Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, hogy ne befolyásol...

Mit tegyek, hogy ne befolyásolja ennyire az érzéseim?

Figyelt kérdés

Volt egy fiú, 10 évig együtt voltunk. 16 évesen jöttünk össze. Gyakorlatilag együtt nőttünk fel.

Én nagyon rossz családból származom, ezért ő volt a menedékem a rossz időszakokban.

Sajnos ezt a kiszolgáltatottságot ő ki is használta, mert fűvel-fával csalt. A legjobb barátjának a menyasszonyával kavart a hátunk mögött (a legjobb barátnőm is volt egyben), eszméletlen megalázó volt. Egy másik barátnőmnek állandóan írogatott, hogy milyen szép stb.

Közben azt mondja rólam a hátam mögött, hogy bennem neki semmi nem tetszik. Hogy érezzem magam egésznek, szépnek ezek után? Pedig szerintem átlagos vagyok kinézetre. Egyesek szerint nagyon szép, de a többség szerint inkább átlagos.

Én vagyok amúgy a hülye, hogy hagytam ennyire kiszolgáltatni magam általa. Odaköltöztem hozzá, a lakásomat kiadtam albérletbe, majd rá pár hónapra kidobott. Megcsalt egy majdnem 30 évvel idősebb nővel, miközben én a barátnőimmel hétvégéztem, nyaraltam. Természetesen nem kérte meg a kezem, csak voltam neki, de igazából nem tudom miért kellettem neki, mert amúgy szexelni sem nagyon akart velem, azért is noszogatni kellett.


Nagyon sok embert ismertem meg általa, ezért is fáj ez az egész, hogy már ők sem beszélnek velem, mert ott laknak, ahol ő. És a hátam mögött mindenfélét terjesztett rólam. Rendszeresen téma volt az ismerősei körében, hogy mennyire elviselhetetlennek, értéktelennek tart. Tényleg nem értem, hogy miért nem dobott ki időben. Hagytam 10 évet elpazarlódni az életemből.


A szakításunk óta eltelt másfél év, de még mindig érzem ugyanazt a dühöt, megalázottságot, tehetetlenséget, magányt, amit miatta érzek. Voltam pszichológusnál, de annyira elfáradt a lelkem, hogy úgy érzem, már nem is tudok jól, jobban lenni. Mit kellene tennem? Úgy néz ki, hogy az idő nem segít. Bármilyen tanácsot megfogadok.


2023. febr. 2. 11:28
 1/3 anonim ***** válasza:
35%
Az antipszichotikum csodákra képes.
2023. febr. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz egyszerű, de egész más oldalról kell nézned a történteket. Miért tolsz ki magaddal, hogy a "kidobott" 10 évet már eddig megtetézted még másféllel? Hisz bár nem élsz már vele, de még mindig rajta rugózol. 10 év soknak tűnik, de nézd úgy, hogy ebben az időben lehetett volna melletted 3 másik akiben szintén csalódsz. Pont itt tartanál, csak már az a gondolat is ott lenne a fejedben, hogy "minden pasi ilyen". Pedig nem, csak meg kell tanulnod jobban odafigyelni saját magadra. Mert ne mondd, hogy te jól érezted magad így, hogy tényleg és igazán arra vágynál, hogy így éld le az életed. Valójában arra vágytál, hogy ő változzon meg. Nem fog, ő ilyen. Nem miattad ilyen, bárki mással ugyanezt tette volna, pont azért, mert ő ilyen. Egy vagy a föld sokmillió ugyanígy járt nője közül. Mert rengeteg az ilyen pasi. Magadból indultál ki, el sem tudtad képzelni, hogy mások másképp működnek, éreznek, kötődnek (ill. nem kötődnek). A következő amin elgondolkodhatnál, hogy miért csak az volt itt opció, hogy ő kidob téged? Miért hiszed azt, hogy egy kapcsolat addig tart míg a másik ki nem dob? Miért nem szakítottál vele a második megalázó mondatánál, cselekedeténél? Ahol téged bántanak, onnan el kell jönni. Nem esélyeket osztogatni, látod, hogy egy életed van és az idő röpül. Míg lekötötted magad egy sz.r kapcsolatban, elszalasztottál kismillió esélyt, hogy beessen az életedbe egy kedves, normális férfi, aki emberként szeret. Ez pont olyan, mint mikor egy rendes férfi eltűri maga mellett a hisztérika nőt a nagy semmiért, ahelyett, hogy kivágná a francba és keresne egy olyant akivel kölcsönös szeretetben, tiszteletben élhetne. Tedd össze a két kezed, hogy legalább gyerek nem lett, onnantól a minimum 20 év pokol garantált lett volna számodra. Mert onnantól már annak a felelőssége is a nyakadban van, hogy a gyerek viszont szereti, esetleg vele szépen bánik, te meg most vidd el tőle? Szóval, keresd ki, hogy mit kell megtanulnod ebből a történetből, tapasztalatként használd fel a további életedben, és most figyelj: légy hálás a sorsnak, hogy ennyivel megúsztad! Ugye, milyen nehéz ezt még elképzelni is? Pedig hidd el, hosszú idő múlva pont ezt fogod érezni. Esélyt kaptál egy sokkal szebb életre.
2023. febr. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

Miért vártad meg, míg kidob?!

Miért nem léptél ebből ki már az első szemétkedéskor?

Te vagy a hibás. Semmibe vett, de te ragaszkodtál hozzá.


Nem sajnálom a siránkozókat, akik azt hajtogatják: neki adtam az életemből

10 évet.


Ha így bánt veled, miért adtad?

2023. ápr. 25. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!