Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek az alábbi helyzetbe...

Mit tegyek az alábbi helyzetben? Felzaklatott egy filmjelenet és azóta irtózatos félelemérzet van bennem.

Figyelt kérdés

Régóta nézem a Barátok közt sorozatot.

A mai második részt nézve szinte "sokkot" kaptam. Azóta félek. (Azt tudom, hogy most már ezt a filmet sem nézem...)


Röviden a történés, ami felzaklatott:

Volt ugye ez az Igor nevű bérgyilkos, akit Miki fogadott fel, hogy ölje meg az Attilát. De Igor összetévesztette Attilát és Andrással, és így Andrást végezte ki.


Majd végül később Igor is meghalt (rendőr lőtte le).

A mai részben pedig Nóra hallucinál, és mindenkiben az Igor képét látja.


Engem szinte sokkolt, amikor az első hallucinálásnál az Igor képét vetítették rá valakire, de ez felzaklatott a következő képnél is.


Azóta kiráz a hideg, picit remegek is, és félelemérzet van bennem.


Mi történhetett velem?


Felnőtt vagyok, tudom, hogy csak film.

Mégis, valami nagyon nem okés azóta velem.


Mit tudok tenni (azon kívül, hogy felhagyok a filmnézéssel)?

Most még aludni sem tudok. Ez nagyon durva, ami van.


30/N


2013. máj. 2. 21:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kivételesen láttam a tegnapi epizódot.

Szerintem az egész jelenet úgy volt megcsinálva, hogy nagyon félelmetes legyen. A füst, a zene, az egész jelenet. És ezért lesokkolt. Am nem a képét vetítették rá valakire, hanem az Igort játszó színész játszott a filmben megint. Merthogy ugye színészek vannak és a színészt nem ölték meg, csak a kitalált karaktert :)


Szerintem az egész megkonstruált jelenet van rád ilyen hatással. Gondolom nem sok ijesztő meg lövöldözős filmet láttál.


Nem igazán tudom mit csinálj. Elsősorban nyugodj meg. Ha ennyire felzaklat, talán nézz körül a honlapjukon, nézz forgatási jeleneteket, keresd meg az Igort játszó színészt. Esetleg írd meg neki, hogy mennyire beijedtél :) Vagy írj a rendezőknek hogy mennyire durva volt a jelenet :)


Ne aggódj, nekem is volt már olyan filmes élményem, ami később hosszabb távon félelemérzetet okozott

2013. máj. 3. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Úgy értettem, hogy sokkoló jelenet, hogy olyan számára lehet sokkoló, aki nincs ehhez hozzászokva. Beleéli magát a sorozatba, mintha egy valós környezetben játszódna.
2013. máj. 3. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy valójában senki nem halt meg.

Csak nem tudtam másképpen írni hirtelen, azért használtam a "rávetítették" szót.


Megvallom, hogy kerülöm az öldöklős filmeket, játékokat, durva jeleneteket. Ha tudtam volna, hogy ez lesz, biztos, hogy kihagytam volna ezt a részt.


Alig bírtam elaludni (éjfél után sikerült csak).

Most is kiráz a hideg ugyanúgy.

A félelemérzet alábbhagyott, bár még van az is.

2013. máj. 3. 06:02
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is megijedtem de 10 perc mulva megnyugodtam. 15/l
2013. máj. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
esetleg felidéződött benned valami régi emlék, amire tudatosan már nem emlékszel.
2013. máj. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!