Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 24 éves meleg fiú vagyok....

24 éves meleg fiú vagyok. Elviselhetetlenül sivár az életem, gyűlölöm magam és azt ami vagyok. Nem igazán látok más kiutat mint az öngyilkosságot. Vagy van jobb megoldás?

Figyelt kérdés

Már nem maradt semmi az életben ami miatt azt mondom érdemes élnem, úgy pedig nem akarom leélni az életem hogy nem szeret senki, nem kapok szeretett senkitől, csak megvetést, gúnyt és kirekesztést.

Már mindent megpróbáltam de semmi sem működött, csak a családom tartotta bennem a lelket, vagyis az irántuk érzett szeretetem, de már ez sem vigasztal.


2010. okt. 3. 14:30
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Baracsi Attila.: Nem tudom hogy mi okból kifolyólag van az,hogy a fenti fiút "melegként kezelik"holott meglehet hogy más jellegű a problémája. Miért mindjárt szexuális aspektusban nézzük a dolgokat? Azt hiszem ez a probléma már népbetegség,hiszen sokan nem tudunk mit kezdeni magunkkal,s a társadalom is azt hiszem nem éppen úgy áll hozzá a kérdéshez ahogyan kellene,hiszen a társadalom is beteg!! Nos az öngyilkosság az azt hiszem nem-éppen a megfelelő megoldás megoldás,mert gondolj csak bele, meglehet hogy azzal csinálsz még nagyobb bajt! Az élet tudom egy nagy kupleráj,de neked kell benne rendet rakni,ha szükséges kérj segítséget.Oltári nagy mákod van,hogyha még élnek a nagyszüleid,s a szüleid,ha más nincs,néha néha csak öleld meg őket,őszinte szertettel,s gondolj arra,hogy neked milyen jó,hogy ők még vannak,mert sokan vannak akiknek már nincsenek. Van tesód? Jóban vagy vele? Ha igen oltári nagyon szerencsés vagy! Értékelnünk kell azt amink van,s itt nem anyagiakra gondolok, hanem ami nem pótolható, arra.Ha kinyírod magad,azzal nekik okozol hihetetlen űrt,veszteséget,fájdalmat. Ha esetleg fasirtban is vagy a családdal,akkor is csak ők vannak neked amíg vannak,mert a barátok jönnek-mennek,mert az igazi barát még a fehér hollónál is ritkább. Ha esetleg elrontottál valamit,ne habozz,tedd meg amit tudsz annak érdekében, hogy amit csak lehet jóvátegyél.A suliban van gond? Nézz vele szembe!Bármilyen félelmetes is ne törődj azzal hogy ki mit mond,de a tanácsokat hallgasd meg,s mérlegelj,nehogy a rossz tanácsot fogadd meg,de nem kell görcsösen megfelelni sem senkinek. Járj sportra,könyvtárba,internetezni,vagy egyszerűen beszélj a gondjaidról,de ne traktálj velük senkit,s te is hallgass meg mindenkit,akivel beszélgetsz,rá fogsz jönni,hogy sokan mások is vannak,vagy már voltak hasonló helyzetben mint te! Még valami. Az öngyilkosság már azért is hülyeség,mert a nem befejezett öngyilkosságok(-melyek nem végződnek halállal)csak súlyosabbá teszik a helyzetet,mert maradandó fizikai,és lelki-szellemi,mentális károsodásokat okozhatnak,amelyekkel nem csak magadnak,hanem a közvetlen környezetednek okozol még több bajt,elviselhetetlen,vagy nehezen elviselhető terheket róva rájuk.Én mindezt megéltem olyan formán,hogy én is küzdöttem hasonló gondokkal(-bár meglehet hogy nem ugyanazokkal),s a családomban volt már nem befejezett öngyilkosság kétszer is.Nekem már sajnos sem a nagyszüleim,sem a szüleim nem élnek,így a hasonló jellegű gondjaimat már inkább csak szakemberrel tudom megosztani,mert a tesómnak is megvan a maga gondja,így őt nem traktálhatom,ennélfogva meglehet hogy bizonyos megvilágításban nézve az én helyzetem egy kicsit nehezebb mint a tiéd jelenleg,amit jelentős anyagi,s egészségügyi helyzetbeni tényezők is nehezítenek.Dolgozol valahol? Tudom nem könnyű,de meglehet hogy az kellene,mert az egy kicsit elterelné a figyelmedet,s javíthatna az önbecsüléseden. Tudom a meló a legtöbbször szar dolog,inkább csak egy szükséges rossz,de sajnos kell.Vagy ha tanulsz még,akkor hajrá vesd bele magad!Csapj a lecsóba,ne törődj semmivel,csak koncentrálj rá,főképpen ha valami különösen érdekel,mert abban jó vagy biztosan.
2010. okt. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nemtudom, hogy alakul most az életed de remélem rendeződtek a dolgok! Én személy szerint undorítónak tartom,hogy valakit elítéljenek a nemi identitása miatt. Nem igazán tudom átélni azt amit érzel de nem szabad feladni csak ennyit tudok mondani. Biztosan lesz majd valakid aki szeretni fog téged. De szerintem sokan vagyunk még akiknek van "kirakat" szóval néha nekem is problémáim vannak azzal, hogy megmutassam az igazi énemet. Hogy nem csak egy aranyos vicces lány vagyok.

