Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan küzdjem le ezeket az...

Hogyan küzdjem le ezeket az állandó borzalmas negatív gondolatokat (főképp utazások előtt)?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek.


Van egy fóbiám, névszerint disztichifóbia ami félelem a balesetektől, attól hogy valami rossz biztos fog történni, vagy autóbaleset vagy valami más és meghalok. De nem csak magammal vagyok így, hanem mással is. Pl ha a szüleim nem érnek haza percre pontosan időben és nem válaszolnak megesz az ideg, és állandóan arra gondolok hogy mivan ha balesetük volt és már nincsenek? Állandóan ezek a gondolatok járnak a fejemben és már megőrülök. Holnap utazok el messze a barátnőmmel, csak ezen kattog az agyam hogy valami történni fog.. Főleg miután olvastam itt, hogy vigyázzak, mert könnyen bevonzom. Kicsit sem nyugtatott meg :D


Valami tipp esetleg?🥺


20/L



2023. febr. 7. 20:37
 1/2 anonim ***** válasza:
55%

A figyelem elterelése talán segíthet. Azt neked kell kitalálni, hogy mi az, ami nagyon ki tud kapcsolni. Én pl borzasztóan tériszonyos vagyok. Egy sima gyalogtúrán is képes vagyok egy meredekebb dombon bepánikolni. Egyszer egy lefelé ereszkedésnél pont csörgött a telefonom. Nagyjából végig beszéltem, amíg lejöttünk. Lent jegyezte meg a férjem, hogy úgy látszik telefonálnom kell közben, mert észre sem vettem, hogy min jöttünk le. Neked ott lesz a barátnőd, beszélgessetek. Remélhetőleg van olyan téma, ami leköt😀

Az olvasás vagy valami olyasmi hallgatása, ami leköt az segíthet. Hangoskönyv, kabaré, podcast, bármi, ami figyelmet igényel.

2023. febr. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nem értem miért lett lehúzva a válasz. Jó ötlet elterelni a gondolataidat. És nem vonzod be. Ugyan már! Ilyet is csak egy buta ember mond annak, aki eleve fél. Koncentrálj arra hogy miért lesz jó az út. Dicséretes egyébként hogy a félelmed ellenére utazol. Erős vagy és bátor. Gondolom jól sikerült a program, minden rendben volt. Ebből tudsz egy következő útra erőt meríteni. Élvezz ki minden lehetőséget, így van értelme az életnek 😉
2023. márc. 5. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!