Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális ha ebben a helyzetben...

Normális ha ebben a helyzetben szétszed a depresszió?

Figyelt kérdés

Jogász vagyok. Túléltem 5 évet az egyetemen, mire kiderült hogy ebben a szakmában ha nincs a rokonban kisebb-nagyobb oligarcha, a maximum kereset amit el lehet érni 300-350 bruttónál megáll a túlképzés miatt. Az összes családtagom, haverom LÉNYEGESEN többet keres ennél, családi ebédeken én vagyok a nevetség tárgya.


Jártam én már cégnél, kormányhivatalban, önkormányzatnál, ügyvédi irodában, a legjobb fizum is 350 volt bruttóban. Szégyen...


Úgy érzem az 5 év egyetem egy börtön volt. Most mozdonyvezetőnek tervezek jelentkezni, mert ott is egyetem nélkül 14-15 hónap képzés után a kétszeresét lehet nettóban hazavinni az átlag jogász bruttónak.


Most viszont állás nélkül vagyok már lassan 4 hónapja. Itthon ülök egész nap, és szétvet a depresszió. Úgy érzem az életem tönkrement, hogy 5 év lényegében egy börtön volt, és csak elvett az életemből. Nap mint nap lehúz a mély sötétség a testemben. Nehezen veszek levegőt, és ok nélkül is letört vagyok egész nap. Kisiklottam.


Hiába az enyém a világ összes szabadideje most, hiába támogatja a családom hogy itthon üljek hónapokig, én olyan szinten depressziós vagyok hogy nehéz szavakba önteni. Nem ezért tanultam. Nem ezért lettem summa cum laude diplomájú jogász. Hiába minden.



#depresszió #magyarországonrohadtszarjogásznaklenni
2023. febr. 8. 14:00
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

"mire kiderült hogy ebben a szakmában ha nincs a rokonban kisebb-nagyobb oligarcha, a maximum kereset amit el lehet érni 300-350 bruttónál megáll a túlképzés miatt."


Ez már nem igaz, innentől kezdve pedig értelmetlen a kérdés többi része is.

2023. febr. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz vmi idegen nyelven? Elismerteted a diplomádat és tudnál kinn dolgozni jogászként.
2023. febr. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
mondok rosszabbat engem kirúgtak és utána eltörtem a kezem(fizikai munkát végeztem)és 5hónapja vagyok itthon munka nélkül.Tudom mit érzel,de fel a fejjel
2023. febr. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
az meg hogy nevetség tárgya vagy ez nevetséges,miért nem támogatnak valamerre??😄3as voltam
2023. febr. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Itt a családoddal meg a barátaiddal is baj lehet,értelmes ember nem néz le mást azért,mert az kevesebbet keres nála.Őket szard le.Azt döntsd el,hogy jogászként valóban túl sokat kell-e dolgozni azért a 350 bruttóért és ezért nem éri meg,vagy inkább a környezeted véleménye a mérvadó az anyagiak tekintetében.
2023. febr. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Informatikusok és mérnökök társaságában elég nehézkes a mérce..


Egyik rokonom a Bosch-ban sorvezető érettségivel, és 2x keres többet mint amennyit én kerestem önkormányzatnál. Nem is kell infósnak vagy mérnöknek lenni.. Ezért tanul az ember. Volt önkormányzat ahova bruttó 220 !!!!-ért akartak felvenni. Ennyit ér a jogászság...


Persze ha valaki lehúz 20-30 évet a közigazgatásban annak nyitva áll a bruttó 450 körüli fizetés, de ember...


Sajnos nem vettem komolyan a túlképzést amikor egyetemre jelentkeztem. Sajnos engem megtört ez az 5 év, azt hittem lesz a végén valami de kiderült hogy büfé szakma. Azok az évfolyamtársaim akiknek repülőtértulaj, polgármester, bíró vagy cégmágnás volt a szülője persze befutottak. Volt aki full 2-essel végzett, és most ügyész. Na ez a nem mindegy...


Nem sajnálom én a pénzt senkitől. Jó, hogy megtalálták a maguk számításait.


Azt sajnálom hogy ennyire vittem. Hogy amikor pályaválasztás előtt álltam nem néztem jobban utána a dolgoknak.

2023. febr. 8. 17:30
 7/8 anonim ***** válasza:
51%

tényleg nehézkes, én egyszerű rakodómunkásként kerestem 400 nettó felett(21 ezer.volt a napi pénz,persze borítékolós)és nap végére volt aki beájult olyan nehéz fizikai munka volt.

De a mostani helyemen is 300felett keresek csak sokkal kíméletesebb.Most vagy te találtál ilyen szarul fizető állásokat(ezt a jogász dolgot úgy tűnik el kell engedned ha pénz kell)vagy ebben a munkakorben té yleg így lehet kezdőként elhelyezkedni..

2023. febr. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
De azt ugye tudod, hogy te még "csak" jogász vagy? Meg kellene csinálni a gyakorlati időszakot, leszakvizsgázni, és utána fogsz igazán jól keresni.
2023. febr. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!