Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Menjek pszichiáterhez?

Menjek pszichiáterhez?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A tanácsotokat szeretném kérni. Voltam pszichológusnál szorongás miatt, aki javasolta, hogy menjek pszichiáterhez. Viszont anyám meg azt mondja, hogy egy idegen honnan tudja, hogy milyen problémám van, meg csak a gyogyósok mennek pszichiáterhez(értitek mire gondolok). Hiába mondtam neki, hogy már depresszióval is fordulnak pszichiáterhez, de anyám nem érti meg, és azt mondja, hogy nekem nincsen bajom, merthogy ő ismer, a pszichológus nem. Most kértem időpontot neurológushoz, mert nagyon remeg a kezem, és lehet, hogy idegi alapon van.

Igazából attól félek, hogy ha tényleg pszichiáterhez kell fordulnom, akkor anyám kitagad, mert kb pszichopata vagyok. Szerintetek mit csináljak?



2023. jan. 25. 14:55
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Anyád érzi vacakul magát vagy te? Nem volt jó a pszichológusod, mert nem vette észre, hogy megfelelési kényszered is van.
2023. jan. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%

Valts pszihologust.

Nem értem mi olyan nagy dolog ebben

2023. jan. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

„...ha tényleg pszichiáterhez kell fordulnom, akkor anyám kitagad”


Hát ha ilyet tenne, akkor ő az igazi gyogyós

2023. jan. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
59%

Tessék csak elmenni orvoshoz, nem ciki.

Én bipoláris vagyok, de kikérem magamnak, hogy nem vagyok gyogyós. Rettentő komplex, felelősségteljes mérnöki munkát végzek, diplomás vagyok, óraadó is vagyok.


A mentális betegségek valójában mind biológiai problémák, ezért lehet őket gyógyszerrel kezelni. Ha a központi idegrendszer nem jól működik, attól vannak a kényszerek, szorongások, téveszmék. Ezeket valamilyen szintig terápiával elegendő kezelni, de pl. kényszerbetegség esetén 100% kell gyógyszer.


Teljesen természetes, hogy depresszióval is fordulnak pszichiáterhez. Nagy hülye a társadalom, mert a depresszió valójában egy súlyos betegség, nem véletlen van BNO kódja.. Csak azt hiszik az emberek nem nagy szám a depresszió meg szorongás. Ó dehogynem.. Aki nem szenvedett benne, az csak osztja az észt, gőze sincs milyen rossz.


Menj el dokihoz, anyád meg sz@rd le. Ő nem szakavatott ebben, az orvos meg igen.

Ha nem kell gyógyszer, akkor nem fogják felírni neked. Akkor elegendő a terápia is, és beutalnak.

2023. febr. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!