Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Attól tartok borderline...

Attól tartok borderline vagyok, iszonyatosan össze tudok omlani irtózatos apróságokon amit egy olyan tesz, akit szeretek?

Figyelt kérdés
Nem tudom leküzdeni, teljesen elveszítem az érzelmeim iránta, vagy éppen iszonyatosan elkezdem gyűlölni, és nem tudom visszafogni magam. Mit kellene tenni, hogy ne ez legyen, mert tudom, látom, hogy mi történik, most már tudom nagyjából érteni, felfogni, mi és mikor történik, de nehéz az érzelmeket kontrollálni. Mert tudom mit kellene éreznem, de nem azt érzem.
2023. jan. 24. 19:02
 1/5 anonim ***** válasza:
27%

Mi az, hogy tudom, mit kellene éreznem? Ilyen nincs! Az érzéseknek nem lehet parancsolni. Nincs semmi baj a szélsőséges érzelmekkel se. Már Catullus is megmondta az i. e. I. században:

"Gyűlölök és szeretek. Tán kérded, mért teszem én azt.

Nem tudom, ám érzem, s szerteszakít ez a kín."


Menjél klinikai szakpszichológushoz, pszichoterapeutához, ha szakszerű diagnózist és továbblépési segítséget akarsz.

2023. jan. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy fals érzelmek, és általában tudom felkorbácsolni az érzelmeim, felszínre hozni őket, átalakítani, átformálni, de amikor ez van, nagyon nehéz.
2023. jan. 24. 19:13
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Nem kell átalakítani, el kell fogadni, meg kell élni.
2023. jan. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves egyes, mi, Borderline-osok statisztikailag nagy szamban halunk meg ongyilkossagban vagy vegezzuk csoveskent.

Nekem a teljesen szetrongalt eletem az antidepresszans szedese mentette meg. Tobbszor le tudtam rola fokozatosan szokni, de visszajott az onsors-rontas, impulzivitas, igy inkabb szedem orokre.

Az eletemben igy is akadnak hullamvolgyek, de kontroll alatt tarthato. A gyogyszerrel mar abba a helyzetbe tudtam kerulni, hogy megtalaljam eletem parjat, aki annyira tudja, hogy kell banni velem.

Otven vagyok, 31 evesen mentem bele a gyogyszerbe. Ovodasan mar horror duh es szomorusag-rohamaim voltak, nem kis ideig szenvedtem elotte. Es nem keves penzt pazarolam arra, hogy egy oran at meghallgattak.

2023. jan. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kedves 4-es. Én is bordi vagyon valószínűleg. Szerettem volna üzenetet írni neked de nem tudok :( Lenne pár kérdésem, mert én is a gyogyszeren gondolkozom. Ha olvasod ezt esetleg, kérlek írj egy privátot. Köszönöm szépen!
2023. febr. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!