Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Volt már öngyilkossági kísérle...

Volt már öngyilkossági kísérletetek? Hogyan éltétek túl és hogyan fogadott titeket utána a családotok, szerettetek? Kivel találkoztatok először és mit mondott? Megoldódott az ami miatt meg akartatok halni?

Figyelt kérdés

2023. febr. 16. 11:04
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
úgy lehetne megelőzni, hogy kiadod magadból az elfojtott érzelmeket, ugyanis az ilyen jellegű cselekmény mögött érzelmi alapú elfojtások állnak.
2023. febr. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1

Ez igaz de sajnos nem tudom igazán kiadni, nincs kinek

2023. febr. 16. 11:26
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Én próbáltam. De nem mertem megtenni. Most felnőttként újra előjött. Elterveztem az egészet és azt, hogy hogyan titkoljam. De baràtom megtudta. Másnap elvitt orvoshoz, az azonnal a pszichiátriára küldött. 1 napra bezártak és adtak gyógyszert. A gyógyszertől jól vagyok és hetente terápiára járok.


Lehet a kérdező nem pont ilyen választ várt, de valahol ez lehet jó válasz.

2023. febr. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3

És először hány éves voltál, amikor végül nem merted megtenni? Most hogyan, honnan tudta meg a barátod?

2023. febr. 16. 11:44
 5/8 anonim ***** válasza:
62%
13 voltam. Most úgy tudta meg, hogy egy gyenge pillanatomban elmondtam neki, hogy felvágom az ereim mert ez az egyetlen megoldás.
2023. febr. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom mennyire számít kísérletnek.


Nem olyan régen volt egy komolyabb probálkozásom. A hetediken lakom, ez a magaslat már relatív megfelelő e célra. Az ablak alatt beton járda, nincsenek se fák se kábelek a közelben, szóval elviekben kis valószínűséggel élném túl.


Kinyitottam az ablakot, felmásztak az ablakra, onnan a párkányra. Mielőtt levettem volna magam lenéztem, hogy meggyőződjek nincs alattam senki.

A gond az, hogy magaslati félelmem (ú.n. "tériszony") van. Amint lenéztem ott, a párkányon állva, rosszul lettem, elszédültem és elvesztettem az egyensúlyomat.

Szerencsémre/szerencsétlenségemre (döntse el mindenki magának) hátra estem, rá az asztalra onnan a földre. Nem lett semmi bajom pár enyhe zúzódást leszámítva.


A család nem tud róla, sem a kísérletről, sem a szuicid hajlamomról, sem pedig a gondjaimról.


Nem, meg nem oldódott meg a dolog, talán soha nem is fog.

2023. febr. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%
Nem valódi kísérlet volt, hanem csak elpróbáltam, hogy menne-e. Amikor rájöttem, hogy sikerülne, paradox módon pont emiatt nem mertem megtenni. Kapaszkodtam az életemért, pedig pont azt készültem eldobni. Fura dolog az életösztön... azonnal bekapcsolt nálam. Szerintem csak a nagyon beszűkült tudatállapotban kapcsol ki. Én meg annyira talán nem voltam mélyen abban a pillanatban.
2023. febr. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
84%
Utolsó vagyok, elfelejtettem a kérdés többi részére válaszolni. Csak egy családtagomnak mondtam el, akit közvetlenül a próbálkozás után hívtam fel. Csak annyit mondott, ne tegyem. A gond nem oldódott meg.
2023. febr. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!