Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Éjszakai pánikroham? Van...

Éjszakai pánikroham? Van ennek a jelenségnek valami neve, tapasztalt valaki hasonlót?

Figyelt kérdés

Az alább leírtakon kívül nincs semmilyen mentális gondom, alapvetően nem tartom magam szorongósnak. Soha nem volt ébren pánikrohamom se semmi hasonló. Nem félek a sötétben, se a zárt helyeken.


Viszont van hogy éjszaka valahogy félig felébredek és teljesen zavart vagyok, halálfélelmem van, nem tudom hol vagyok, klausztrofób érzésem van stb. Általában erről ráadásul csak olyan villanásszerű emlékeim vannak másnap, mintha álmodtam volna. (Biztosan nem álom volt, mert találok nyomokat a lakásban hogy mászkáltam)


Nem sokszor fordult elő eddig, viszont nagyon nyugtalanít, a legutóbbi alkalommal pl emlékszem hogy azt éreztem hogy bezártak egy vaksötét helyre és nem tudok kijutni, mintha egy rossz álom lett volna, reggel pedig felhúzva találtam a redőnyt és elpakoltam a cuccokat az ablakpárkányból, nem is tudom mi lett volna ha végül tényleg megpróbálok az ablakon át menekülni…

Ilyenkor egyáltalán nem vagyok magamnál, nem vagyok ébren, semmiféle racionális gondolkozásra nem vagyok képes, nem segít hogy mellettem van a telefonom és tudnék világítani pl. De amennyire én tudom ez nem is alvajárás mert arról nincs emléke az embernek és inkább rutinfeladatokat csinál.


A helyzet sokkal rosszabb tud lenni ha nem otthon alszom, de előfordult már otthon is. Egész kisgyerekkorom óta vannak halvány emlékeim ilyen eseményekről, de eddig soha nem volt annyira ijesztő mint a legutóbbi ablakos eset.

Nincsenek súlyos traumáim, vagy ilyesmi. Most 29 éves vagyok, az általános egészségi állapotom jó.


Fogalmam sincs ezzel mit kezdhetnék, hogyan deríthetnék ki többet, hogyan akadályozhatnám meg, mielőtt valami hülyeséget csinálnék. Merre indulhatnék ezzel a problémámmal, egyáltalán mi ez?


Van valakinek tapasztalata hasonlóval?


2023. febr. 13. 11:21
 1/1 anonim ***** válasza:
49%

Üsd be, hogy alváscentrum. Pont ilyenekkel foglalkoznak.

Amúgy teljesen pitiáner okoktól (úgy tekeredsz bele álmodban a takaródba, hogy nem bírsz megmozdulni, az agyad pedig komoly életveszélyként értelmezi) a komolyabb feldolgozatlan (esetleg elnyomott) traumáig bármi lehet, ha a szervi okokat kivizsgálták.

2023. febr. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!