Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez alkoholizmus?

Ez alkoholizmus?

Figyelt kérdés

Nem vagyok rendszeres ivó, nem iszok naponta, ha egyedül vagyok szinte sosem iszok. Viszont ha társaságban vagyok akkor gyakorlatilag megállás nélkül iszok, sokszor összevissza mindenfélét és általában hullarészegségig jutok, annyira berúgok, hogy nem emlékszem mi történt, miket csináltam vagy mondtam stb. Akkor tudom kontrollálni magam, ha nem töltünk sok időt a kocsmában, mert akkor tulajdonképpen nincs elég időm meginni ezt a mennyiséget. Ha viszont hosszú az este akkor mindig lerészegedés a vége. Hiába tudom, hogy nem szabad, hogy rosszul fogom utána érezni magam fizikailag, de főleg lelkileg mégsem tudok megállni.

24/f



2023. jan. 30. 21:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még nem alkoholizmus. Inkább csak szoronghatsz társaságban és ezért muszáj innod
2023. jan. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%

Az alkoholizmus nem a mennyiségen hanem a rendszerességen múlik.


Ha te minden második hétvégén ájulásig iszod magad, nem vagy alkoholista.


Ha minden este megiszol egy 4%-os sört, és neked ezt a 1 sört minden este meg kell innod hogy ellazulj, hogy aludni tudj, hogy relaxálj, akkor alkoholista vagy.

2023. jan. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez is elég baj ha nem tudsz leállni
2023. jan. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Még nem alkoholizmus, de kóros ivás, mivel nem tudod megállni, hogy részegségig leidd magad.
2023. jan. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
64%

Megértelek, mert én is ebben a cipőben jártam és járok gyakran! Ha társaságban vagyok, egyszerűen muszáj alkoholt inni, különben nagyon szorongok és csak csendben ülök, mint egy tuskó...

Ám, ha iszom és elkezdem érezni az alkohol hatását, mindig eltűnnek a gátlásaim és teljesen más ember leszek! Olyankor én leszek a társaság középpontja!

Azzal is magyarázható ez nálam, hogy sulis éveimbem rengeteget bántottak a suliban, ami miatt a mai napig szorongok társaságban.

A húszas éveim közepén jöttem rá, hogyha alkoholt fogyasztok, olyan ember leszek, amilyen mindig is szerettem volna: magabiztos, humoros, határozott, de egyáltalán nem agresszív! A csajoknál is sikerén van részegen!

Gyakran volt, hogy túl sokat ittam és másnap szinte egész nap rosszul voltam.

Akkor kaptam észbe, hogy vissza kell vennem, mikor egy szórakozóhelyen elhagytam a telefonom és nem emlékeztem rá, hol hagytam el!

Szerencsémre, a becsületes pultos megtalálta a pulton és leadta a ruhatárosoknak.

Akkor tanultam meg, hogy mégegy ilyen "szívinfarktus" nem kell! Azóta, már kevés alkohol hatására is elérem azt a hatást, amit szeretnék! Igaz, alkohol nélkül sajnos valószínűleg sosem fog menni a társasági élet...

Ám, ez is nagy siker számomra, hogy már "becsiccsentve" is, néhány pohár után jól tudom magam érezni!

2023. jan. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Azt még hozzáteszem, hogy a telefonomon képernyőzár sem volt! Gondolhatod, mit éreztem, mikor nem találtam a zsebemben a telefonom! Nyilván az én telefonomon is - mint mindenkién - vannak olyan tartalmak, amik csak rám tartoznak vagy a nagyon szűk környezetemre!
2023. jan. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Az igazság az, hogy én nem szorongok társaságban. Általában a barátaimmal, kollégáimmal iszok, akik viszont szeretnek engem és ezekben a társaságokban én józanul is aktív szereplő vagyok, talán a legaktívabb. Persze engem is ellazít a pia, oldódok.
2023. jan. 30. 21:39
 8/19 anonim ***** válasza:

5-ös!


Az eufórát, az alkohol okozta eufórikus hatást és élénkséget, szinte mindennel lehet pótolni. Teszem azt sebességgel egy gyors autónál vagy motornál. Durva számítógépes játékokkal. Nagyon drága fejhallgató okozta minőséggel stb. Most te pont az alkoholnál találtad meg ezt vagy más a fűnél. Nincs ezzel semmi baj, ha boldog vagy tőle, és nem verekszel meg gyilkolsz általa.

2023. jan. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Nem vagy alkoholista, de mértékletes sem. A mértéket tudni kéne tartani.
2023. jan. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
58%

Nem..

Az alkoholizmus az ott kezdődik ha minden nap meg kell innod valami alkoholt ,mert nem èrzed jól magad nèlküle.

Ha csak hètvègèn vagy bulikon iszol az nem alkoholizmus. Azt alkalmi ivónak nevezik.

2023. jan. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!