Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen mentális betegségeket...

Milyen mentális betegségeket okozhat az egyedüllét?

Figyelt kérdés
Túl sokat vagyok egyedül, egészen kiskorom óta. De nagyon szeretem a magányt, kerülöm a társaságot ahogy csak lehet. Azonban egy ideje felfigyeltem arra, hogy kezdek kicsit más lenni. Nyomott, és depressziós. Ez köthető a folyamatos egyedülléthez?

2023. febr. 15. 09:34
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

Szociális fóbia, agorafóbia, depresszió, avoidant, dependens személyiségzavar, pánikbetegség


Nem mondom, hogy ha, akkor jellegű a kapcsolat, de el tudom képzelni, hogy ezen állapotok erre is visszavezethetők

2023. febr. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ezek egyáltalán nem hangzanak jól…Ezeket lassú léptekkel kitudom kerülni ha újra társaságba megyek?
2023. febr. 15. 10:08
 3/6 anonim ***** válasza:
36%
Van, aki kimondottan szeret egyedül lenni. Én is ilyen vagyok. Befelé forduló, elmélkedő ember. Ilyen a habitusod. Soha ne hasonlítsad magad másokhoz, mert csak a felszínt látod. Más ritmusban élsz. Nincs ezzel semmi baj. Arra, fölösleges gondolni, hogy a későbbiekben miféle gondokkal járhat ez a dolog. A nyüzsgő, folyton zizegő embert is elütheti az autó. Lehet beteg stb. Csak, ők ezen nem agyalnak annyit.
2023. febr. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%

Csak fokozatosan... Találd meg a optimális arányt.

Azért az sem mindegy, mióta vagy elzárva mindenkitől, mi váltotta ki és persz az sem lényegtelen, mennyi idős vagy.

2023. febr. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm hármas, jól esett elolvasni. Véletlenül fél pontot adtam, pedig a zöldre nyomtam!


Négyes, húsz éves vagyok, és kb 6 éve vágtam el magam a külvilágtól egy “tragédia” után

2023. febr. 15. 10:34
 6/6 anonim ***** válasza:
64%
#5. A hármaska vagyok😄. A pontozás nem érdekel. Saját tapaszalataimmal igyekszek ,,segíteni", mivel saját példámból indulok ki. Voltam és vagyok is sokszor szar helyzetben. Depressziós és pánikbeteg vagyok. Hiába az egyetemi végzettség. Hosszú idő után ott kellett hagynom a munkahelyemet. Más irányba fordultam. Tanultam, 1 évre kiléptem a mókuskerékből. Már, így utólag máshogy látom a dolgokat.
2023. febr. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!