Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudok aludni,ha...

Miért nem tudok aludni,ha egész nap hullafáradt vagyok?

Figyelt kérdés
A szervezetem kívánja az alvást, álmos is vagyok,de mégsem megy,csak forgolódok. Ez így nagyon nincs rendben,mert a kialvatlanság az egész életet tönkreteszi és pszichózist okoz.

2023. febr. 6. 14:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
5%

beveszel 7mg mirtazapine-t es ugy kbszodsz hogy inni sem fogsz 2 napig mert nem lesz erod.


Utana johet zolpidem/ezopiclone


kovetheti a hydroxizine azt


majd 75mg quetiapine


olyanokat fogsz aludni hogy 10 evig nem kell majd.

2023. júl. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
80%

A kimerultseg fel is tud porgetni, zakatol a sziv pl.

De a leggyakoribb, mikor az ember tudja, hogy muszaj aludni, de az agyat mar az alvaszavaros kuszkodessel asszocialja.

Allitolag jobb ilyenkor kicdit felkelni, vagy olvasni, rejtenyt fejteni.

Nalam valahogy sikerult megtorni ezt a sorozatot, hogy forgolodom. Fulhallgatoval a telefonrol hangoskonyvet, radiojatekot hallgatok. Olyanokat, amiket kellemes hallgatni, de igazabol unom. Es vagy belealszom, vagy kikapcsolom, mikor erzem, mar mashol jarok.

2023. júl. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
80%

Nekem a kamillatea segített.

Én nem hittem egyébként benne, de amikor mégis működött, utánaolvastam, és a kutatások szerint az apigenin tartalma az, ami segít megnyugodni és nekem nem csak elaludni segített, hanem az átalvásban is, mert voltak ezzel gondjaim, allandóan megébredtem éjjel. Mondjuk ez akkor volt, amikor épp hipomán voltam és annyira pörögtem, hogy nem ment az alvás.

A macskagyökér nekem nem segített előtte, sőt, volt, hogy mellé még melatonint, magnéziumot is vettem be, de csak azt értem el, hogy aznap éjjel nem is aludtam egyáltalán.

A relaxálást elalvás előtt én is javaslom, sikerült néha belealudnom.

Amúgy mióta nem tudsz aludni? Ez korabban is előfordult? Vagy rendszeresen van pár ilyen napod?

2023. júl. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
67%
TV durván lehalkítva, kb annyira hogy szóljon, de ne értsd mit mondanak. Én arra nagyon be tudok aludni.Persze időzítővel! Hagngos reklám is átvészelhető így, nem riaszt fel.
2023. júl. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
67%
Ha semmi sem segít, akkor alvásvizsgálatra kérj időpontot.
2023. júl. 19. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
67%
A magas pulzus is akadályozhatja az elalvást. Nem vagy nagyon stresszes?
2023. nov. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
sajnos az vagyok,de van rá okom
2023. nov. 8. 08:00
 18/18 anonim ***** válasza:
Relaxációs tréninget tanuld meg, megnyugtatni magadat, biztos netről is megtanulható, és/vagy jógázz, ott is vannak ilyen önnyugtatós meditációk, stressz ide vagy oda!
2023. nov. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!