Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy mondjuk el a gyermekünkne...

Hogy mondjuk el a gyermekünknek, hogy megindítottuk ellene a gondnokság alá helyezési pert?

Figyelt kérdés
Szükségesnek érezzük, hogy gondnokság alá kerüljön, mert a mi meglátásunk szerint önálló életvitelre nem lenne képes, annyi belátás képessége viszont van, hogy felfogja, hogy ha valaki gondnokság alá kerül, onnantól kevesebb joga lesz. Hogy mondjuk el neki, hogy gondnokság alá fog kerülni nagy valószínűséggel?

2023. jan. 23. 17:51
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
98%
Milyen mentális betegsége van? A pszichiátere mit javasolt?
2023. jan. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:
Depressziós. A pszichiáter javasolta, hogy helyezzük gondnokság alá, de nem a depresszió miatt, hanem mert önálló életvitelre nem lenne alkalmas.
2023. jan. 23. 18:05
 3/47 anonim ***** válasza:
84%
A depresszió nem jelenti azt, h nem alkalmas önálló életre. Mégjobban bele fogjátok lökni öt a mocsárba, ti r*hadékok.
2023. jan. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 A kérdező kommentje:

Mint írtam, nem a depresszió miatt gondoljuk azt, hogy nem lenne képes önálló életre.


Kérlek, kulturáltan fogalmazd meg a véleményedet, és lehetőség szerint a feltett kérdésre válaszolj.

2023. jan. 23. 19:18
 5/47 anonim ***** válasza:
98%
Akkor miért gondoljátok ezt így?
2023. jan. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
98%

Szegény...depressziós az ember és ahelyett hogy segítenének neki mégjobban szarba lökik.

Mindenki ezt gondolja így,ha nem fogalmazod meg a pontos okot hogy mi miatt lenne képtelen önálló életre.

2023. jan. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, ugye azzal tisztában vagy, hogy egy gondnoknak évről évre el kell számolnia a rá bízott vagyonnal, és azzal a pénzzel, melyet a gondnokolt jövedelméből kapott?

A gyerek pedig nem fogja megérteni, hogy miért akarjátok a jogait korlátozni. Mit gondolnál, ha téged próbálnának gondnokság alá venni?

2023. jan. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:
Miért állítjátok be úgy a gondnokságot, mint valami ördögtől való dolgot? A fiunknak ez jó lenne, mert egy hivatásos gondnok végezné az ügyintézést, segítené őt stb. Ez miért rossz?
2023. jan. 23. 20:42
 9/47 A kérdező kommentje:
Ha meg majd már nem fog kelleni a gondnok, akkor lemondjuk a gondnokságot. Ilyen egyszerű.
2023. jan. 23. 20:47
 10/47 anonim ***** válasza:
85%
Mert megalázó egy embernek az, hogy elveszik az alapvető jogait és önállótlannak bélyegzik. Te szeretnéd azt, hogy ne dönthess szabadon az életedről? Már értem, hogy miért depressziós szerencsétlen. Mivel nem tudtál semmi indokot mondani továbbra se a gondokság mellett ezért feltételezem, hogy nincs is. Én is depressziós vagyok és képes vagyok ellátni a feladataimat. A pszichiátert aki ezt javasolta is felkötném egy lámpavasra. A pszichiátria sose a gyógyulást szolgálta, a te fiad sem lesz jobban, csak nem fog nektek gondot okozni... Szánalmasak.
2023. jan. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!