Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen oka lehet annak, hogy...

Milyen oka lehet annak, hogy folyamatosan szomorú vagyok, valamint szüntelen negatív gondolatoktól szenvedek?

Figyelt kérdés

Ébredéstől elalvásig nem hogy boldogtalan, mert az legalább semleges állapot lenne, ha én kifejezetten szomorú vagyok. Megállás nélkül negatív gondolatok kínoznak a múltból, emberekkel kapcsolatban, magamról, stb. A leggyakoribb érzelem számomra a bűntudat, megbánás, csalódottság, "kevés vagyok érzet", félelem. Ez kihat a párkapcsolatomra, a szüleimre, a barátaimra. Valóban nehéz múltam volt több mentális betegséggel, családi traumákkal és egy ideig barátaim sem voltak és egy csúnya szakításon is túl voltam, de sosem volt ennyire rossz a helyzet. Mindig tudtam 2-3 napig boldog lenni, mielőtt jött egy rossz nap. Most, ha már egy percre is van időm a fejemben lenni, akkor borzalmasan érzem magam. Szorongok. Próbáltam elterelni hangos zenével, olvasással, sporttal. Nem szűnnek a gondolatok és az érzelmek. Csak addig érzem magam elviselhetően, amíg többen vannak körülöttem, pl egy baráti társaság, esetleg sátorozás, házi buli, stb közben, miközben beszélnek hozzám, lefoglalnak. Nem, ebből nem az következik, hogy unatkozom. Ha elvagyok és szórakoztatom magam, mondjuk múlt héten neki álltam egy komolyabb rajznak, akkor is. Ha a párommal vagyunk ketten, akkor is. Valóban csak a "zajos társaság" szakít ki és néha még az sem, időnként még akkor is érzem, hogy nem stimmel valami.

Fogalmam sincs, mi lehet ez az egész, de nincs egy pozitív érzés sem már bennem, pedig igyekszem pozitív dolgokat cselekedni, másoknak segíteni, másoknak adni, időt tölteni velük, még magamat is el szoktam vinni kávézni.

Nem tudom, hogy van e ebből kiút, mert sajnos csak egyet látok.


2022. szept. 11. 17:17
 1/4 anonim ***** válasza:
47%

Drága Barátom!



