Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki rendszeresen èvek óta...

Aki rendszeresen èvek óta iszik, saját maga is èrzi hogy alkoholista,mièrt nem beszél velem másnap arról, hogyan sèrteget rèszegen órákon át?

Figyelt kérdés

Párom amikor iszik, gonosz lesz, undorítóan aljasul buta.Aki találkozott az ilyen rèszeggel biztosan tudja miről beszélek,pl beszólások,saját óvodás gyerekeknek:kcsög,fszszopó,megsiratja a gyereket,parancsokat oszt.Èn a világ legnagyobb semmit èrő senkije vagyok,a munkám szart se èr,anyám is krva, szóval keresi a gyenge pontokat, igyekszik minél jobban megsèrteni.Semmi nem úgy van ahogy mondja,ettől mèg undorítóbb az egèsz, inkább mintha kivetítenè ami benne rothad,ès leginkább azzal sèrt meg,hogy èn szeretem mèg, szeretném egyben tartani a családot,ő meg aljas ès gonosz, igyekszik minél nagyobb fájdalmat okozni a szavaival ès tettekkel.Másnap amikor szeretném tisztázni,felfortyan,terel, agresszív lesz, igyekszik megsèrteni hogy hagyjam abba,ès inkább azzal a sèrtèssel foglalkozzam amit mondott.Pedig rèszegen komolyan arrogáns ès agresszív, másnap inkább engem hibáztat,hogy miattunk kell innia.Ez sem igaz, lelkileg már függő,nem bírja ha nem ihat,ès rèszegen azèrt ingerült mert ivott, józanul meg azèrt mert nem.

Ezt biztosan èrti aki alkoholista személlyel èlt.

Volt hogy inkább elköltözött egy hètre,hogy "hagyjam békén"persze akkor mèg többet ivott.Igyekszik leckèztetni, nagyon sèrtődèkeny mióta iszik.Viszont ő sokkal durvább, amolyan Lánctalpas Mimóza.

A lelki oldala èrdekel ki mit tapasztalt, hogyan lehet áttörni ezt az undorító páncèljukat.Mi lehet/maradt alatta abból aki èvekkel előtte volt?Ja ès egyre rosszabb lesz,mit tegyek,azon kívül hogy hagyjam el,mit lehet tenni vagy mondani?



2023. jan. 27. 17:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Vagy nem emlekszik ra vagy buntudata van azert valahol neki is es nem akar rola beszelni.

Vagy egyszeruen mar annyira elitta az agyat, hogy csak az a celja, hogy piahoz jusson, mas nem erdekli.


Az a baj, hogy itt most 3 ember eletet teszed tonkre. A sajatodat meg a gyerekeidet, ha vele maradsz. Tudom, hogy nem egyszeru lepni, lehet nincs hova menni, de ennel meg az anyaotthon is jobb.

2023. jan. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Valóban nagyon nehéz lèpni.
2023. jan. 27. 17:56
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Azon kívül, hogy elhagyod még egy lehetőség van: megvárod, míg százszor rosszabb lesz. Elvonóra kellene mennie önként. Te szereted, meg akarod érteni, pedig ennél sokkal fontosabb kötelességet vállaltál. Világra hoztál egy gyereket akinek a testi-lelki egészségéért te felelsz. Kettőtöknek kellene, de a férjed ez alól már kihúzta magát. Innentől csak rajtad múlik a gyereketek sorsa. Eszedbe ne jusson még egyet szülni, mert hátha attól majd megváltozik.
2023. jan. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

Egy kérdésem lenne.


Miért vagy még mindig együtt vele?


A gyerekek miatt felesleges, mert a későbbiekben majd meg köszönik neked.


Egyetlen dolog miatt félnék az ilyentől a helyedben. Mert látom mi megy a tv-ben, megölik a gyereküket, a feleségüket, csak, hogy tönkre tegye más életét is. Ilyen ember már nem jön le a piáról, felesleges időt adni neki. Költözz haza a gyerekekkel.


A férjed szülei, milyen emberek? Mi a munkájuk, és mi a ti munkátók?

2023. jan. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

....miután te szépen lassan kezdesz egyre inkább tönkremenni ebben mind fizikailag, mind szellemileg, a gyereketek közben szépen lassan növekszik, telnek az évek, felfogja saját maga is, hogy mi történik körülőtte és egyre jobban meggyűlöli az apját a viselkedése miatt. És ahogy eléri azt a kort egyre kevesebbet lesz otthon, megy barátokhoz, barátnőkhöz, parkokba, plázákba, utcára, akárhova, csak otthon ne kelljen lenni. Te pedig azon imátkozhatsz majd, hogy ha esetleg fiú, akkor ne jusson az apja sorsára és tini korában ne az alkohol és a hétvégi ivás legyen a fő célja....

Magyarul gondold át. Nem egyszerű lépni? Nincs hova menni? Megoldást ezekre lehet találni. De hogy a saját gyerekedre ez milyen hatással lesz az elkövetkezendő években azt már nehezebb lesz megoldani 10-15 év múlva.

2023. jan. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Lelki ok lehet egy hatalmas düh, harag, ami általában a gyermekkori traumák miatt van..,de sajnos rajtad vezeti le a feszültséget. Te nem fogod tudni meggyógyítani!


Pszichiáter kellene első körben elvonó segítene, persze csak, ha ő is akarja. Aztán ha tiszta akkor jöhet a pszichoterápia.

