Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kezeljem ezt a szorongó...

Hogyan kezeljem ezt a szorongós, honvágyas helyzetet?

Figyelt kérdés

Felnőtt vagyok, de eddig a szüleimmel éltem vidéken és a környéken dolgoztam. Hamarosan elköltözök a fővárosba, az albérletem már megvan, munkahely pedig folyamatban. A közelmúltban voltam fent néhányszor, ügyet intézni és az albérletben is (egy szobát bérlek majd, másokkal közös lakásban, nem a legkomfortosabb, nem is vágyok annyira oda, de elinduláskor erre telik).


Mostanában tudatosodott bennem, hogy már tényleg fél lábbal kint vagyok az eddigi életemből. Még itthon vagyok, de az utóbbi napokban folyamatosan erősen szorongok, gyomorgörcsöm van és olyan mintha egy darabot kivettek volna belőlem, mintha már nem is lennék itt. Már most erős honvágyam van, pedig még el sem mentem. Hiányzik a családom, a megszokott környezet, még az eddigi munkatársaim is nagyon.


Vajon ez meddig fog tartani elköltözés után is?

Tudom, hogy most az életemnek ez a szakasza következik, mert el kell kezdenem építeni a karrieremet és önállósodni, de már napok óta szinte fizikailag rosszul vagyok és még el sem mentem.


2022. aug. 13. 11:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi volt az a dolog, ami rávett, hogy messzebbre költözz? Próbálj meg arra összpontosítani, hátha megint érezni fogod ez iránt a vágyat. Ha csak a szükség, akkor gondolj arra, hogy nem Amerikába mész, bármikor haza tudsz utazni, vissza a megszokott környezetbe. Barátokat is el lehet csábítani 1-1 napra Budapestre. Telefon, sms

Itt az internet világában már sokkal könnyebb elmozdulni, mert továbbra is tudsz beszélni az otthoniakkal, ami azért megkönnyíti, mégsem teljesen egyedül vagy ott. Próbálj emg nyitott lenni az új helyzetre, lakótársakkal beszélgetni, hogy mégse idegenekkel legyél együtt, hanem közeli, kedves ismerősökkel. Új helyzet, sok új élményt nyújthat, tapasztalatot mindenképp, de ha probléma van, még mindig lehet telefonálni, vagy hazautazni :)

2022. aug. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez teljesen normális, minden élethelyzet-változás gyásszal jár, még az érettségi is, és a "haláleset" (változás kezdete) előtt létezik az előzetes gyász. Ennek az a neve, hogy normatív krízis. Hogy meddig tart, azt nem lehet megmondani, függ a karakteredtől, a lakótársaiddal való viszonytól, a munkahelyedtől. Ha valamelyik nem jön be, nyugodtan válts, nem kell kitartani az eredeti mellett.
2022. aug. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Minden valtozas nehez, ez mindenkinel igy van es termeszetes egy bizonyos fajta felelem es szorongas. Idovel elmulik vagy legalabbis enyhulni fog, foleg akkor amikor majd dolgozni fogsz nem lesz idod ezen filozni.
2022. aug. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, ez sokat segít.
2022. aug. 13. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!