Köszönöm, hogy olvasod ezt. Jelenleg kicsit összeszedetlen a mondandóm, mert csak így hirtelen megláttam és belevetettem magam az írásba, mivel egy szükségben lévő sosrstársnak látlak. Nem is olyan rég én is pontosan ilyen voltam, csak kb. szinte egész életemben. A gyerekkorom meg annyira sötét, hogy szinte nem is emlékszek semmire. Vagy legalábbis eléggé hasonló helyzetben voltam. Ugye, mint sajnos ma nagyon sok helyen nálam is először a gyerekkor szedett szét, aztán a brutálisan súlyos depresszió. De ugye még én is ártottam az egészségemnek egy jó nagy lapáttal, amire törvényszerűen jön a következmény. És erről nem az Úr tehet, hanem a mi saját meggondolatlan döntéseink... Fent voltam teljes éjszakákat és még tovább, kockultam rengeteget, bár én vegetáriánus voltam akkor is, de rengeteg csokit ettem, hamburgert, pizzát, zabáltam... sok sajtot is ettem (ez nem is alkalmas tápláléknak)... ja és semmi zöldség gyümölcs, még vizet se ittam, csak üdítőket, ezt vagy fél évig csináltam.. (gondolhatod, hogy mennyire ködös volt az agyam)... sokszor illetlen videókat néztem... Ennek tetejére a depresszióm miatt még fürdeni se mentem ki jó sokáig, a testem tele lett piros izékkel, már ezért is depis lettem, hogy lesz így társam, ezért is depis lettem, ez egy öngerjesztő folyamat... De végül, csak sikerült kilábalnom belőle. Én az Úr segítségével jöttem ki belőle, csakis így lehet! Ő mutatta meg az utat nekem! :) Leírta az Ő szent Igéjében és a bizonyságtételekben, hogy mi az egészséges az embernek, mert Ő a legjobbat akarja Neked és nekem is! :) Pl. itt olvashatsz bizonyságtételeket ( [link] Nagyon nagyon sok valóban hasznos tanács van benne. Neked főként az egészség kategóriából javaslom az olvasmányokat. A Bibliát, pedig tudod, hogy hol találod meg, de azért beillesztem ide :) ( [link] . Ott is egyértelmüen az lett adva étrendnek teremtéskor az Édenben, ami a legjobb neki. Először is nagyon fontos, az étkezés. Vegetáriánus étkezés, de még jobb a vegán. A mértékletesség rendkívül fontos. Nem csak evésben, de alvásban, munkában... mindenben is. A rendszeres testmozgás nagyon fontos. El kell kerülni azokat az ártalmas bulikat, amelyek tönkreteszik az embert. Időben kell lefeküdni. No alkohol, no cigi, no ártalmas dolgok!! Mindig vidám elme! Drága Barátom, én nem gondoltam volna, hogy ide visszakapaszkodok, ahol most vagyok, de az Úr annyira szeret és jó és kegyelmes hozzám, hogy csak hálás lehetek Neki mindenért! :) Te is bízz Őbenne. Tegyél erőfeszítéseket magadért és kérd az Urat, hogy áldja meg igyekezetedet. Ő biztosan megsegíti a Benne bízókat. De ha nem teszünk semmit, nem is várhatunk áldást! A vidám elme jó orvosságul szolgál; a szomorú lélek pedig megszáraztja a csontokat.(Példabeszédek 17:22) Fordítsd az arcod a nap felé és az árnyék a hátad mögé kerül. (Ezt nagynénémtől hallottam) Bízzál az Úrban, rólad Ő meg nem feledkezik, sorsod sötétlő árnya közt, szent arca rejtezik. (Ez egy ének dalszövege) A legjobb, ha teljesen megtérünk!!! :) Légy erős kedves Barátom! :) Légy erős! :) Imádkozok érted! :) a és egy szem gyógyszert nem szedtem be, csak nézd meg a mellékhatásait, egyből esetleg kigyógyulsz, mert a szervezeted tudott győzni, helyette ott van 10 potenciális betegség... kell ez nekünk...? E világban mely csalárd, boldogságot nem találsz, jöjj Jézushoz, higyj Benne, s béke vonul szívedbe! (egy énekből) :)

2022. szept. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%
Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen. (János 3:16)
2022. szept. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Add át a szívedet Jézusnak

Megtisztítja, meggyógyítja

S betölti Szelleme életed

S meggyőzöd ön-ön magad.


Mondd mire vársz,

Mondd merre jársz,

Hogy Jézus szavára meg nem állsz.

Lejár a kegyidő oly hamar

Ó lélek siess haza.


Add át a szívedet Jézusnak

Boldog lehet az életed

Ne szolgálj rabul a bűnödnek

Boldoggá csak Ő tehet.


Add át a szívedet Jézusnak

Hisz elmúló az életed.

Elfogynak napjaid s a világ

Meglátod semmit sem ád.



Ha valódi örömre vágysz, valódi boldogságra vágysz, ezt egyedül Jézusnál találhatod meg! :) Ő biztosan segít Neked, ha Belé helyezed a bizalmadat! :) Ő a legjobbat akarja neked! :) Ő pontosan tudja mire van szükségünk! :) Merjük hát Reá bízni magunkat! :) Ez természetesen rám is vonatkozik!!!

2022. szept. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
47%
Depressziónak hívják. Van belőle kiút, nem kell a hangulatodnak meghatározni az életedet. Szakember, vagy esetleg lehet, hogy egy kiadós beszélgetés is segít a problémáidról valakivel, akiben megbízol. Biztos, hogy nem magától alakultak ki ezek a tünetek nálad, biztos van valami ami nyomja a lelked.
2022. szept. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!