Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Melyikek a legjobb ételek/vita...

Melyikek a legjobb ételek/vitaminok az agy számára?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Régóta foglalkoztat a kérdés, hogy az emberi agynak táplálék szempontjából mi a lehető legjobb. A neten/könyvben már igyekeztem erre megtalálni választ. Volt 1-2 weboldal & könyv ami szépen leírta, de kíváncsi vagyok a ti véleményetekre.



2023. jan. 25. 08:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom milyen könyvet olvastál, de kétlem, hogy Ádám Veronika orvosi biokémai c. könyvét. Ő valóban jól leírja, a nők lapja café kétlem. Jah és a kérdésedre a válasz, bár tudom nem ezt akarod hallani: a glükóz
2023. jan. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Omega3 állítólag nagyon jó az agynak, olajos magvakban, tengeri halban található meg. De amúgy meg a kiegyensúlyozott táplálkozás, oxigéndús levegő, megfelelő alvás, megfelelő szellemi kihívás, nem túl sok stressz, szeretetteljes kapcsolatok a jók az egész embernek.
2023. jan. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Üdvözöllek! Az agy számára Magnézium fontos mert jó hatással van a memoriára. Cink, Kálcium, C vitamin (Aszkorbinsav)mivel a szervezet nem képes tárolni ezért naponta legalább 90 milligrammot kell juttatni számára. Továbbá B9 vitamin (Folsav) több fajta élelmiszerben megtalálható pl; spenót, lencse, spárga. B1 vitamin ( Tiamin) is fontos mert hiánya olyan betegségek okozója lehet, mint pl; Korsakoff-szindróma amely olyan memóriazavarokat okozhat mint amit a krónikus alkoholisták tudnak produkálni.
2023. jan. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az agyra minden hatással van, így egyben kell nézni. A hal, különösen a tengeri halak, kimutathatóan jók az agynak. De ha vkibe erőszakkal beletömik minden nap, miközben nem szereti, az ő agya nem fogja jobban érezni magát tőle. Az emberi agy, nem olyan, mint egy motor, hogy ha a legjobb olajat töltöm bele, akkor a legjobb teljesítményt adja.
2023. jan. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Omega 3 kaszula, D+K csepp
2023. jan. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!