Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez alkoholizmus?

Ez alkoholizmus?

Figyelt kérdés

Nem vagyok rendszeres ivó, nem iszok naponta, ha egyedül vagyok szinte sosem iszok. Viszont ha társaságban vagyok akkor gyakorlatilag megállás nélkül iszok, sokszor összevissza mindenfélét és általában hullarészegségig jutok, annyira berúgok, hogy nem emlékszem mi történt, miket csináltam vagy mondtam stb. Akkor tudom kontrollálni magam, ha nem töltünk sok időt a kocsmában, mert akkor tulajdonképpen nincs elég időm meginni ezt a mennyiséget. Ha viszont hosszú az este akkor mindig lerészegedés a vége. Hiába tudom, hogy nem szabad, hogy rosszul fogom utána érezni magam fizikailag, de főleg lelkileg mégsem tudok megállni.

24/f



2023. jan. 30. 21:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

[link]


A 2. típus, vagyis a a kontrollvesztő alkoholista illik rád.

2023. jan. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Ez szubjektív!


Most melyik az alkoholista, aki minden nap megiszik 2 sört, vagy aki hétvégente megissza a napi 2 sört ivó emberke heti adagját? Mert szerintem a hétvégi! A napi mértékkel ivó ember sose lesz olyan állapotban, mint a hétvégi.

2023. jan. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
83%

#12 ez nem szubjektív! Olvasd el a Dr. Zacher Gáborral készült cikket. Mindkettő alkoholista. Az is aki a napi 2 sört issza, mert neki már muszáj. Rászokott. Az is aki hétvégén issza meg azt a 12-14 üveg sört, mert ott nincs mérték. #11 szépen betette a linket. Olvassátok el! Az alkoholizmus nem szubjektív! Ezért népbetegség, mert így gondolkodnak emberek. Az a napi 2-3 sör nem számít! Pedig igenis számít!

Jah!

Lehet lepontozni!

2023. jan. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

13!


Igen, tényleg két fajtája van az alkoholizmusnak.

2023. jan. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

5 - ös vagyok: nem értem, mi lepontoznivaló van a válaszomon... Én csak leírtam a saját tapasztalatomból álló következtetést, hogy mi lehet az oka, amiért a kérdező iszik társaságban. Nem értem, ezen mi nem tetsző dolog van a "nagyérdeműnek"...

Egyébként, szerencsére nem vagyok agresszív, ha iszom. A "mindenkit szeretek" típusú részeg vagyok.

2023. jan. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

15!


Az lehet a bajuk, hogy ők nem bírják a piát, vagy rossz tapasztalataik vannak.

2023. jan. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Én nem pontoztam le.

De talán azért, mert Te írtad alkohol nélkül nem tudsz szórakozni, jól érezni magad. Ez így szépen lassan a rászokás felé vezető út. Mert anélkül nem megy.

2023. jan. 31. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Azért, mert havonta kétszer elmegyek bulizni és iszom, az még igencsak messze van az alkoholizmus felé vezető úttól!

Alapjáraton nem is bírnám többször az alkoholt! Főleg, mivel sportember is vagyok!

Ezeken a ritka alkalmakon kívül soha nem fogyasztok alkoholt!

Köszönöm, ha nem pontoztál le.

Attól, hogy valaki nem bírja a piát, az nem az én problémám.

2023. jan. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Én is úgy tolom, hogy nemigen állok le. Egyébként gyakorlom, és megy alapjáraton is egész jól. Más kérdés, hogy egyre kuszább dolgokkal képes az ember meggyőzni magát, hogy mégis jó lenne beállni. A kedvencem az ablakon kidobált pénz egy félrészegségért, amikor két sörre vagy az egésztől. :) Egy-egy sima hideg vizet meg normális kajálásokat ha beiktatsz, el tudsz lenni anélkül, hogy kívánnád a vedelést. Az alapprobléma nálunk, hogy nem veszünk tudomást arról, hogy az alkohol szárít, és hogy nem nagyon zseniális alkohollal oltani ezt a szomjat. Ez egy játszma az emberen belül, innen az önbecsapás. Legbelül csak dopaminra utazunk, és ebből azért lehet kapni nagyon.


Annyit tudsz tenni, hogy folyamatosan tudatos vagy a valós motivációra, és víz meg étel ugye. Mielőtt azzal önámítanál, hogy mit gondolnak a többiek, gondolj a figuráta, aki minden alkalommal széjjelcsapta magát, bealudt random helyeken, a spanjai meg reflexszerűen gatyára vetkőztették és otthagyták. Szóval van azért rosszabb...

2023. febr. 1. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!