Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elhagyhatom az antidepresszanst?

Elhagyhatom az antidepresszanst?

Figyelt kérdés

A pszichiaterem random kozolte hogy nem tud tobbet fogadni keressek mast. Kerestem is de honapokkal kesobbre kaptam idopontot. Nos en egy honapja fontolgatom hogy hagyjam abba mert igyis ugyis vannak panikrohamaim szoval joforman feleslegesnek erzem a majam terheleset. Szepen lassan fokozatosan megprobalhatom elhagyni?

Jelenleg orvosi felugyelet nelkul allok es nem szeretnek futkodni.

Van aki magatol hagyta el?



2023. jan. 28. 22:35
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
90%
Hogy-hogy random közölte, hogy nem tud többet fogadni? Hogy mer felügyelet nélkül hagyni úgy, hogy gyógyszeres kezelés alatt állsz? Az ilyen orvost felkéne jelenteni.
2023. jan. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
83%
Csak úgy szabad elhagyni a gyógyszerelést, ha mellette naplót vezetsz és pontosan jegyzed az aktuális dózis mellett tapasztalt változásokat, tüneteket. Ehhez persze ismerni kellene, hogy az adott gyógyszer mennyi idő alatt ürül ki a szervezetből ill. mi az a legalacsonyabb dózis, aminél nem vagy alig jelentkeznek a tünetek.
2023. jan. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
32%
Gondold jól meg , hogy elhagyod önkényesen ! Mióta szeded pánikra az antidepresszánst? Mit szedsz? Hogy nincsenek rohamaid a gyógyszernek köszönheted valószínű.
2023. jan. 29. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
21%

Hármas, azt írta a kérdező, hogy így is, úgy is vannak neki.

Simán elhagynék egy olyan gyógyszert, ami nem hozza a kívánt hatást, csak ahogy Kettes írja, légy körültekintő, főleg, ha hosszabb ideje szeded. Esetleg megpróbálkozhatsz alternatív dolgokkal is, amíg a következő orvosra vársz - hátha már nem is lesz rá szükséged.

2023. jan. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Négyes,igen most újra olvastam !
2023. jan. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam, hogy nagyon fokozatosan negyedelve hagynám el..mellette magnéziumot szednék, hetente járok pszichologushoz, elkezdenek minden nap mozogni egy kicsit

hatha sikerulne

2023. jan. 29. 10:52
 7/25 anonim ***** válasza:
Próbáld meg fokozatosan. Szerintem pszichológussal menni fog. Esetleg valami nyugtató tea, ashwagandha tabletta, stb.
2023. jan. 30. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
0%
Mióta szeded az antidepresszánst? Ezek a gyógyszerek hónapok után fejtik ki hatásukat? Az elején hosszabbul vagy mint előtte , hetek kellenek amíg a mellékhatás csökken.Majd utánna kezded érezni, hogy lassan javul az állapotod! Gondolom,ha mondta,hogy nem tud fogadni annak valami oka volt részedről esetleg , a lefoglalt időpontokon nem jelentél meg vagy …. Ha nem biztosan felírt neked 2-3 havi gyógyszert amíg találsz magadnak egy új szakembert? Szóval mióta szeded az antidepresszánst?
2023. jan. 30. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Nem reszemrol nincs oka. Mindig idoben megjelentem. Csak szimplan nincs kapacitasa tobbet..nem irt ki tobbet ugyhogy most a maradekot szedem
2023. jan. 30. 14:52
 10/25 A kérdező kommentje:
Ma csökkentettem negyeddel, nagyon remélem hogy sikerül ez nekem! Ha nagyon fokozatosan csökkentem akkor nem lesz baj ugye?
2023. febr. 7. 07:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!