Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akinek BPD-vel hasonló problém...

Akinek BPD-vel hasonló problémái vannak hogyan tartja fenn az emberi kapcsolatait?

Figyelt kérdés
Amikor éppen úgy érzem, hogy minden rendben van akkor eléggé szociábilis vagyok és mindig megismerkedem új emberekkel akikkel nagyon jól indul minden, nagyon jókat beszélgetünk, jól érezzük magunkat de amikor egy stresszes időszakot élek meg, vagy valami miatt jön a "váltás" a mentális állapotomban annyira csak akörül forog az agyam, nem is látok mást, befordulok, hogy képtelen vagyok fenntartani ezeket a kapcsolatokat. Amíg el nem múlik ez a krízis, nem tudom elengedni magam, úgy érzem minden összegyűlik a fejem felett, és teljesen elszakadok az emberektől meg talán gyakran a realitástól is és csak tehernek érzem hogy valaki ír, keres, van, még akkor is ha csak felőlem érdeklődne, azt érzem nem érdekel, ez most így sok és ha nem lehet minden jó akkor inkább ne legyen semmilyen, ha nem ismerhetnek olyannak mint amilyennek akarom hogy mások ismerjenek akkor inkább egyáltalán ne is ismerjen senki. Ilyenkor jön az hogy egyszerűen eltűnök, vagy ha valami csoda folytán tartjuk a kapcsolatot akkor is problémás hogy érzik igazából akaratom ellenére is hogy kevésbé vagyok lelkes, meg kicsit terhes az egész és ők vannak úgy vele, hogy oké akkor hagyjuk. Nekem nyilván jobban fekszenek emiatt a rövid kapcsolatok, külföldiekkel akár itthon, akár amikor én utazom mert pár napig minden oké, és a végén lekerekíted annyival, hogy ja ez fantasztikus volt és írj ha legközelebb jössz de hogyan lehet a "sztenderd" kapcsolatokat is egy stabil szinten fenntartani. Eléggé rossz érzés, hogy az emberek nagyon elhiszik körülöttem hogy ez valami nagy dolog kezdete és igazából én is de mindig az a vége hogy hónapokra kivonom magam a forgalomból.

2023. jan. 13. 23:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Huhh ezt mintha én írtam volna, október óta vagyok megint mélyen ebben. Akik ismernek, tudják és jól kezelik ezt. Bár tapasztalatom szerint megértően fordulnak felém és nem kérdezgetnek, amikor újra "felbukkanok". Ha pénzről, kötelességről, más számára fontos dologról (elhozom a leletét, beajánlom munkahelyen), ezeket sosem felejtem el, az eltűnés alatt is ebben lehet rám számítani, talán emiatt nem írtak le. Pedig ez ilyenkor olyan megterhelő, hogy durva kilengéseim vannak hangulatilag, 20 perc alatt 5 érzés átfut rajtam... Van néhány ember, aki előtt ég a pofám újra feltűnni, mert látszólag ok nélkül ghostingolom(azonos nemű barátot is). Amikor nem vagyok olyan mélyen, még szoktam írni, hogy egy kis telószünet, visszavonulás, minden jót, stb, így utána nem olyan váratlan az "eltűnésem". Közben rohadtul szuksegem lenne valakire, aki érzelmileg támogat, főleg most, de ezt ami bennem van, ha rázúdítom bárkire, elüldözöm. Anyukámmal, két barátnőmmel és életem eddigi legnagyobb szerelmével jártam így. Ennél jobb kivonni magam a forgalomból, mint hogy kiadjam magam, ők pedig elforduljanak tőlem.
2023. jan. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
Hasonlóan vagyok énis. nem is akarok senkivel se beszelni ,csak lenne valaki fix pont mellettem.
2023. jan. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!