Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudok aludni,ha...

Miért nem tudok aludni,ha egész nap hullafáradt vagyok?

Figyelt kérdés
A szervezetem kívánja az alvást, álmos is vagyok,de mégsem megy,csak forgolódok. Ez így nagyon nincs rendben,mert a kialvatlanság az egész életet tönkreteszi és pszichózist okoz.

2023. febr. 6. 14:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
Próbálkozz valami természetes altatóval, hátha.
2023. febr. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%

Sportolsz? Mozgáshiánnyal ez simán előfordulhat... a fárdékonyság is, és az is, hogy nem alszol olyan jól.

Magnéziumot szokták még egyébként tanácsolni ilyenkor.

2023. febr. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%
Lehet mellékvese kimerültség. Az is így nyilvánul meg.
2023. febr. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%
14 hónapja vagyok ebben, már mentálisan is kivagyok. Sajnos akinek komoly az alvászavara annak a magnézium, macskagyökér és társai semmit nem érnek.
2023. febr. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
Be kő bas...ni 🍺🥴🍻🥂🍾🍷
2023. febr. 7. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Mozgás nap közben, pláne friss levegőn tényleg segít az elalvásban, ahogy a sötét is, tán túl sok fény ér, miközben megpróbálsz elaludni, illetve a banánról olvastam, hogy van benne valami, ami segít elaludni, vagy csak átaludni az éjszakát, szóval napi rendszeres banánfogyasztás is segíthet.


Ezeken kívül tán túl stresszeled magad és nem tudsz ellazulni, lehet? Relaxációs tréning is segíthet, jóga vagy jógás gyakorlatok, tán van külön elalvás segítő is, érdemes rákeresni. Hálasorolás a tíz ujjadra, én ráadásul még fel is szoktam osztani öt-ötre embernek és a sorsnak/Istennek, amiért épp hálás vagy. Ha konkrétan frusztrál valami vagy feszült vagy, tán nem is tudod, miért, légzőgyakorlatok is segíthetnek, hogy figyeled és kontrollálod a légzésedet, vagy konkrétan meditálsz. Azt a jógaórán tanult feladatot is szoktam alkalmazni, ha nagyon feszültnek érzem magam, hogy háton fekve fölfelé néző tenyerekkel nagy levegőt vevés után minden izmomat összeszorítom tiszta erőből, ökölbe fordult kézzel is végigpásztázva gondolatban az egész testemet, hogy biztos, hogy tényleg minden izmomat befeszítettem-e, szorítom tiszta erőből, amíg csak bírom, aztán kiengedem a levegőt, ezt háromszor, nekem mindegyik egyre erősebb, ezután mindig elalszom azonnal.


Ja, és a fogyasztás: négy-hat órával elalvásod előtt NE fogyassz cukros, kakaós, sós, tojásos, kólás, kávés, sima fekete teás semmit, mivel ezek mind ébresztősek és a képernyőhasználatot se alvás előtt közvetlenül hagyd abba, hiszen az is ébren tart.


Remélem, tudtam segíteni.


Ajánlom még Horváth Ágnes alvástrénert és mindfulness oktatót, neki konkrétan ez lett a szakmája, hogy segítsen az alvásproblémákban, keress rá!

2023. márc. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 NTBS ***** válasza:
82%
Alvás előtt kapcsold ki a külvilágot és a kütyüket.
2023. márc. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%
Fizikailag is fáradj el, akkor jobban tudsz aludni.
2023. márc. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
68%
Okozhatja stressz, munka, suli, magánéleti problémák (párkapcsolat, család stb). Próbáld meg elalvás előtt két-három órával letenni az összes elektronikai eszközt mert pörgetik az agyat és megnehezíthetik az elalvást. Alakíts ki egy kis esti rutint (ha eddig nem volt), igyál teát, olvass könyvet, újságot bármit amit szeretsz. De ne kezdj el vényes altatót szedni ha nem muszáj mert nagyon nehéz róla lejönni és ha leteszed még erősebben jöhetnek vissza a tüneteid mint előtte (tapasztalat). Plusz ha kevesebb kávét, energiaitalt iszol az is segíthet pl. délután már két eszpresszónál többet ne nagyon igyál. Ha nem javulnak a tüneteid sztem keress fel egy szakembert mert a tartós kialvatlanság komolyabb egészségügyi tünetekhez is vezethet hosszútávon.
2023. ápr. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Kiegészítés előző amúgy teljesen korrekt válaszához: négy órával alvás előtt teából csak nyugi teát, altatósat, ne feketét vagy zöldet és semmilyen kávét, kakaót, csokit, cukrot, energiaitalt, mert ezek mind ébresztősek!
2023. ápr. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!