Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hová forduljak?

Hová forduljak?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudom mitől lenne jobb nekem, hová fordulhatnék. Elegem van abból is, hogy felcimkéznek a pszichiáterek. Bemész a problémáddal és rádaggatnak még többet.

Régóta járok pszichológushoz többnél is voltam évekig, pszichoterápiás központban is voltam 3 hónapig nemrég. Mindig is nehéz volt az életem, nehéz körülmények közül jövök. De nem éltem meg úgy. 2 éve vagyok padlón. De egyszerűen nem tudom hova fordulhatnék nem hiszek már az egészsegügyben. Személyiségzavarom van, de nehéz elfogadnom. Főleg úgy, hogy változtatgatják a dg-t. Azon gondolkodom, hogy miből vonják le ezeket a dolgokat a pszichiáterek. Mert ha a viselkedésemből, akkor az lenne a megoldás, hogy “normálisan” viselkedek. (Kevésbé szenzitíven stb.) (nyilván nem tudok) És akkor talán meghallgatják a problémáim, nekem, mint embernek. Mert engem ez nagyon zavar, hogy beszélgetünk és aztán csak annyi történik, hogy kapok pár plussz dg-t. Ez a tapasztalatom. Abban is kételkedem, hogy van-e személyiségzavarom...



2021. jan. 20. 00:24
 1/9 Angel3000 ***** válasza:
Szia! Miben nyilvànul meg a tûneteid?
2021. jan. 20. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szorongásos tüneteim voltak, de elmúltak.
2021. jan. 20. 00:41
 3/9 anonim ***** válasza:
Szemelyisegzavar engem is ezzel cimkez állandóan a pszichiáterem és rühellem.
2021. jan. 20. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A személyiségzavaron is lehet kitarto terapiaval javítani. A sematerapia pl eleg jo eredmenyeket hoz.


Ez valoszinuleg nem vigasztal,de tudd, hogy nem vagy egyedul, kb minden 10. ember erintett valamilyen szemelyisegzavarban.


Jo, hogy keresel segitseget!


Erdemes a diagnozisokkal kapcsolatos kerdeseid feltenni a pszichologusnak vagy a pszichiaternek, elso kezbol kapj valaszt, ne innen.

2021. jan. 20. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem az a kiábrándító , mikor nem figyel rám. Pl. kétszer kérdezni meg ugyanazt satöbbi... Nekem is személyiségzavarom van, de a fentebbi miatt képtelen vagyok huzamosabb ideig járni bárkihez is..
2021. jan. 20. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha nem vagytok elégedettek, mindig lehet másik szakembert keresni. Én kb a 4. pszichológussal voltam elégedett. Ez ilyen. Nem mindegyik jó szakember.
2021. jan. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A diagnózisokról: 2 és fél éve-pszichológus.: Nem meghatározott személyiségzavar, irány Tündérhegy-ott: Nárcisztikus személyiségzavar, altató függőség miatt elküldtek addiktológiára, ottani diagnózis: Bipoláris affektív zavar jelenleg kevert tünetekkel. Ennyit erről.
2021. jan. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7-es. Ez kabaré. Ezen igazodj ki. Mindenhol mást mondanak. Több személyiségünk van és azok is személyiségzavarosak külön. 😂😂
2021. jan. 21. 22:25
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem is személyiségzavarom van, fél éve járok pszichológushoz és segít. Nehéz, mert neked is akarnod kell a változást...és sokszor a rossz helyzetben nincs ott a pszichológus, aki épp mondaná, mit csinálj...

Esetleg tippként: kineziológus. Érdemes ismerősök tanácsa alapján dönteni, ki megbízható. Én még nem voltam, mert a pszichológust hatásosnak látom, de sokan dicsérik a kineziológiát.

2021. jan. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!