Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szülés utáni depresszióból...

Szülés utáni depresszióból ugye ki lehet lábalni? Segítséggel vagy anélkül sikerült? Illetve mennyi idő alatt?

Figyelt kérdés

2 hónapos babával vagyok itthon, és 2 hete kezdődött ez az állapot szorongással. Azóta sem alszok jól, étvágyam sem a régi. Nem jövök rá, hogy mi történt… a gyermekem nagyon jó baba:)

A terhességem alatt nagyon boldog voltam, úgyhogy erre nem számítottam:( Minden vágyam, hogy a régi legyek, újra normálisnak érezzem magam, birkózók vele nagyon!

Volt vagy van valaki ilyen helyzetben? Hogy küzdöttétek le? Ugye lehet ezen segíteni, és nem maradok így? Köszönöm, ha írtok pozitív történeteket!


2023. febr. 10. 10:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt történik, hogy picit megborul a hormonháztartás. Azok a boldogság hormonok amik terhesség alatt dübörögnek, szülés után leállnak/csökkennek.

Erre jön a fáradtság, esetleg aggódás, feszültség. És a magány ha apa meg egész nap dolgozik.

Természetesen meggyógyul/elmúlik. Magától is tud rendeződni, de szabad rásegíteni. Bátran kérj segítséget, védőnők, orvosok is jól ismerik ezt, baby blues a neve.

Házilag jót tesz minden kellemes tevékenység, nyugis/vidám filmek, zenék, könyvek, hobbik, séta a napon, pihenés, stb.

Szabad felhívni barátnőt is kicsit pletykálkodni, nevetni, kávézni.

2023. febr. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia! Szerintem ez nagyon sok mindenkinél jelentkezik, viszont kevesen ismerik fel.

Pszichológust is nyugodtan megkereshetsz vele, akár egy beszélgetésre. (Nem ciki!!) a lényeg hogy jobban legyél és boldog legyen az otthon töltött idő a kisbabáddal. az is jó lehet ha legjobb baráttőddel, anyukáddal beszélsz róla. Próbálj olyan környezetet teremteni amitől jobb kedved lesz, hallgasd meg a kedvenc zenéidet, sétálj a picivel ha jó idő van. Esetleg egy otthoni tornát elkezdeni (nekem ez segített sokat, nehezen fogadtam el a testem változásait) vagy egy régi hobbit újra elkezdeni.

Kerüld a negatív embereket. És próbáld úgy osztani az időt hogy egy kicsi jusson csak neked. (Nehéz de megoldható)

Remélem jobban leszel!

2023. febr. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon kedvesek vagytok, köszönöm! Sokat segít, hogy nem vagyok ezzel egyedül. Nem hagyom, hogy eluralkodjon rajtam, nagyokat sétálunk, talán újra tudok olvasni is…

Közben rájöttem, az is bánt, hogy lelkifurdalásom van, mert sokszor eszembe jut a régi életem, hogy ki voltam, és most talán lassan megy megtalálni magam Anyaként otthon.

2023. febr. 10. 12:01
 4/4 picihasim válasza:
Kérj segítséget. Beszélgess egy pszichológussal vagy pszichiáterrel. El fog múlni és nem vagy egyedül.
2023. márc. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!