betegség is jelentősen csökkenti a motiváltságot, sőt az akaratot is.



2023. jan. 13. 10:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
33%

Itt senki nem ismeri a skizofréniát? Leggyakrabban biológiai oka van, genetikailag öröklődik. Igenis sokszor a gyógyszer a legjobb megoldás. Látszik, hogy nem tudjátok magatokat a kérdező helyébe képzelni. Persze, takarítson, az majd megoldja...fuh.


Kérdező: nagyon jól teszed, hogy ilyen dolgokat mantrázol, viszont el is kell hinned. Azért lesznek üres szavak, mert nem hiszed el. Próbáld meg alátámasztani magadnak ezeket a pozitív dolgokat.

2023. jan. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Igazad lehet. Talán jobban kéne koncentrálnom rá, intenzívebben, mélyebben. Vagy nem tudom, hogy mondják, hogy elképzeli az ember, hogy valamije egészséges, és ez hatással lesz, vagy legalábbis egyes esetekben segíthet.
2023. jan. 13. 15:41
 13/15 anonim ***** válasza:

"Persze, takarítson, az majd megoldja"


Senki sem írta, hogy az majd megoldja!!


De legalább addig is lekötné magát, csinálna valami hasznosat ahelyett, hogy itt felőrli magát!!


Mindig a tétlenség a legtöbb baj forrása!!

2023. jan. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Kornyezetvaltozas
2023. jan. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 mittudomen721 ***** válasza:
0%
Hat hogy oszinte legyek komplett hulyenek tunsz es baromsagokat is hordasz ossze. Ne agyalj ilyen faxsagokon valamivel kosd le magad vagy tudom is en csak felejtsd el ezeket a hulyesegeket. Udv egy masik skizofren
2023. febr. 20. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!