Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy mondjuk el a gyermekünkne...

Hogy mondjuk el a gyermekünknek, hogy megindítottuk ellene a gondnokság alá helyezési pert?

Figyelt kérdés
Szükségesnek érezzük, hogy gondnokság alá kerüljön, mert a mi meglátásunk szerint önálló életvitelre nem lenne képes, annyi belátás képessége viszont van, hogy felfogja, hogy ha valaki gondnokság alá kerül, onnantól kevesebb joga lesz. Hogy mondjuk el neki, hogy gondnokság alá fog kerülni nagy valószínűséggel?

2023. jan. 23. 17:51
1 2 3 4 5
 31/47 árokpart ***** válasza:
86%
Az egyébként nem zavar titeket, hogy szétesik vagy már szétesett a családotok? Milyenek lesznek így majd az ünnepek, mi lesz veletek mi fog boldoggá tenni titeket. Megvesztek egy csomó kacatot az üzletekben, shoppíngoltok majd? Az embernek a gyereke a mindene akármiylen is és azt nem fogja semmi pótolni. Elveszítitek a gyereketeket ahelyett, hogy egy kicsit türelmesek lennétek vele és adnátok neki egy kis időt.
2023. jan. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 A kérdező kommentje:
De ha így is lesz majd, azt is figyelembe fogják venni, amit mi, a szülők felperesként mondunk. A mi véleményünkre is alapoznak, amikor eldöntik, hogy gondnokság alá kerüljön-e.
2023. jan. 24. 13:29
 33/47 A kérdező kommentje:
Nem veszítjük el a gyerekünket, ugyanúgy velünk fog élni, csak annyi lesz a különbség, hogy lesz egy gondnoka. Ez még azért nem jelenti azt, hogy széthullott a családunk, mert egyébként jóban vagyunk a gyerekünkkel.
2023. jan. 24. 13:32
 34/47 árokpart ***** válasza:
100%
Ha veletek él akkor miért nem alakítotok ki vele olyan viszonyt, hogy ti tudjatok rá hatni. Akinek vannak szülei és velük is él akkor a mi a fenéne plusszban még egy gondnok? Abszurd! Nem fognak mellé gondnokot adni, sem gondnokság alá helyezni , mert nem cselekvőképtelen és nem ön és közveszélyes. Ha nem bánt titeket, nem randalírozik, nem lop meg, másokra nem veszélyes csak az amiket leírtál ezek belső családi ügyek. Attól, hogy ti nem jöttök ki egymással ez családi ügy, ebbe nem fog az igazságszolgáltatás beavatkozni.
2023. jan. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 árokpart ***** válasza:
88%
Szervezzetek közös programokatm kezdjetek bele egy közös vállalkozásba ami a családot összetartja és erősíti. Menjetek el családterápiára és sorolhatnám. Normális család aki együtt él az nem jelentgeti fel egymást, hanem megpróbálják a problémákat megoldani.
2023. jan. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 A kérdező kommentje:
Az még nem biztos, hogy nem fogják őt gondnokság alá helyezni. Mint ahogy a 25-ös hozzászólásomban írtam, nem kell súlyos pszichiátriai zavarban szenvednie valakinek ahhoz, hogy gondnoka legyen.
2023. jan. 24. 13:45
 37/47 A kérdező kommentje:
Jó ötlet, amit írsz, 35-ös, de az eljárás már elkezdődött. Ha esetleg gondnokság alá helyezik, nem jelenti azt, hogy amíg él, addig lesz gondnoka. Lesz majd felülvizsgálat is.
2023. jan. 24. 13:47
 38/47 árokpart ***** válasza:
90%
Pedig nem fogják. Dolgoztam olyan vonalon, hogy biztosan tudom, hogy nem fogják. Ezek alapján az írásodból azt is látom, hogy igen gonosz emberek lehettek.
2023. jan. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 A kérdező kommentje:
Egyébként érdekes, hogy mennyire kiállsz a gyerekünk mellett, még úgy is, hogy egyáltalán nem ismered.
2023. jan. 24. 13:50
 40/47 árokpart ***** válasza:
100%
Kiállok, mert az alapján amiket felsoroltál ez nem alapozza meg nemhogy a gondnokság alá helyezést, de még mást sem. Az ilyen problémákat családon belül szokták elrendezni, mellesleg tanultam pszichológiát. Ha ennél sokkal rosszabb a helyzet az teljesen más és azt is megértem, hogy azt nem szeretnéd megosztani másokkal. Ha nagyon veszélyes a dolog és amiket én felsoroltam ha azok közül áll fenn valamelyik akkor teljesen jogos és megkövetlek. Amiket te felsoroltál azt a szülőknek , tanároknak, pedagógus vagy szakember bevonásával meg kell tudni oldani.
2023. jan. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!