Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha szeretnék...

Mit tegyek, ha szeretnék gyógyszert szedni, de a pszichiáterem nem engedi?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő. Lassan másfél éve felkerestem egy pszichiátert, mert terápiára nem volt pénzém, de az állapotom olyan súlyos volt, hogy kellett a gyógyszeres segítség. Akkor azt javasolta a doktor, hogy amint lehet térjünk át a pszichoterápiára. Ez idővel megtörtént. A gyógyszert egyébként magamtól hagytam el, mert volt valami mellékhatása, ha jól emlékszem.


Az azóta eltelt másfél évben nem történt jelentős javulás az állapotomban, azonban mind a munkahelyen, mind a suliban ahova járok nem tudok teljesíteni. Állandóan hibázok, elfelejtek dolgokat, nincs erőm reggel felkelni, triviális dolgok nem jutnak eszembe. A lakásom tiszta kupi, hónapok óta nem mentem vissza a fogorvoshoz, és este 10ig használhatatlan vagyok.


Hónapok óta könyörgök a gyógyszerért, de mindig csak azt mondja, hogy majd a következő alkalommal. A héten szabit is vettem ki, de megint átvert, és nem kaptam semmit. Mit tegyek? Etikus ez egyáltalán? Elvileg "olyan szakaszba ért a terápia, ahol a gyógyszer hátráltatna", meg "pont most kezdtek el hatni a beszélgetések". Persze, csökken a szorongásom minden ülés után picit, de vissza is tér hamar, és a többi tünet ugyan úgy megmarad.


Keresnék mást, de a környékemen senki sincs.


2023. febr. 15. 10:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Érthető, ha nem akarja a nevét adni ahhoz, hogy mérgezd magad.

Szedtél gyógyszert, mégsem vagy még jól. Akkor mit várnál tőle? Pillanatnyi javulást?

2023. febr. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
42%
Nem gyógyszer kell neked, hanem éjszaka alvás, nappal meg fizikai munka!
2023. febr. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

A dokid jól tudja, hogy sok esetben csak tompítanak a gyógyszerek, így visszavetik a beteget a lelki munkában, és a TÉNYLEGES gyógyulásban, ezért akar lebeszélni róla.

Átmehetsz másik orvoshoz aki felír gyógyszert, de azt tudni kell, hogy ezek tényleg nem oldanak meg semmit, csak kémiai módon elnyomják a szorongást.

Lehet, hogy gyógyszer nélkül rendbejössz pár hét alatt, míg gyógyszerekkel elakadsz, leragadsz újra évekig.

Én a helyedben kitartanék. Manapság pont az a baj, hogy minden szarra azonnal nyugtatókat írnak, és az emberek is szeretik bekapkodni, ahelyett, hogy foglalkoznának a probléma valódi megoldásával.

De a döntés a tiéd..

2023. febr. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%
Hallgass az orvosra!
2023. febr. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
45%

Legtöbb gyógyszer kb semmire nem jó, csak tompitanak miközben függővé tesznek és egyre nagyobb adag kell egyre komolyabb elvonási tünetekkel, lásd "benzó függőség".


[link]

2023. febr. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
39%

Hidd el, hogy annak oka van, ha az orvos nem akar gyógyszert felírni. Nem vagyok orvos, de fiatal sem, ezért azt tanácsolom, hogy egyeztess a háziorvosoddal és esetleg említsd meg neki, hogy nem lenne-e célszerű beutalót adnia pszichológushoz.

Egy valamire nyomatékosan figyelmeztetlek, hogy csupán 1-2 látogatás NEM ELEGENDŐ nála, hiszen ez alatt még ki sem tudsz előtte nyilatkozni, kinyílni a lelkeddel. Sokan mondják, hogy ő csak kérdez. Persze! Azért kérdez, hogy belelásson a páciens lelkébe, problémájába!

(Csak mellékesen jegyzem meg, hogy a TB-s pszichológus is tud annyit, mint a privát, de a TB-s olcsóbb.)

2023. febr. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
44%

Nehéz kérdés. Ideális lenne gyógyszer nélkül megoldani a problémádat, ebben teljesen igaza van az orvosnak. Viszont ha jelenleg akkora a baj, hogy hamarosan kirúgnak a munkahelyről, mert nem vagy képes dolgozni, az ellehetetleníti a terápiát is.


A kérdés az, ki tudod-e húzni addig, míg a terápia tényleg igazán működni kezd? Ebből a szemszögből kéne átbeszélni a dolgokat az orvossal.

2023. febr. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A egészsége szerinte otnosabb a munkájánál, legroszabb esetben kiírja a doki táppénzre!


Egyébként is az kellene, hogy bírjon pihenni...

2023. febr. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Én sem vagyok a gyógyszer híve, de nincs értelme folyamatos öngyilkossági gondolatokkal otthon vergődni úgy, hogy közben elmegy mellettem az élet, és semmi nem javítja az állapotomat. Nagyon sokáig egyáltalán nem akartam semmit szedni, de amikor másfél év alatt sem javul semmi, akkor azért megfontolandó. Nagyon végletes azt gondolni, hogy soha nem tudnak segíteni az antidepresszánsok, és csak a gyógyszermaffia erőlteti őket. Ma is 9kor keltem fel, de még nem tudtam magam rávenni, hogy kikeljek az ágyból. Ennek így mi az értelme? A vérnyomásom az egekben, 25kgt híztam és szépen lassan épülök le. Az meg kifejezetten ostobaság, hogy az egészség fontosabb, mint a munka. Egyedül élek, nincs senki aki segítsen, ha netalántán munkanélkül maradok. Nincs félretett pénzem, ha kirúgnak akkor mihez fogok kezdeni? Egészségesen, dalolászva jelentkezek a legközelebbi hajléktalan szállón?
2023. febr. 15. 14:07
 10/13 A kérdező kommentje:
Ki tudom-e húzni amíg a terápia tényleg működni kezd? De meddig várjak, másfél év alatt nem kellett volna már "működnie"? Az a baj, hogy olyan tüneteim vannak, amik nagyon megnehezítik a gondolkodást, így kb lehetetlennek érzem, hogy haladjak bármit is a terápiában. Mióta nem szedek gyógyszert azóta 0 erőm van magamon dolgozni, csak szenvedek. Mi értelme van ennek?
2023. febr. 15. 14:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!