Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nyugtató szedhető hosszútávon?

Nyugtató szedhető hosszútávon?

Figyelt kérdés
Sajnos csak a Xanax 0.25 mg használ, egyéb görcsoldó gyógyszer már nem. Az édesapám, és az egyik nagyszülőm is szedi már évek óta.

2023. jan. 22. 20:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem használ hosszutávon a tolerancia miatt, emelni kell. Valószínűleg csak az elvonási tünetre használ, terápiás hatást már nem fejt ki náluk, maximum placeboként.
2023. jan. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
12%
Szia. Azt szokták mondani, hogy 3 hónapnál tovább nem érdemes használ, mivel elég erős függőséget okoz, és hozzászokást ami miatt egyre több, és több kell. De nem egy ördögtől való dolog, én általában esténként elalvás miatt 0.25-0.5 öt veszek be, de volt már hogy elfelejtettem és nem volt nagyon elvonási tünetem, meg tervezem is idővel letenni. Orvosi felügyelet nélkül el sem kezd szedni. Öregek esetén teljesen más már a dolog, mint a fiataloknál.
2023. jan. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Már elkezdtem szedni, de csak este. Muszáj voltam kérni tőlük egy pár szemet, mivel a görcsoldók amiket szedek nem nagyon használnak. Én csak attól tartok, hogy idővel már nem fog hatni, és visszatérnének a fájdalmaim.
2023. jan. 22. 22:21
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Tehát orvosi javallat nélkül szeded mások vényköteles gyógyszerét. Mi okozza a görcsöt? Ennek utánajártál?
2023. jan. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudja az orvosom se. Volt laborvizsgálat, EGD, CT, cöliakia szerológia, minden negatív. Időközben az állásom is elvesztettem a fájdalmaim miatt. Semmilyen stresszhatás nem ér, mégis alig bírok enni, már izomrángásaim is vannak.
2023. jan. 22. 22:43
 6/9 anonim ***** válasza:
47%

Nyugtatót meg altatót nem célszerű hosszútávon szedni.

A nyugtatókra (benzodiazepinek) pillanatok alatt rá lehet függeni. Akkor meg főleg, ha neked nincs is szükséged rá az orvos szerint.

Ha jót akarsz magadnak, akkor ne szedd be őket. Ezeket rövidtávra szokás felírni, tipikusan addig amíg az ember kórházban van, elkezd egy pszichiátriai gyógyszert, stb.

Hidd el, ha hozzászoksz, és le akarsz jönni róluk, akkor az kínkeserves lesz. A nulla és a nagyon kevés nyugtató között is óriási a különbség.

2023. jan. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%
Szedtél jó felszívódású magnéziumot és káliumot, és rendben van a D-vitamin szinted?
2023. jan. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
JutaVit multivitamint szedek, abban van minden. Én már arra gyanakszom, hogy esetleg valamilyen tudat alatti stressz okozza. A COVID lezárások óta romlik az állapotom, ráadásul sok holttestet láttam mostanság.
2023. jan. 23. 23:20
 9/9 anonim ***** válasza:
39%

Ugye ezt nem gondolod komolyan, hogy egy multivitamin, különösen egy ilyen alsókategóriás, orvosol neked majd magnézium/ kálium/ vagy D-vitamin hiányt. Bár abból, hogy mások nyugtatóját eszed izomgörcsre, már következtethetünk az értelmi fokra. De segítek (bár nincs nagy remény):

1) Az említett termékben a magnézium a legrosszabban hasznosuló formában van benne. 2-3%-a felszívódna, ha nem akadályozná ebben a kalcium.

2) A kalcium akadályozza ugyanis a magnézium felszívódását, az összes kalcium-magnézium együttes termék parasztvakítás.

3) Nincs kálium a termékben, aminek a hiánya ugyanúgy izomgörcsöket okoz.

4) A D-vitamin mennyisége csak dekoráció. Ennek alaphangon a 10-20-szorosát kellene szedni naponta, egész évben, és akkor úgy 2-3 év alatt beállna egy rendes szint. Most olyan hiányod lehet, hogy ugat!

5) Én a helyedben ezekre gyúrnék:

- D-vitaminszint beállítása, mert ez az egyik legalapabb vitamin ahhoz, hogy jól funkcionáljon a szervezet. Ehhez D+K-vitamin cseppet (de minimum D-t kéne tolni). Előbbiből ezeket ajánlom:

[link] [link]

[link]

[link]

Sima D3-ból 3000 NE-st fel tud írni bármelyik orvos, csak ahhoz nincsenek ott a hasznosulásához alapvető többiek, amik az előzőekben ott vannak, főleg a yiya és a wtn termékében.

- Bélflóra megtámogatása. Ugyanez a téma: a szervezet egyik alappillére, muszáj, hogy jól legyen, neked tutira nem az, különösen, ha ilyen meggondolatlan gyógyszerhasználó vagy. Ezeket a termékeket tudom ajánlani:

Müller drogéria - Bio Primo probiotikum, napi minimum 1 kapszula

[link] és [link] felváltva napi 1.

- Magnéziumpótlás - ez már konkrétan az izomgörcsre, napi 200-300 mg jól hasznosuló magnézium. Ha tudsz olvasni, akkor erről itt mindent megtalálsz: [link] Azt is, hogy mik a jó termékek. Plusz egy ilyen magnéziumkrémet kellene venned még a szájon át szedett magnézium mellé: [link] Mert ez jó az akut görcsre bőrön át.

- Káliumpótlás. Általában már a magnéziumpótlás is elég az izomgörcsökre, de a magyar lakosság jellemzően kálium- (és jód-, és D-, és magnézium-, és szelén-) hiányos, úgyhogy sanszos, hogy van neked is. Vagyishogy nincs.

Ajánlom a NOW por kiszerelésű kálium termékeit.


Nincs mit, online vitaminbeállítás, 15000 Ft lesz. Utald az Üdvhadsereg számlájára.

2023. jan. 24. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!