Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kezeljem ezt a helyzetet?

Hogyan kezeljem ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sajnos gyerekkoromban elvesztettem az apukámat, és ezért elég hamar szembesülnöm kellett a halál tényével. Ennek a feldolgozása nem sikerült még a mai napig sem, mivel ha véletlen eszembe jut a halál gondolata (csak futólag is, esetlegesen más téma kapcsán), akkor hirtelen rosszul leszek. Eszembe jut, tényleg teljesen akaratlanul, hogy egyszer én is meg fogok halni, és nem leszek már többé. Ilyenkor általában a mellkasom kezd el szúrni, és szorít a torkom is, nehezen veszem a levegőt, és nem tudok megnyugodni, csak ha valakihez odamegyek beszélgetni, de még ilyenkor sem mindig sikerül.


Esetleg veletek is előfordul(t) hasonló? Hogyan tanultátok meg kezelni?


Köszönöm előre is a segítséget!

19/L



2023. jan. 26. 02:09
 1/3 anonim ***** válasza:
34%
Szia! Valószinű, hogy ideggyenge vagy! Lehetne szedned rendszeressen B-vitamin Komplexumot abból is az erősebbiket kb 6 hónapig.
2023. jan. 26. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Még fiatal vagy, egyszerűen ne foglalkozz ezzel. Az idő múlásával majd megbarátkozol a témával.


Nekem sokat segített a következő könyv annak idején:

Dr. Bruce Goldberg: Előző életek – jövendő életek


Meg lehet találni PDF-ben is.

Illetve kereshetsz hasonló könyveket a témában. Pl.: Édesvíz kiadó könyvei


[link]


Segíthet még a relaxáció, meditáció, jóga, valamint ehhez hasonló elfoglaltságok, amik kikapcsolnak, ami lehet akár a képzőművészet egy-egy ága is (Rajz, festészet, szobrászat, mandala készítés/színezés, stb).


Egyébként nekem is volt egy időszakom fiatalon (húszas éveim elején), amikor meg voltam győződve róla, hogy valami nagyszabású katasztrófa jön, és meg kell tanulnom a (katonai) túlélés művészetét. Abban az időszakban kizárólag fekete színű ruhákban jártam. Aztán ez olyan másfél év alatt elmúlt.


58/N

2023. jan. 26. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia. A kigyógyulás megoldása a megbékélés. Ha valóban van benned ilyen kedves olvasó, akkor érdemes a dolgok elé menni. Azaz kezd el kutatni az élet értelmét. Honnan eredünk és származunk, mi értelme az életnek, ha így is-úgy is meghalunk? Mi lehet a testi halál után? Kezdheted akár a Bibliával Újszövetség, vagy kutathatsz könyvek, beszámolók, dokumentumok után amelyek a halállal foglalkoznak ill. a halálközeli élményekkel. Ilyenek pl.az Élet a halál után vagy élet az élet után vagy túléltem a halálomat. Ma már sok könyv foglalkozik ezzel, de a neten is sok ilyet találsz. Videók is vannak a yutube-n.


[link]


[link]


[link]


Van egy könyv amelyben záró fejezetként szintén foglalkozik a halálözeli élménnyel.


[link]

2023. jan. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!