Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi van ha tényleg bipoláris...

Mi van ha tényleg bipoláris vagyok? Nagyon félek ettől, van ebben bármi jó?

Figyelt kérdés
Másfél évvel ezelőtt kórházba kerültem és ott kaptam ezt a diagnózist, bár csak papíron, nekem nem mondták. A rossz élmény miatt mind a gyógyszert, mind a kontrollt visszautasítottam. Azóta csak annyit foglalkoztam a témával, hogy szinte állandóan arról olvastam - mindent amit lehetett, még szereztem is olyan beszélgetőtársakat, és minél többet megtudtam, annál jobban akartam még. Viszont kb. idáig azt hittem, hogy valójában csak beképzelem magamnak, főleg amikor egyedül vagyok. Most viszont mintha pont került volna az egész végére egy könyv által, tulajdonképpen annyira magamra ismertem (és csak ez a könyv által, pedig mindent is elolvastam erről. Akit érdekel ez a magyar könyv, privátban leírom). Nagyon kevés emberrel tartok kapcsolatot, sose voltak barátaim, de akikkel igen, azok szerint nagyon negatív vagyok. Mi van, ha valahol tényleg emiatt nem működik nekem se párkapcsolat, se az, hogy állásom legyen végre? Jelenleg azt érzem, hogy egy napom olyan hullámzó, mint egy görcs - ha itthon vagyok egyedül, kiesek a való életből, rámjön egy erős halálvágy, ami állandó unalomból, reménytelenségből, és ürességből ered. Aztán magamra erőltetek egy pozitív hozzáállást és azt, hogy ne legyek már ennyire érzékeny mert ez nem jó, és akkor kicsit 'visszajövök', de máris vár a visszaesés, és így rángat. És ez idővel már csak rosszabb lesz, ismerem ennyire ezt a kórképet, még gyógyszerrel is elviselhetetlen és egyetlen megoldásuk az ilyen embereknek a halál.

2023. jan. 22. 14:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nm jól látod. Nagyon sokan kapunk gyógyszert és működünk. Nyilván jó orvos is kell hozzá és te magad hogy tudj normálisan élni. Van akinek családja van,meg se látszik rajta,én újra dolgozok senki se látja rajtam ,hogy bipo vagyok.kell a két nap csend hétvégén az igaz,de bírok emberek közé menni, bevásárolni,intézni az ugyeimet stb. Felállítottam egy szigorú napirendet és ahhoz tartom magam,ha depibe vagyok akkor hagyom magam pihenni de akkor is megcsinálom ami szükséges.ha hipomanba lendülnek akkor bicajozni megyek lefaradztom magam plusz gyogyteak segítenek+a beállított gyógyszerek+van betegség tudatom.ennel sokkal X arabb betegségek is vannak,elfogadod magad és a megoldást keresed jobban leszel,de ki bax ott sok munka.minden.nap...
2023. jan. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"És ez idővel már csak rosszabb lesz, ismerem ennyire ezt a kórképet, még gyógyszerrel is elviselhetetlen és egyetlen megoldásuk az ilyen embereknek a halál."

Ez például erős sarkosítás.Édesanyám idén lesz 50 éves és tökéletesen elvan a bipolaritásával a gyógyszereknek hála.Meghalni se szeretne.

Szerintem adj esélyt magadnak is.

2023. jan. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Bipoláris vagyok lassan tíz éve. 40 éves vagyok. Gyógyszerek nélkül elviselhetetlen. Érzékeny vagyok és állásom sok volt de nem maradtam meg sehol. Barátaim voltak,de már nem sok.párkapcsolatom is volt. Viszont még gyógyszerek mellett is sokat vagyok depresszios fázisba. A hipománia nagyon jo érzés,de amiket leìrtál az nem biztos ,hogy bipoláris.
2023. jan. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!