Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológushoz vagy pszichiát...

Pszichológushoz vagy pszichiáterhez forduljak?

Figyelt kérdés

Erősen szorongok társas közegben, nehezemre esik bárhova beilleszkednem. Nehezen megy a munkám is a rossz önértékelésem és szorongásom miatt. (Régebben már kezeltek szorongással és depresszióval, szedtem gyógyszert is.)

Alvászavarom is van, mert sokszor nem tudok elaludni a sok idegesség és túlgondolás miatt.

Depressziós is vagyok, sokszor nehezemre esik kimásznom az ágyból, nincs kedvem se erőm semmihez. Legtöbbször lehangolt vagyok, feszült és ideges. Életkedvem szinte semmi.



2023. jan. 27. 18:35
 1/6 anonim ***** válasza:
44%
Pszichológushoz. Majd ha szükségesnek látja, ő ajánlja, hogy pszichiátert keress fel.
2023. jan. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
5%
Depressziót a pszichiáter állapítja meg, nem te. Ha így tudod mi bajod van akkor azt is tudod, hogy ez gyógyszerrel jár. Ergo nem pszichológushoz kell fordulni, mert ő nem tudja felírni.
2023. jan. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem én állapítottam meg.
2023. jan. 27. 19:50
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Akkor menj vissza a pszichiáteredhez!
2023. jan. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem lehet, mert gyermekpszichiáter volt. Azóta eltelt pár év.
2023. jan. 27. 20:57
 6/6 anonim ***** válasza:
75%
Első körben szerintem klinikai szakpszichológushoz menj. Ha ő úgy látja, hogy kell pl. gyógyszer, akkor úgyis továbbküld vagy bevon a kezelésedbe egy pszichiátert is. Viszont egyes pszichiáterek letudják annyival az egészet, hogy felírják a gyógyszert, és nem tartanak rendes terápiát. Ezért lenne érdemesebb klinikusnál kezdeni, mert tőle legalább a terápiát megkapod.
2023. jan. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!