Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan allapitja meg, mit...

Hogyan allapitja meg, mit vizsgal, mit kerdez egy pszichiater, ha valakinek a mentalis allapotat vizsgalja ?

Figyelt kérdés

Volt parom teljesen elaztatott egy ugyben, amit teljesen elhittek neki. Bizonyitani akarom, teljesen 100 % hazugsag amit allitott. Nagyon fontos h pszichiatertol velemeny, iras legyen errol.

Ezert szeretnek elmenni egy pszichiaterhez, de ilyen helyen meg soha nem jartam. Semmilyen betegsegem nincs, meg haziorvosomhoz sem jarok.


2023. jan. 24. 01:07
1 2
 1/11 Psycho ***** válasza:
100%

Nem teljesen értem a kérdést. Arról szeretnél egy pszichiátriai szakvéleményt, hogy mentálisan egészséges vagy?

És kik az "ők", akik "teljesen hittek neki"?

Legjobb tudomásom szerint sajnos egy "mezei" pszichiáter szakvéleménye nem bizonyító erejű egy bírósági tárgyalás során. Ennyi erővel kb. a szomszédnénit is megkérdezhetik. De lehet, hogy csak én látom bele, hogy erről van szó.

Egyébként ugyanúgy működik, mint bármi más orvosi vizsgálat. Google, pszichiátriai szakrendelés keresése a környéken, telefonszám, időpontegyeztetés, és elmész hozzá, elmondod mit szeretnél. Érdemes a telefonban összefoglalni röviden, hogy tud-e segíteni az ügyben, és ne kelljen felesleges köröket futni.

2023. jan. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ne menj te sehova, ne akarj bizonyítani semmit. Amit tegyél: mondd meg azoknak akik téged vádolnak, keressenek szakembert, bármikor elmész velük, kifejezetten látni akarod a fejüket mikor kiderül az igazság. Soha többet nem fognak zaklatni a hülyeségükkel. Pofázni meg ítélkezni ugyanis az ilyenek nagyon szeretnek, de mikor szembesülniük kellene saját hülyeségükkel még a farkukat is behúzzák.

Másik lehetőség, közlöd velük, hogy feljelented őket zaklatásért vagy a jó hírnévhez való jogod megsértéséért, majd ott rendelnek ki szakértőt (nem baj ha nem így van), aztán mikor fizethetik a teljes költséget az ügyvédedet is beleértve akkor elgondolkodnak, mit engedhetnek meg maguknak. Megér ez nektek ennyit? Már megyek is megtenni a feljelentést. Hidd el, azonnal megtanulják befogni a pofájukat.

2023. jan. 25. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

Lehet hogy nagyon keves amit kiirasomban irtam, igy gondolom megerteni az elmult helyzetemet. Egy narcisztikus ferfi kezei kozul kerultem ki. '

Egy nagyon fontos ugy van koztunk es az onkormanyzat kozott. Es igen nekik akarom valahogy bebizonyitani, semmifele betegsegem nincs, volt parom pedig mindent ossze- vissza hazudott, ami ra illik.

Haziorvosomnal sem voltam soha semmifele betegseggel. Hogy mentalis beteg sem vagyok, gondolom csak egy szakorvostol fogadnak el velemenyt.

Igen en is ugy gondoltam becsuletsertes amit csinalt.

2023. jan. 25. 23:11
 4/11 A kérdező kommentje:

bocsi, kimaradt 1 szo.

.....igy gondolom nehez megerteni az elmult helyzetemet.

2023. jan. 25. 23:17
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem fogadnák el külsős pszichiáter véleményét, az nem hivatalos. Ha szakértői vélemény kellene, azt kirendelt szakértő végezné. Azt hittem, a teljes ismeretségi körötök előtt állít rólad ilyeneket, azzal is f.szán meg tudná nyomorítani néhány évedet.

Hivatalos helyen bemondásra nem fogadhatják el az állításait, ő ezt mondja, te az ellenkezőjét, milyen alapon döntenék el, ki mond igazat. Erre hivatkozva nem érhet téged semmilyen hátrány.

2023. jan. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Amúgy bocs, hogy mi történik egy ilyen vizsgálaton azt nem tudom, de szerintem ilyen esetben csak azt néznék, hogy életszerű-e amit elmondasz, ésszerű következtetéseket vonsz-e le adott helyzetekről. Meg azt még szerintem meg tudnák erősíteni, hogy feszült vagy, szorongsz. De ez meg ilyen helyzetben teljesen természetes.
2023. jan. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Koszonom az utolso 2 valaszt is, igazak amiket leirsz. Ha a haziorvosomtol kerek igazolat, aki latja a gepben, hogy az evek soran semmi nem volt.


Szerinted kerhetek tole olyan igazolast vagy valamit amelyben leirja, hogy semmilyen betegsegem nem volt, es semmi pszichiatriai kezeles alatt sem alltam.

Amugy teljesen igaz, hogy neki kellene bizonyitani az allitasat. Amit semmivel, soha nem tud.

2023. jan. 26. 01:19
 8/11 anonim ***** válasza:

Kértek tőled az önkormányzatnál bármi ilyesmiről igazolást? Mert szerintem ilyesmit nem is kérhetnek. Eleve nem tudod bizonyítani azt ami nincs. Mármint mentális betegséged. Inkább azt kérdezd meg az ügyintézőtől, mi a teendő ha a volt párod téged olyasmikkel vádol aminek minden szava hazugság.

Mit várnak el tőled, hogy te bizonyíts, miközben téged rágalmaznak? Mivel fognak indokolni egy olyan döntést ami hazugságokon alapul? Mondd, hogy nem fogod annyiban hagyni, ez nem nevezhető alapos indoknak. Egy dologra vigyázz nagyon, bármennyire kivagy, ne fuss bele abba a csapdába, hogy idegességedben jelenetet rendezel, pont ez a célja a volt párodnak. Hogy magad bizonyítsd, tényleg labilis vagy. Bármilyen hülyeséggel vádolnak, harapj a szádba, vagy bármi módon zökkentsd ki magad, de ne kezdj el kiabálni. Nem azért mert azt hiszem, hogy ilyen vagy, hanem mert ezt akarja kiprovokálni belőled az ellenfél. Ez a legfontosabb, tudj a körülményekhez képest higgadt maradni. És ne vigyél semmiféle olyan igazolást aminek a bemutatására nem szólítottak fel, abba is bele tud kapaszkodni a pasi, csak annyit kell mondania, na látják, hogy hülye, hát ki kért tőle ilyen igazolást. Van valaki körülötted aki támaszod tud lenni? Csak olyan értelemben, hogy hisz neked és biztat?

2023. jan. 26. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bocs, ha te vagy a pasi, akkor értsd úgy, hogy a nő. Nem is ez a lényeg, de látom, ezt csak hozzágondoltam.
2023. jan. 26. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Huh, álmos vagyok, te vagy a nő. Bocsi.
2023. jan. 26. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!