Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Már teljesen depressziós...

Már teljesen depressziós vagyok. Utálom magamat. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
15/F meleg vagyok. Már teljesen depressziós vagyok ettől az egésztől mert egyszerűen nem tudom elfogadni hogy meleg vagyok. Mindig megpróbálok úgy kielégülni hogy csak azért is lányokat nézegetek holott fúkkal való fantáziálással sokkal könnyebben megy mert mindig reménykedek benne hogy kigyógyulok ebből de azt is tudom hogy ez reménytelen. Ha már kimegyek az utcára kapom a sértő megjegyzéseket főként a velem egy korúakkal mert ugyan senki sem tudja rólam de kisugárzásomból szerintem látszik. Utálom magamat emiatt a melegség miatt. Teljesen olyan ez mintha homofób lennék de közben én magam is meleg vagyok. Minden este itt sírok a szobámba hogy miért születtem betegnek és többször is megfordult már a fejembe hogy minek is élek ha nem vagyok normális ember. Nem vagyok az a nagyon vallásos ember de mindig imádkozok hogy ne legyek beteg és normális életet tudjak élni mint bárki más. Plusz még magamba fojtani ezt az egészet mivel senki sem tudja rólam nagy rossz. Senkinek sem merem elmondani. A szüleimnek azért mert félek hogy kidobnak itthonról (apán ráadásul homofób) barátaimnak azért mert akkor meg elvesztem őket.

2012. máj. 28. 14:29
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Légyszi segítsetek! Már nem sokáig bírom!
2012. máj. 28. 14:31
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy ezen sokat lehetne változtatni, bár talán egy pszichológus többet mondhatna neked erről a témáról. Én szerintem fogadd el a tényt. Nem muszáj mutatni, csak simán fogadd el. De azért egy pszichológust mindenképp ajánlanék.
2012. máj. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
De ahhoz a szüleimnek is el kéne mondani amit nagyon nem merek.
2012. máj. 28. 14:36
 4/15 anonim válasza:
100%
Talán van a családban valaki mondjuk a mamád aki közelebb áll hozzád és megbeszélsz vele dolgokat.Talán nem is annyira reménytelen a helyzet csak te érzed úgy.Lehet ha valakinek kiönthetnéd a lelked megkönnyebülnél és nem is éreznéd hogy ez igy van.Túl fiatal vagy lehet az egész csak képzelet kiváncsiság ha találkozol majd egy klasz nővel lehet elmúlik ez a fóbiád.Ha még sem akkor sem dől össze a világ éled ugy az életed ahogy neked jó.De egy anya elfogadja a gyerekét olyannak amilyen az apák már keményebbek!Szurkolok neked!
2012. máj. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A nemi beállítottságot sajnos nemigen lehet befolyásolni, ha magától nem változik meg, akkor sehogy. És többször is olvastam a kérdésedben a "beteg" szót. Ez nem betegség, és ne úgy fogd fel.

Ha tényleg ennyire bűntudatod van a dolog miatt, akkor tényleg beszélned kell valakivel róla. Nincs esetleg egy családtag, vagy egy kedvesebb lánybarát? A lányok általában toleránsabbak az ilyen témában.

Változtatni nem tudsz ezen, és azzal csak a saját helyzeted rontod, ha emiatt gyűlölöd magad. Gondold végig... mi olyan rossz abban, ha valaki meleg? Rengetegen vannak, és a legtöbbjük tisztességes, normális életet él. Talán még a környezetük sem tudja róluk, hogy azok. Neked sem kell tudatnod senkivel (ha sértő megjegyzéseket kapsz, akkor azokat heteroként is megkapnád, már nem bántásból xD). Mindenképp békülj meg a helyzeteddel, mert befolyásolni nem tudod.

Valamikor én is próbáltam megerőszakolni az érzéseimet, de már tudom, hogy teljesen felesleges volt. Mondjuk én elég bizonytalan vagyok a szexualitásomat illetően, mert nagyrészt a fiúk izgatnak fel, de olykor megnézem a lányokat is az utcán. Nem értem, de nem is akarom érteni, igazából nem érdekel, mi vagyok, elég lazán fogom fel a dolgot. Te is tegyél így. Nehéz, de fogadd el, meglátod, sokkal boldogabb leszel.;)

2012. máj. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Székelyfalussy Lászl ***** válasza:
100%

Szerintem is keress pszichológust, ő sokat segíthet.


