Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós lennék? Vagy ez...

Depressziós lennék? Vagy ez hiszti, lustaság mint a szüleim mondják?

Figyelt kérdés

Több mint fél éve kezdődött az egész, egyszerűen azóta nem tudok lelkesedni semmi iránt. Eddig olyan jól ment minden, gimiben kitűnő voltam, sportoltam, voltak barátaim, boldog voltam. Felvettek egyetemre a rég ámított szakra, de nem tudtam neki örülni. Pedig kisgyermekkorom óta arról álmodtam.

Azóta diagnosztizáltak egy krónikus autoimmun betegséggel és ugyan nem súlyosak a tuneteim, de nem igazán használnak a gyógyszerek és még kilátástalanabbá vált az életem, félek, hogy kiszolgáltatottá válok. ráadásul súlyos betegségektől és az orvosoktól, kórháztól is rettegek beteges mértékben, hipochonder vagyok. Tervezni nem merek semmit, mintha nem lenne már jövő hónap, jövő év.

Tele voltam tervekkel, reménnyel, most meg egy semmirekellő lettem. Napi 10-12 órát is képes vagyok aludni, gyakran egész nap nem csinálok semmit, nincs kedvem rendet rakni, sokszor felkelni sem. És nagyon sokat sírok.

A családomat állandóan veszekedni hallom. Máshogy nem tudunk semmit megoldani. Engem csak kinevetnek, szerintük színlelem, hogy bajom van és lusta hisztis vagyok.

11 éves koromtól kezdve évekig étkezési zavaraim voltak, anorexiával kezdődött, majd bulimia stb. Akkor nem kaptam semmiféle segítséget, a családom is állandóan csak kiabált velem mert nem eszek, azóta is állandóan konfliktusok vannak az étkezés körül. Valahogy önerőből sikerült kijönnöm ezekből, mert elkezdtem sportolni. De az elmúlt hónapokban azt is abbahagytam.

Barátaim már egyáltalán nincsenek, az egyetemen nem sikerült senkivel összehaverkodnom, mindenhová egyedül kell mennem. Egyedül a családom van, akikre számíthatok. Nagyon ragaszkodom hozzájuk, de úgy érzem, már a terhükre vagyok.


2023. jan. 29. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Szorongásod lehet a betegségedtől ami elronthatja a jövődet. De nem fogja mert biztosan ügyes vagy. Az egyetemi évek a legjobbak. Vizsgaidőszakot is egyedül csináltad?
2023. jan. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#igen egyedül azt is. Rohadt nehéz volt lelkileg az egész. De mivel egy maximalista vagyok, a tanulást azért nyomtam rendesen, bár sokszor nehéz volt koncentrálni, sok minden járt a fejemben.
2023. jan. 29. 22:12
 3/7 anonim ***** válasza:
48%
De mégis sikerült örülök neki. Én is maximalista voltam.
2023. jan. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
17%
ne add fel nem vag yhisztis ez rámegy a fejedre ez a betegség de csak tedd a dolgodat ne gondoj rá anyit jo lesz hidd el ne ad fel
2023. febr. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

És abból is rohadtul elegem van, hogy mindenki erree a ***** betegségre fogja az egészet, pedig jóval előtte is szarul voltam már lelkileg. A legkönnyebb mindent ráfogni erre persze. Utálom az egész egészégügyet igy ahogy van, rajtam meg soha 1 orvos nem tudott érdemben segíteni! A családom meg le se szarja, hogy bajom van, menjek egyedül a kórházba, aztán mondjam el mit mondott az orvos, de mivel a dolgokat az én számból hallják és nem az orvostól, biztos csak kitalálom, meg hülyeség ennyiféle vizsgálat, az orvosok meg állnak széttárt kézzel a tüneteim egy része felett, mert nem illik bele a diagnózisba…komolyan mondom én ebbe megőrülök.

Olyan idegbeteg vagyok, h ki nem állhatom, ha valaki hozzámszól vagy hozzám ér. Természetesen mindent én csinálok szarul. Semmi együttérzést nem kapok senkitől, csak tegyem a dolgomat, tanuljak, meg ne panaszkodjak, ők meg mindig az ellenkezőjét akarják annak amit én..

2023. febr. 1. 20:23
 6/7 anonim ***** válasza:

A képességeid jók ez jó. Talán ez a probléma, hogy rosszul vagy, elvezet oda, hogy egy jobb életed legyen.

Nekem úgy hangzik, hogy a családod nem a legjobban támogató. Az, hogy kinevetnek, veszekednek, az evészzavar, mind erre mutat. Volt már alkalmad, időd, módod, egyáltalán kedved, hogy megismerd önmagad, hogy te ki vagy, mit szeretsz, mit szeretnél. Gondold végig, hogy mikor, mitől voltál boldog. Próbálj meg önmagadról kicsit a családodtól elkülönítve gondolkozni, milyen életet szeretnél.

2023. febr. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem is mint fölöttem írták, szorongásod lehet, lehetett. Megoldódott, lett valami végül, ami változott?
2023. ápr. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!