Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez a depresszió jele?

Ez a depresszió jele?

Figyelt kérdés
23 éves nő vagyok. Röviden: a családom rendezett, nem lehet rá panaszom, de nem voltam az intézményekben különösebben népszerű. Szerethető karakternek látnak az emberek. Voltak hosszabb párkapcsolataim is. 19 évesen az érettségi után mély depresszióba estem, nagyon szerettem volna meghalni. De sose próbálkoztam. 1 évig tartott a depresszióm, pszichológus havonta látott. Aztán azt hittem a szakmámban fogok dolgozni, imádtam kitanulni. De nem jött össze. Tanultam munka mellett másikat. Külön költöztem. Átmentem egy csomó szarságon. És most itt vagyok, szeretnék teherbe esni de nem megy. 2 hónapja érzem megint hogy meg akarok halni, lassan mindennap, de az éltet hogy talán ez a hónap sikerül baba ügyben. Vagy a következő. Mindenáron szeretnék anya lenni. Nőgyógyász azt mondta semmi bajom, teherbe eshetek. Egyébként sokat viccelődök, jó napjaim vannak, mégis elkap az érzés hogy szivesen meghalnék. Hormonszintemmel sincs gond, vitaminokat is szedek. Aki volt már hasonló helyzetben... mit tegyek?
2023. febr. 14. 02:51
 1/2 A kérdező kommentje:
A párom szeret, én is őt, ezért gondolom időnként azt hogy jobb lenne neki ha nem lennék. Nem akarom megfosztani a családtól, én is akarom, de nem esek teherbe fél éve.
2023. febr. 14. 03:21
 2/2 anonim ***** válasza:
Figyi ne görcsölj rá erre, mert a stressz befolyásolhatja a teherbeesést, ha megnyugszol és kiegyensúlyozott tudsz lenni, akkor sikerülhet! A szervezet úgy van kitalálva, hogy stresszes időszakban pl anno háborúban is, kevesebb gyerek született, mert "tudja" hogy a stressz egy veszélyhelyzet miatt van, ami nem alkalmas a szülésre, gyereknek világra jövetelére. Biztonságosabb azaz nyugodt időszakban sokkal több a szülés. És mivel a párod szeret, pont hogy szüksége van rád! És veled akar lenni, nem nélküled! Jó napjaid is vannak!Ezek éltessenek, erre gondolj!
2023. febr. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!