Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért undorodom magamtól?

Segitseg kérdése:

Miért undorodom magamtól?

Figyelt kérdés

Ez nem az a testi undor, nem azért tartom magam annak, mert csúnya vagyok, vagy vékony. Egyszerűen nem bírom ebben a testben (és nem akarok nemet váltani sem) csak mintha test nélkül jobban lennék, ki akarok törni ebből és nem tudnék sehogy, úgy érzem, hogy az öngyilkosság sem megoldás, de így meg szenvedek. Szenvedek, hogy magam látom a tükörben, szenvedek, hogy erre a testre kell ruhát vennem, szenvedek, hogy elmennek mellettem az emberek, vagy ha hozzám érnek, vagy rám néznek.

Miért? Mit csinálhatnék, hogy ne keserítsem meg a saját életem?



2023. febr. 4. 23:10
 1/4 Csabi34 ***** válasza:
89%

Testdiszmorfiás zavarod van,egy testképpel kapcsolatos mentális betegség, pszichológus segíthet.


[link]

2023. febr. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
igazából, teljesen elégedett vagyok a testemmel esztétikai értelemben, úgyhogy kétlem, hogy testdiszmormorfiás zavar állna a háttérben, de éppen nem kizárt, nem tudom...
2023. febr. 5. 01:48
 3/4 anonim ***** válasza:
Pszichológushoz kéne menni...
2023. febr. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Csabi34 ***** válasza:
78%

De mindenképpen testképpel kapcsolatos mentális betegséged van, az a lényeg, hogy a tested nem a valóságnak megfelelő módon látod, ahogy írtad:"Szenvedek, hogy magam látom a tükörben, szenvedek, hogy erre a testre kell ruhát vennem." Ez mindenképpen abnormális dolog, egy egészséges pszichével rendelkező ember ilyet nem gondol a testéről. Nem az esztétika vagy nem esztétika a lényeg, hanem az, hogy ez nem normális.


Ez az irreális testképed okozza benned a szorongást és a fóbiáid is. Ez egyedi személyiségedtől függően okozhat stresszt, depressziót, attól függ mennyire erős megküzdési stratégiákkal rendelkezel. Nem biztos, hogy egyedül ki tudsz gyógyulni ebből, semmit nem veszítesz, ha elmész egy pszichológushoz. Ha ez elhatalmasodik rajtad, akkor már lehet, hogy gyógyszerekkel sem fogsz tudni kigyógyulni és lehet kialakulnak mellé fóbiás kényszerbetegségek vagy más pszichiátria betegségek is.

2023. febr. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!