Ha ő nem megy, mert a leírásodból látszik, hogy telibeszarja, hogy veled és a gyerekkel mi van.

TE keress egy addiktológus pszichiátert vagy keresd fel az Al-Anon csoportot, akik a hozzátartozóknak segítenek.

2023. jan. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy alkoholista unokatestvérem, akinek a szülei is alkoholisták voltak.

A kapcsolatunk elég spéci, mertha valakivel szóba áll, az én vagyok, egyébként pedig egy nagyon torz képe van a világról. Úgy 10 éve megy a libikóka, ahol időnként tudok rá annyira hatni hogy megforduljon a fejében hogy le kellene szokni, de a gyakorlatig soha nem jut el.

Elvileg minden függőség mögött húzódik valami feldolgozatlan trauma, szóval egyrészt a piát le kéne tenni, másrészt kezelni a traumát.

A baj ott van, hogy ha rá is lehet venni az embert előbb vagy utóbb arra hogy belássa hogy valami nem kerek, az bekerülhet 5-10 évbe is, ami alatt szenvedtek és ezzel még semmi nem változott. Én azthiszem hogy az ilyen emberről le kell mondani időben és lépni, mert ahhoz hogy normális életet élhess vele együtt, az legalább 5 év terápia, ha csinálja, ami alatt szerintem nem lesz alkalmas családapának, vagy bárminek és bármire, de ezelőtt még ugye eltelik x idő, míg odáig el is jut.

Másrészt ha valaki belátja az alkoholproblémát, maximum elkezd egy libikókát játszani a leszokással, miközben az okról, a traumáról hallani sem akar, talán tudatában sincs.

Nem mondom, nem egyszerű dolog valakire ránézni akit szeretsz, vagy szerettél valaha és keresztet vetni rá, de én nem látok más megoldást.

Sokszor fennáll az az opció, hogy kisebb nagyobb javulásokat látva az ember optimista és úgy gondolja hogy na majd talán most javulni fog a helyzet, de ez illúzió legtöbbször és egy pillanat alatt zuhan vissza oda ahonnan indult a dolog.

Hozzáteszem az idő brutálisan szalad és lényeges éveket veszít az ember miközben ezzel foglalkozik és közben ő maga is lelkileg nagyon sérül amit eszre sem vesz, és ha ma úgy is gondolod hogy ha javul helyzet majd ez lesz vagy az lesz, gyorsan el lehet jutni odáig, hogy amit ma megvalósíthatónak látsz, 1-2 év múlva lehetetlennek fogod gondolni és még nehezebb lesz lépned.

Ha úgy gondolod hogy volna kérdésed amihez hozzá tudok szólni érdemben, állok rendelkezésedre.

2023. jan. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Bár nem vagyok orákulum, de visszatekintve az életemre és a rokonokéra, leszűrtem egyet smást.

Unokatestvér, keresztszülők vonalon az elmúlt 15-20 évet nézve bejöttek a számításaim, ahol kb próbáltam elképzelni hogy hogy és mint fognak haladni a dolgok.

Emlékszem emberekre, akik az elején még birtokában lettek volna a lehetőségnek hogy egy tartalmas életet éljenek ha lépnek. Akkoriában annak amit meg kellett volna tenni, nyilván lett volna visszhangja, de korántsem lett volna egy olyan oriási tragédia, mint az elmúlt 20év amit végignéztem. Egészség(testi lelki) anyagi és minden téren.

2023. jan. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%

Van, aki azt mondja, Te szerezz neki segítséget, Te menj el ide Te menj el oda, segíts neki...

Hát a nagy francokat. Eleget tettél. Tönkremegy az életed és a gyereké is megsínyli. El kell menni és új életet kezdeni. Minél tovább húzod, annál rosszabb lesz, Neked.

Ez az alak döntött: ti nem vagytok elég fontosak.

Ezek után miért maradnál vele?

2023. febr. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Kedves kommentelők!

Köszönöm szépen mindenkinek,hogy szeretett volna segíteni, igazából ez a jóindulatú komment maga a segítség,mindegy mit írt,ès hogy mennyi volt benne a tényleges jóakarat.

Januárban tettem fel ezt a kérdést,most mégpedig 27-èn,ès ma is 27 van,csak június... Majdnem fèl èv telt el.Jók voltak a megèrzèseim, március végén itthagyott minket a gyerekekkel.Erre azt fogjátok írni,ez így a jó.

Van benne valami.De a kapcsolatunknak vège.A tervezett jövőnknek annyi.Erre azt írjátok esetleg,hogy az már januárban is "annyi" volt.

Igaz.Mègis, szomorú vagyok.

Szóval tavasszal eleinte èlveztem a nyugalmas délutánokat,estèket ès hètvègeket.De mostanában rettenetes szorongás vett erőt rajtam.Fèlek,begubóztam, visszahúzódó lettem.Nèha ittam is,de annyira nem jött be,ès rettenetes gúnyos dolog az élettől,hogy ugyanazt,ugyanott csináltam mint ő.

Maradt a szorongás.

Sedacur tabletta most mèg,de szerintem Frontin lesz,vagy Tiapridal.A pszichiáteremmel èvek óta nem találkoztam,mert kijöttem a depresszióból,de most beütött a krach.Utánaolvastam mindennek,ès volt a bántalmazó rèszèről egy jó adag nárcizmus is,erre mostanában jöttem rá.Akkor csak sima alkesznek hittem őt.

Ez van tehát, okosabb lettem,de boldogabb biztosan nem.

2023. jún. 27. 10:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!