Ezt találtam neked a problémádra:

[link]


A cikk alján van egy pszichológus, én jártam hozzá, és nagyon jó! És tőle lehet kérdezni azon az oldalon anonim módon.

2012. máj. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nos, ha van esély arra, hogy megváltozhatsz, akkor az akkor történik meg, ha ismerőseid között elkezd "tetszeni" egy lány. Szerintem.


Egyébként az is lehet, hogy nem tudsz megváltozni, mert "belédégett" ez a dolog, vagy már kezdettől fogva úgy volt. Ez esetben fogadd el magad ilyennek! És igen, tényleg vannak sokan ezzel így, ne érezd magad egyedülinek, és pláne ne érezd magad betegnek!


Arra mindenképpen szükséged van, hogy elmondd ezeket valakinek, hiszen úgy könnyebb lesz. Először próbáld megbízható barátoknak, ismerősöknek. Ha már vannak így páran, akikkel ezeket meg tudod beszélni, utána, ha szükséges (de csak akkor), következhet a család. De ne egyszerre mondd el mindenkinek! Próbáld valaki olyannal kezdeni, akiben megbízhatsz, hogy nem mondja el a család többi tagjának! Aztán majd később még valakinek stb. És mire megtudják a "homofób" családtagok, addigra lesz már egy bázisod, akik megvédenek tőlük. Ellenben, ha egyszerre tudja meg mindenki, valóban túl erős ellenállásba ütközhetsz...


És fontos: az igazi barátaidat nem veszíted el, ha megtudják rólad. Akit elveszítesz emiatt, az nem volt sosem az igazi barátod!


"Ha már kimegyek az utcára kapom a sértő megjegyzéseket"

Az lehet hogy a megjelenésed miatt van, amin tudsz valamennyit változtatni.


"minek is élek ha nem vagyok normális ember"

NEM VAGY KEVÉSBÉ ÉRTÉKES emiatt!!! Nem ez az értéked mértéke! Sem ember, sem isten szemében! Úgyhogy ne érezd magad kevesebbnek!


Legyél jó az emberekhez, legyél tiszteletre és szeretetre méltó, és akkor nem fognak elfordulni tőled akkor sem, ha megtudják rólad!

2012. máj. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
79%
Érdekes, én leginkább a szüleidet okolom. Valószínűleg ők nevelték beléd ezt a homofóbságot, magamból kiindulva. Én is 15 éve meleg srác vagyok és leszámítva a magányt egész boldog.:D Én sosem rágottam azon, hogy elfogadjam magam. Valószínűleg azért van, mert nekem toleránsak voltak a szüleim, és sehol sem hallottam hülye b.zizást, nagyon könnyedén fogadtam el magam. Az egyetlen problémám ami nyomaszt az a magány, de ez majd talán idővel javul. Nem feltétlen kell ehhez valaki akivel megbeszéld, én sem beszéltem meg soha senkivel.:D A lényeg hogy mások véleményét szard le magasról és érezd jól magad a bőrödben. Először is pedig fogadd el magad!
2012. máj. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Igazából 1 hónapja költözünk fel Budapestre elhagyva az összes vidéki barátomat. Jelenleg itt Pesten egyetlen egy barátom sincs. Amíg vidéken laktunk nem voltam ilyen depressziós,ott sohase piszkáltak, sok barátom volt persze már akkor is bántott a melegségem de ez most még jobban felerősödött plusz még piszkálnak is ebben az új suliban elég durva szavakkal. Igazából nem mindenki csak ezek a beképzelt hülye gyerekek akikből elég sok van ebben a suliban és minden szünetbe rendszeresen piszkálnak. van egy lány a suliban akiről mindenki tudja hogy leszbi és őt aztán megállás nélkül szekálják, nagyon sokszor látom őt sírni. Jelenleg vele próbálok barátkozni hátha vele majd beszélgethetek de amikor látják hogy vele barátkozok rögtön elkezdik a szekálást hogy meleg vagyok meg minden és nagyon elegem van ebből az egészből. Nem tudom meddig bírom még ezt ki.
2012. máj. 29. 22:42
 10/15 anonim ***** válasza:
Pesten is fogsz taláni barátokat, akik tarthatják benned a lelket
2012. máj. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!