Sok szerencsét!

2010. nov. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim válasza:
Hasonló cipőben járok, mint te. Bennem a mély vallásosságom tartja a lelket. Két öcsém van; tanárnak tanulok. Halaim, tengerimalacaim és egy kutyája is van a családomnak. Ha gondolod drót-postázhatunk, de élőben soha nem találkozhatunk.
2011. febr. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én tizenöt éves vagyok, meleg. 11 éves korom óta tudom. Senkivel nem beszéltem róla. Nem mertem. Megjátszottam, hogy ugyanolyan vagyok, mint mások és nem törődtem egy cseppet sem ezzel, de a lelkem mélyén mindig is tudtam. Volt egy barátnőm, szerelmes voltam belé, csak nem éreztem iránta semmit szexuálisan, pedig nagyon szerettem volna. 13 éves koromban nagyon sokáig, több mint egy évig öngyilkos gondolataim voltak minden nap, de végül rájöttem, hogy ilyen vagyok és nem harcolnom kell ellene, hanem inkább látni a jót, hátra dőlni és élvezni. A harcaimat egyedül vívtam meg, semmi támogatást nem kaptam, mert sosem szerettem segítséget kérni és mára már egy nagyon erős ember lettem. Nem sokkal az után, hogy betöltöttem a 15 évet elmondtam a nővéremnek, aki előtte mindig azt mondta, hogy sosem zavarná és nem érdekelne és akit annyira megérintett és zavart, hogy tovább adta a legjobb barátjának és elmondta a szüleimnek. Ezt is csak hónapokkal azután tudtam meg, hogy ez megtörtént és csak úgy kijelentette, mintha azt mondta volna, hogy süt a Nap. 1-2 hónappal rá a szüleim odahívtak, hogy beszéljek velük. Beszélgettünk. Elküldtek pszichológushoz, aminek az lett a következménye, hogy ,,nem vagyok meleg", mintha jobban tudná.. és most az van érvényben, hogy 20 éves koromig nem lehet kapcsolatom. A szüleim azt gondolják, hogy ők mindent jobban tudnak, de igazából csak ellöknek maguktól, bár semmi veszekedés nem volt és nagyon megértőek. Örülök, hogy tudják, mert hatalmas kő esett le a szívemről. Sokkal jobb felvállalni azok között, akik fontosak neked. Egy valami biztos: senki sem fog annyira megérteni mint, amennyire te ismered önmagadat. Keresd az erőt Önmagadban! Mások ne számítsanak ilyen szempontból túlságosan. Miért adsz a véleményükre? Nem tudhatod, hogy igazuk van-e, mert a világban nincs meghatározva, hogy mi helyes. Mindenki csak a sötétben tapogatózik. Amit te tehetsz az az, hogy ott kiállsz magadért és nem küzdesz magad ellen. Sokkal egyszerűbb elmondani, mint arra figyelni, hogy kinek mit mondj, hazudj..

Amire kérlek, hogy vállald fel és van két videó, ami szerintem elég inspiráló.:


http://www.youtube.com/watch?v=mbECOomyr-0&feature=player_em..


http://www.youtube.com/watch?v=teau7ubQTNM


Amúgy van ez az "It gets better project" nézz videókat YouTube- on.

Végül pedig Nyisd Ki A Szemed És Láss!

2012. márc. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim válasza:
Kérdező! Tündérke remélem megvagy még, a lelked nem azonos nemű a testeddel, ennyi, és ettől még szerethető lény vagy!
2013. szept. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

UtolsóXDDDD


Még sokan mindig nincsenek tisztában a fogalmakkal.

A nemi identitás azt jelent,hogy az adott személy milyen neműnek érzi magát.Egy meleg fiúnak érzi magát,nem lánynak.


A szexuális orientáció pedig azt jelenti milyen nemű emberhez vonzódunk.


Na ennek a két tulajdonságnak rengeteg kombinációja van:)

Ismerek olyan nőt is,aki férfinek érzi magát,de a fiúkhoz vonzódik,tehát ő transznemű meleg,de a transzneműek többsége heteroszexuális.

2013. okt. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Kérdező ha megfogadsz egy tanácsot,a boldogságodat soha nem alapozd egy szerelemre vagy másokra,mert az sosem biztos,mindig változó.

Nem tudhatod,hogy mire számíthatsz a jövőben az emberektől.

Fogd fel,mindenki egy egyedülálló lény,azok is akik kapcsolatban élnek!!

Boldog lehetsz párkapcsolat nélkül is.

Szerintem elég nagy naivitás arra alapozni az életet,hogy majd egy személlyel fogod leélni minden gonddal,nyűggel,bajjal.Ilyen csak a mesében van.Ez nagyon ritka.Olyanoknál működik,akik nagyon hasonlóak.

De hidd el,akiket te látsz az utcán,rengeteg ember,családok,sokan csak úgy élnek egymás mellett,úgy elvannak,egy idő után átveszi a szerelmet,a megszokás,a legtöbb ami megmaradhat az a szeretet,de van,hogy az is megszűnhet.Az emberek ilyenek,változnak az érzelmeik.

2013. okt. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:
52%
Hogy vagy kedves kérdező? Megoldódtak a dolgok? :)
2015. jan. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
Élsz még?
2017. márc. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!