Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire gyakori az, hogy a...

Mennyire gyakori az, hogy a férfi páciens szerelmes lesz a pszichológusnőjébe a terápia alatt? Hallottatok már ilyenről, esetleg éltétek-e át?

Figyelt kérdés

2023. febr. 7. 16:54
 1/8 anonim ***** válasza:
22%

Alapból nem megyek ellenkező nemű pszichológushoz, mert úgysem értene meg.

L

2023. febr. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
József Attila
2023. febr. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Elég gyakori, nemtől függetlenül. Az ilyen emberek annyira kivannak égve,hogy ha kapnak egy kis törődés morzsát komolyan elkezdenek ragaszkodni az illetőhöz. A gond ott van ha a páciens magának generál tüneteket, hogy tovább vehessen részt a terápiában és ezt a pszihológus nem veszi észre.
2023. febr. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyakori.
2023. febr. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy jól ismert jelenség, neve is van: áttétel. De ez nem egy valós szerelem, persze nyilván a kliens annak éli meg, mint minden szerelemnél. Szerintem is alapvető azonos nemű terapeutához menni, mert egy csomó berögzült mintánk és hozzáállásunk van az ellentétes nemmel kapcsolatban, ami a háttérben lassítja a munkát. Vagy épp teljesen aláássa.
2023. febr. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

Nokent ferfihez jartam, nagyjabol egyidosek voltunk, es meg a nekem jokepu ferfiak koze is tartozott. Nem lettem szerelmes bele :) de teny, hogy kotodtem hozza, es egy idoben mindent vele beszeltem meg.

Reagalva a korabbi felvetesekre:

Nekem egy ismerosom ajanlotta ot, meglepodtem, hogy ferfit javasolt, de akkoriban annyira melyen voltam, hogy nem volt erom mast keresni. Hasonlo felelmeim voltak, mint az 1-es valaszolonak: o ferfi, nem fogja megerteni a mergezo kapcsolatomat, sot, majd a ferfi partjara fog allni. Semmi ilyen nem tortent, mindvegig objektiv maradt. Konnyeden beszelt a noi temakrol is. Amikor nehezebben beszeltem valamirol, arrol egy nonek is nehezen beszeltem volna.

Nekem jo volt igy, nagyon sokat segitett. Nem valtanek nore.

2023. febr. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%
Indulatáttételnek hívják. Gyakorinak mondható. Főként a pszichológiában. De, más területen is előfordul.
2023. febr. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%

Egy hölgyhöz jártam (54ff vagyok) aki kb 12 - 15 évvel volt fiatalabb. 3 alkalom után éreztem, hogy nem tud mit kezdeni velem, halandzsa számomra az egész. Ahhoz hasonló volt rám a hatása, mint amikor mondjuk a forró levesre rászoltsz

-hülj le mert éhes vagyok

Mint nő viszont nagyon tetszett. De idegen maradt a beszélgetéseink alatt, tehát csak optikai vonzalom maradt a részemről. Majd ismét egy hölgy következett. Ez 5 alkalom volt. Vonzalom nem alakult ki. Optikailag sem. Jó volt, segített ténylegesen, viszont anyagilag nem szerettem volna tovább finanszírozni ezt a lehetőséget, mert sokkal drágább volt mint az átlag agykurkászok.

jan. 28. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!