Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiám miatt alkohol...

Szociális fóbiám miatt alkoholista lettem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sajnos szorongok,zavarba vagyok társaságba és félénk vagyok és túl érzékeny. Munkámba is hátráltat,de viszont ,ha ittas vagyok akkor önmagam tudok lenni és feloldódok. Jobb kedvem van.Nem szorongok.Olyan munkám van ahol lehet piálni. Sokkal könnyebb így. Tudom ez nem állapot. Ha egyedül vagyok otthon akkor nem iszok.Nincs a környéken egy pszihologus vagy pszihiáter se az a baj. Mit tegyek ? Van aki le tudta ezt küzdeni? Mert szerintem ehhez orvos kell.
2023. jan. 31. 01:24
 1/10 anonim ***** válasza:
12%
Szia! Ez sajnálatos, - mert le lehet kûzdeni akaraterôvel ezt az állapotot. Jobban tennèd, ha iszogatás helyett sportolnál, edzenèd a testedet. Feloldaná a sport a szorongásaidat, társaságban megdicsèrnèk az izmaidat, ami ônbizalmat adna.
2023. jan. 31. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kondizok,de ez nem olyan egyszerű mint ahogy leirtad.
2023. jan. 31. 05:24
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Hello!Én 53F vagyok,kb.22-23 éves koromtól kezdve ugyanígy voltam.Végigcsináltam mindent,de sajnos a pia,gyógyszerek,stb.csak a legrosszabb irányba vezetnek,a pillanatnyi tüneteket egyhítik,de nem szüntetik meg a problámát.E mellett a pia azon kívül hogy szétcseszi az egészséget,meg mindent,még drága is.

Én voltam a piálás,és a nyugtatózás legmélyebb pontján is.Pszichiáter csak gyógyszert ír fel,pszichológus nekem semmit nem ért,csak a lóvét vitte el.

Szemét egy betegség a szoc.fóbia,és az életemet és a munkáimat alakítottam úgy,hogy leminimalizáljam a szoc.társas helyzeteket,meg ami vele jár.

A szociális fóbiát és annak tüneteit csak azok tudják,akik benne vannak.

Kegyetlen egy betegség,teljesen tönkre teszi(teheti) a benne "szenvedőt".

Szerintem nagyon nehéz kezelni(kezeltetni),de mindenesetre ne igyál,mert nem megoldás!!!Ja meg ha nagyon rászoksz,és valamiért nem tudsz inni és jönnek az elvonási tünetek,többszörös erősséggel jelentkeznek a szoc.fóbiás tünetek!

2023. jan. 31. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy sima beszélgetéssel itt az oldalon ezt nem lehet elmúlasztani.

Külön-külön is kemény dolog az alkoholizmusból és a szocfóbiából kigyógyulni. Egyik se 2 nap. A pia leszokás kemény elvonási tünetekkel jár, orvosi felügyelet mellett kell csinálni, és az utána következő szakasz sem annyi, hogy ne igyál többet azt jóvan.

A szocfóbiát kognitív viselkedés terápiával gyógyítják. Lényegében át kell alakítanod a hozzáállásodat és a gondolkodásodat.

Én súlyos nyugtató függőségből gyógyulok éppen, szóval van rálátásom a témára.

Befekvős addiktológiát javasolnék a pia leszokásra, utána pedig egy hosszan tartó terápiát. Lényegében az egész életmódodat meg kell változtatni. Nem lehetetlen, sokan végigcsinálták már, de elég melós dolog. Fel kell rá készülni, aztán meg csinálni. Nem szégyen segítséget kérni.

2023. jan. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 4-es,én a 3-as vagyok :)

Nálam is szóba jött a terápia szoc.fóbia tekintetében.

Kicsit bonyolult,de a "22-es csapdája" volt az egész,tehát mivel ez a betegség pont a szociális-társas helyzetek teljes megnehezítését idézi elő,így ergo a társas csoport terápia gondolatától is bepánikoltam,mivel "csoportos"...gondolom érted.

Szóval nem egyszerű dolog ez.

2023. jan. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az 5ösnek igaza van. Amugy a legnagyobb baj az,hogy ez miatt szerencsétlenkedek a munkahelyemen. Meg egy kis beszólársa,kritikára nagyon érzékeny leszek.Nagyon be tudok depressziozni egy kisebb veszekedés miatt is. Vagy nagyon ingerült leszek.utálok veszekedni és megbántani másokat. Sajna sokan nem ilyenek.
2023. jan. 31. 20:52
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

3-5 vagyok:

Mere laksz?Írj privátot,ha gondolod.

2023. febr. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Vannak online pszichológusok is. Ha van rá lehetőséged, keress ilyet. Ha nincs rá pénzed, akkor valamilyen könyvet vegyél, kölcsönözz, pl. Szorongás feloldása, Megbékélés, Győzd le a múltad!, stb.
2023. febr. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 NTBS ***** válasza:
52%
Szólj le az italról.
2023. febr. 15. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nekem is szociális szorongásom van.

Sokat olvasok,sétálok,de ez nem elég sajnos.

Új pszicháterhez fogok menni.

Szükséges a szakember és valóban a kognitív viselkedésterápia sokat segíthet.

2023. márc. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!